Jump to content

Golf 7 GTD


corad0
 Share

Postare recomandată

Da Dadu, la Dynaudio clar e cum spui tu, doar cablul ăla, mă refeream daca vrea ceva aftermaket 

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 320i24v

    14

  • The_Ego

    10

  • TudorM

    9

  • Geisterfahrer

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc mult pt reply! stiu ca e nevoie de condensator si statie, ideea e ca ar fi nevoie de semnal direct din head-unit scos prin iesirea dedicata de subwoofer.

firul ala vine sigur din amplificator si probabil ar trebui deconectat din statie, pt ca semnal trimis in statie apoi trimis in alta statie apoi in subwoofer ar fi o catastrofa! :bom:

 

dar vorba voastra, intai sa comand masina, sa vad cum se aude dynaudio si apoi sa imi fac griji de genul. :tuktuk: :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acele se dau peste cap si la Skoda Superb 2 by default. Nu e nici o smecherie...

 

Daca ai subwooferul din roata de rezerva, in caz de pana, trebuie sa il demontezi desuruband piulita de plastic si deconectand mufa?

 

Foarte practic, mai ales daca afara ploua si il mai si uzi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai subwooferul acolo, n-o sa mai ai roata de rezerva. Poate doar un kit de reparatie inghesuit pe langa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai roata de rezerva de dimensiuni reduse.

Se vede si in poza :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, aveti dreptate. Eu asa ramasesem cu impresia si am ratat si poza de mai sus. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa intreb si eu "oficial" ce parere aveti in legatura cu fabricarea? Merita sa comand Golf 7 GTD din Romania sau sa cumpar unul nou aflat in stock la dealer in Germania? Pentru ca ma tot gandesc ca masiniile nemtesti facute pt Germania sunt mai bune decat masinile nemtesti facute pentru Romania?

 

Astept cu interes orice parere (pozitiva sau negativa).

 

Multumesc! :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De aia se imbogatesc samsarii, ca multi gandesc asa ca tine :D

 

GTD7 sunt si pe aici destul de rare, nu prea cred ca gasesti ceva cine stie ce redus in Germania. Iar pretul de nou din Romania oricum e mai mic ca cel din DE....

Modificat de Geisterfahrer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dealer Germania luat personal nu prin altcineva, lasa povestile de dealeri obositi din Romania.

Modificat de _Alex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc. Doar ridicare personala din Germania as face, nimic altceva. Ma gandesc doar ca poate ar trebui sa semnez contractul in germana si habar nu am ce semnez.

Deci in concluzie imi recomandati RO?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai este si problema numerelor rosii.

Stiu masini cumparate din Ungaria si aduse pe platforma in RO pentru ca nu puteau circula acolo cu numere rosii romanesti (persoana care a cumparat masina fiind de cetatenie romana).

Nu stiu care este legislatia acum, dar trebuie sa documentezi si aspectul asta inainte sa iei o decizie.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ce problema sa fie cu numerele rosii romanesti pt ca ai lua-o cu numere "rosii" nemtesti.

Dar da, mi-a zis un vanzator din Germania ca nu poti comanda masini la ei daca nu ai adresa de Germania.

Acum nu stiu despre cumpararea masiniilor din stoc.

 

Dar aveti dreptate, cred ca e mai bine RO. Cu siguranta mai putin deranj. Dar si cum ati spus, ca cel mai mic pret este in Romania, ma face sa ma intreb daca nu cumva este cel mai mic pret "cu un motiv"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cu "un motiv", echiparile sunt putin diferite si diferenta de pret este reprezentata undeva.

Ma refer la toate lucrurile mici si aparent neimportante, o protectie in plus la pasajul rotii, o mocheta mai groasa in portbagaj, 2 suruburi in plus la manerul portierei la sofer (nu sunt lucruri inventate!), etc, care se gasesc la nemti.

 

Totusi, la echiparile superioare, si GTD este deja o treapta superioara, diferentele dispar, deci nu conteaza de unde comanzi masina, RO sau EU.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar aveti dreptate, cred ca e mai bine RO. Cu siguranta mai putin deranj. Dar si cum ati spus, ca cel mai mic pret este in Romania, ma face sa ma intreb daca nu cumva este cel mai mic pret "cu un motiv"?

 

Nu numai un motiv, ci mai multe. Daca nu le-ar lua in considerare cel putin pe urmatoarele doua, VW nu prea ar mai vinde in Romania:

- in Romania puterea de cumparare este cum este;

- in Romania TVA-ul este de 24%

 

De aceea, de obicei si echiparile variaza. Nu stiu cum e la Golf, dar la Passat (cel putin acum 2 ani) diferentele de echipare erau practic inexistente. Passat se face pentru toata Europa numai la Emden, Golf nu stiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scrie si pe autorizatia de circulatie provizorie (numere rosii) ca nu se poate iesi din tara cu masina. Banuiesc ca echivalentul este adevarat si pt alte tari. :offtopic:

 

Eu sunt de parere ca nu este absolut nicio diferenta intre masini, indiferent de destinatia lor finala. Da comanda din Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1) sunteti total offtopic

2) macar sa fiu si eu: chiar sunt diferente germania / ro (am dovezile pe masina mea). Nu stiu cat de "intentionate", dar sunt (comparatie facuta cu sora geamana luata din romania, produsa in aceeasi luna, aceeasi fabrica)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am observat la masina mea cumparata noua din ro diferentele, deci recomand cumparare din Germania :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi interesant un topic pe tema asta - diferente masini produse ro vs. de

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferenta intre gtd de aici si din germania este semnificativ mai mica decat un golf simplu. Facusem un calcul intr-un topic de g7 Sent from my ApfelPhone

 

L.E.: http://vwforum.ro/topic/100440-golf-7-configurare/?p=2266434

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Frumos!

Poate o scoti pe la Junior intr-o seara sa ne benoclam un pic la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incredibil! A ajuns deja? :D Să ai parte de ea! Arată foarte bine! Pe când topic dedicat in aria Masina mea? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!