Jump to content

Golf 7 GTD


corad0
 Share

Postare recomandată

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 320i24v

    14

  • The_Ego

    10

  • TudorM

    9

  • Geisterfahrer

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Golf GTD 01

Golf GTD 02

Golf GTD 03

Golf GTD 04


Modificat de ice2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0-200 km/h

 

 

 

Foarte interesant ca nici la 200 nu auzi motoru care totusi e un diesel si nimic de afara, foarte buna antifonarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf VII GTD DSG

Carbon Steel Gray

 

Optionale: Climatronic, Cotiera centrala fata, Faruri Bi-Xenon cu LED, Faruri de ceata cu LED, Lampi spate rosu inchis cu LED,

ACC si Front Assist, Pachet comfort, Pachet iarna, Park Assist inclusiv Park Pilot, Sel. modului de conducere, Discover Pro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ ice2k Multumim pentru informatii si te felicit pentru achizitie. Cred ca esti primul de pe forum cu golf 7 gtd.

 

Ti-as recomanda sa-i faci prezentarea in zona dedicata "Masina Mea" ca sa se bucure toti colegii. (dc nu te deranjeaza cand ai timp) Pret? Comanda sau de pe stoc?

 

Poate ne vedem ca sa-l admir si eu! :) Felicitari si sa-l conduci cu zambetul pe buze.

Modificat de flo86gyf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Totul bine si frumos cu GTD 7 pana la pret. Mi-ar placea mult un GTD intr-un an, doi.

GTD cu DSG = 29300, GTI cu Performance Pack si DSG = 29292...ma rog, acelasi pret.

 

Am fost curios si am aruncat un ochi si pe configuratorul din Germania, acolo este 31625 GTD-ul si GTI-ul 31700 avand climatronic, xenon si park pilot. Practic daca se adauga aceste dotari si la ce este in Ro pretul ajunge tot pe acolo.

Interesant pt ca la Golf HL diferenta de pret intre masina cu acelasi motor, cutie si dotari era cam la 2000euro.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Offtopic : 

 

Interesant pt ca la Golf HL diferenta de pret intre masina cu acelasi motor, cutie si dotari era cam la 2000euro.

 

Am facut  eu o verificare si la modelul HL 1.4 TSI DSG in germania costa 25375 EUR iar in romania costa 23800 cu urmatoare adaugari 

 

Aer conditionat automat Climatronic 192,20 Faruri Bi-Xenon 870,48 Jante aliaj usor "Dijon" 7J x 17 229,40 Oglinzi exterioare rabatabile electric 152,52 Pachet iarna 440,20 Park Pilot 519,56 Suspensie sport 202,12 Volan multifunctional piele (3 spite)

63,24

 

 

Ce am observat in plus e ca cel din germania , Easy Entry " Easy Entry "  nu stiu la ce se refera posibil keyless , Dynamic headlight range control ,Tire Mobility Set 12 - volt compressor and tire sealant, Tire pressure monitor 

 

Diferenta este de 1575 EUR

Modificat de Sterescugabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Easy entry este pentru masinile in 2 usi, faciland o urcare/coborare mai facila a pasagerilor din spate.

HL deja vine la noi cu volan multifunctional.

 

La ei configurarea masinii incepe de la 2 usi. Daca selectezi 4, atunci pretul sare cu 900euro.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Masina avea 4 usi in germania , asa era trecut in dotarile standard

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este optiune

4 Türen inkl. elektrischer Fensterheber hinten 900euro  (4 doors including electric windows rear)

 

Se vede si la acel preview al masinii ca este cu 2 usi. La noi este standard cu 4 si iti scad 800 daca o iei cu 2.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Sorry , nu mi-am dat seama ca are 2 usi :) , daca adaugam 900 diferenta este de 2475. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ca de obicei VW are reclame bune. Am vazut live un GTD zilele trecute cu ceva gen blue graphit, arata excelent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am achizitionat de curand si eu un Golf 7 GTD, am citit mai sus in legatura cu consumul, mie imi consuma dupa 3000 de km facuti 7.9 in oras, sper sa mai scada.  :D

post-127656-0-91039300-1382688439_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos.

Arata foarte bine si cu dotari din plin doar din ce se vede la exterior.

 

7.9% consum in Bucuresti?

Ai luat si pachetul de Sport&Sound?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deocamdata da 7.9 

apropo sunt o posesoare :)) si da am luat si pachetul sport :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Black 1093  Felicitari pentru achitizie si mai ales, din cate vad eu, pentru trapa, xenon si pachetul sport!

 

Cutia este dsg, pret(pm-eventual)? Cand ai timp poate faci o prezentare in aria dedicata"Masina mea".

 

Consumul este decent, mie cam 7,6-8% imi consuma in oras mers linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Black1093, bine ai venit pe forum, ca vad ca azi te-ai inregistrat  :icon_thumright: ne-ai cam rupt cu G7 GTD-ul tau, apropo inscrie-l aici ca mai e doar unul

 

Daca ai de gand sa stai pe aici, ar merge si un topic de prezentare in masina mea, ca sa nu-ti uram toti aici pe topicul de GTD sa o stapanesti sanatoasa :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Black1093: Ti-am vazut masina intr-o seara in parcarea subterana de la Cora Lujerului, si ti-am admirat-o putin. Imi place mult interiorul, navigatia , scaunele sport si trapa fiind piesele de rezistenta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

My bad atunci :D.

E configurata foarte bine.

 

Culoarea e pure white sau oryx?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super bun consumul in oras.

+1 pentru prezentarea masinii. :D

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa-i fac o prezentare curand. Deocamdata nu mai sunt acasa. Culoarea este pure white iar cutia nu este automata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!