Jump to content

Golf 7 - Impresii generale ale POSESORILOR


Ioana
 Share

Postare recomandată

N-am reusit, prin nici o manevra din manual sa-l dezactivez dar nici acolo nu specifica daca se dezactiveaza complet, sau cel putin n-am inteles.

N-am incercat cu luminile aprinse manual, ar fi frumos ca pe varianta asta sa nu mai functioneaze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Light assist nu se poate activa daca farurile nu sunt pe auto. Daca comutatorul e pe faza scurta, se comporta totul normal.

Totusi eu nu am observat problemele semnalate de voi.

Sent from my iPhone

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, iti pui senzor sa se aprinda luminile singure si il dezactivezi ca sa nu te frece la cap LA.

Modificat de dadu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conteaza si pe ce fel de drumuri mergeti. Eu am folosit in aara oeasului, unde nu erau multe lumini si era ok. Se stingea mai aproape de masinile din fata decat as prefera, unii erau nerabdatori si dadeau flash-uri, dar nu cat sa-i orbeasca.

In schimb daca e trafic sau lumina stradala mai proasta se cam pierde, tinde sa aprinda, vine masina, se stinge, se aprinde iar, alta masina si se stinge si e cam enervant.

Dar daca e sa mai fac odata toata Bulgaria noaptea, clar l-as vrea :)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut 100 km aseara, cu farurile pe Manual si a fost prima data cand am condus noaptea relaxat (masina asta). Ghiciti de ce.

mebe6uge.jpg

Modificat de dadu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat de inspirat am fost ca nu am luat LA. Am avut o banuiala ca nu stie sa schimbe dupa gustul meu, si am zis sa nu risc... bine am facut! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei cu HL, ați cumpărat ceva pentru negrul cel de toate zilele? Recomandați ceva produse? Că ar cam trebui să mă apuc de curățat la el...și tare aș vrea să dau cu un strat protector de bună calitate, care să nu se facă lipicios.


Și apropo, o mică remarcă, urăsc opritorul ăla de pe centură pentru chinga centurii...fix la catarama curelei e...și în curbă "rupe aderența" și "sare de la punct" lăsându-mă să alunec în scaun un pic. Atât de enervant poate fi. A mai pățit cineva lucrul ăsta?

Modificat de 1-Q
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-1145-13827327950424_thumb.jpg ce?!

Cred la te referi la piano black, eu folosesc un spray cu antistatic si pulverizez pe o microfobra nu direct pe plastic.

Chestia cu centura, cred ca inteleg ce zici dar modul in care ai povestit e comic:) Eu nu am avut probleme. Pe mine ma deranjeaza suportul lateral stanga al sezutului (ergo active).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, de piano black spuneam. Spunea careva pe-aici la un moment dat de plastic sealant? Nobody tried such a magic thing? :P

 

Mulțumesc pentru aprecierea relatării din teren. Faza cu alunecatu e mai mică problemă, că mă ține scaunu, ideea e că în scaun îmi place când mă simt "legat" de centură...și în momentul în care se desface "încleștarea" dintre plasticul vieții și prima curelușă a curelei..presiunea aplicată de centură asupra zonei de dobândă alimentară se duce în măsa. 

 

Eu n-am nicio problemă la ergoActive. Ce înseamnă că te deranjează suportul? Ține de volumul de mascul din așezare? 

 

Anyway, gata cu glumele :P mă enervez într-o zi și-l tai :))


@cris.g Că tot ești mândru, poate faci un topic despre minunăție :) Vrea și noi să vadă :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceleasi probleme le am si eu. Bordul l-am sters doar cu pamatuf din pen iar centura ma agata la fiecare curba.

 

@codz:

- poti posta un prim plan cu jantele? am impresia ca difera discurile de frana;

- la 130 kmh, am 2400 rpm. poti confitma? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cris.g Că tot ești mândru, poate faci un topic despre minunăție :) Vrea și noi să vadă :P

Am sa incerc, in masura timpului. Oricum am promis ca revin cu poze. Deocamdata imi impart timpul intre serviciu, junior si ce mai am de facut pe la casa, pana vine frigul.

Abia am apucat sa fac 250 km, am fost de 3 ori cu ea la serviciu si o data pana la Otopeni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Si eu am la 130 tot 2800 de rotatii in treapta 6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Cred ca e aceiasi punte, etrierul pe spate e mai mic si in ambele poze apare etrierul mare

Modificat de Sterescugabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect. Motorizarile de 140+ vin cu discuri de 312mm.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mama, da' masina asta chiar e puternica!

 

PS: unde naiba scrie?

Modificat de dadu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca scrie undeva, dar spre exemplu si GTD-ul tot cu aceleasi frane vine pe fata.

 

Aceeasi poveste si la O3 1.4tsi 140. Daca au pus acolo frane mai mari, nu cred ca neglijau Golful.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine, usa mea se inchide mai greu decat celelalte si deja incepe sa ma enerveze. La voi cum e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa, asa! Speriati-ma ca 1-2 saptamani imi ajunge si mie masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!