Jump to content

Aux si USB in passat b6.


EaglePk
 Share

Postare recomandată

pe rns 300 ce pot sa pun?

este cineva din timisoara care ma poate ajuta si cu montaj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • EWS

    22

  • bibi1411

    18

  • Al Bundy

    17

  • F l o r i n

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

poti pune AUX - se gaseste de cumparat - gata facut - te conectezi in mufa mare din spatele unitatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot pune AUX ok 

de unde il pot lua  ebay.. din romania ?

te rog mult sa imi dai un indiciu - cum se cheama exact sa nu comand altceva sau alte detalii

multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria Vanzari - avem mai multi colegi care te pot ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ca sa nu mai deschid alt post,imi spun si eu problemele aici.

Problema sta in felul urmator ..la masina (passat 2009) ,in locasul numit torpedo,se afla o mufa compatibila ipod/iphone.Atasata de cartea masinii este o carticica cu manualul pt. conectarea ipod-ului dar este in limba germana. Eu am incercat sa conectez iphone 2g ,se incarca dar nimic mai mult !Nu citeste nimic,nu face absolut nimic ! Intrebarea este,ce se poate face avand in vedere ca asteptarile mele sunt doar de a asculta mp3 pe mfd2 (care citeste doar track-uri) .
Astept un raspuns ,multumesc anticipat !

post-126215-0-00706900-1379840934_thumb.

post-126215-0-72383200-1379840938_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut tuturor. Sunt nou pe forum. Am un RCD500. As vrea sa pun si eu jack pt aux. Imi puteti explica si mie mot-a-mot va rog?

Schema de pe consola mea arata asa : 625175_RCD_300_BVX_pinout.jpg

Modificat de raul.rul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa ai o mufa jack cel mai  ieftin si probabil si cel mai ieftin este sa faci ce am facut eu.

daca vrei  sa schimbi melodiile din rcd incearca media in original de la vw(pretul creste dar cred ca merita si ai alta claritate a sunetului fata de ce am facut eu, si am vazut destui colegi care comercializeaza asa ceva aici pe forum)

vezi ca este explicat in paginile anterioare ce si cum sa faci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai RCD 500 mp3 cauta schema pe aici pe forum sau pe net si poti lega direct un jack. Daca nu ai cu mp3 ai nevoie de emulator de CDC.

 

@bibi1411: din sursele mele, media in merge numai pe unitatile de generatie noua: 310/315/510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e mp3. E simplu. Bibi1411 nu vreau sa schimb din rcd. E ok si din telefon.Aseara am incercat cu un prieten sa fac dar nu mergea. Din cate am inteles apesti dublu pe cd? Sau cum?


Am uitat sa mentionez. E un jack normal cu fir si la capat mufa care intra in rcd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da la mine ca sa treci pe jack apesi de doua ori pe cd, si e plug and play. mai mult iti ia sa scoti mufa prin torpedou sau unde vrei tu, in rest este foarte ok daca nu vrei sunet exceptional si iti convine sa schimbi numai din mp3 sau telefon

si cu media in s-ar putea sa ai dreptate si sa mearga numai pe 510, 310,310, dar media in mi se pare cel mai perfect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai pe la sfarsitu veri am de gand sa schimb rcd-u.Sa pun alt model:)

Nu mai ti minte daca si tu ai aceeasi schema pe rcd?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai stiu ce schema era. dar cred ca iti merge aceasta interfata. credd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun.Mai tarziu o sa incerc sa mai fac.Mersi mult de ajutor!Daca nu reusesc revin si te mai rog odata sa imi explici:))!O zi frumoasa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e mp3. E simplu. Bibi1411 nu vreau sa schimb din rcd. E ok si din telefon.Aseara am incercat cu un prieten sa fac dar nu mergea. Din cate am inteles apesti dublu pe cd? Sau cum?

Am uitat sa mentionez. E un jack normal cu fir si la capat mufa care intra in rcd

 

Daca nu e cu mp3 nu merge AUX in direct (cu apasat de 2 ori pe "CD"). Iti trebuie emulator de CDC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al meu este mp3 RCD 500

uite poti sa cumperi de aici http://www.tme.eu/ro/details/aux_cd-12/interfete-aux/#

el vine cu un cablul jack dar eu am pus altul mai lung ca sa imi ajunga prin toatta masina :-))

Modificat de bibi1411
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rcd 500 e si al meu dar nu are mp3.am vazut la un prieten,e ca si al meu dar are mp3.Bun,dar cu ce mi-ai lasat tu pe link va merge si daca nu am mp3?acuze pentru atatea intrebari:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu stiu ca ar trebuii sa mearga(al meu este mp3), ca aceasta este un emulator, tie nu iti merge daca legi pe direct. cum a zis si colegul @EWS. 

de aceea exista forumul  sa intrebam sa ne lamurim sa nu aruncam banii aiurea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa incerc curand.Din cate am vazut magazinu siteului este in timisoara.70 de lei nu e moarte de om.o sa incerc curand.spre sfaraitu verii as vrea sa schimb rcdu.dedicat sau original?vreun model anume?mersi pentru ajutor!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rcd 500 e si al meu dar nu are mp3.am vazut la un prieten,e ca si al meu dar are mp3.Bun,dar cu ce mi-ai lasat tu pe link va merge si daca nu am mp3?acuze pentru atatea intrebari:)

DA, ala e un emulator si functioneaza pe cele fara mp3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

deci daca am un rcd500 mp3 de ce am nevoie pt aux?

 

dar pt un rcd300 no mp3?

 

MULTUMESC!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

500 cablu si mufa

300 interfata activa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ai putea sa imi dai cate un link pt ambele situatii? nu sunt mare "as" si nu vreau sa cumpar tampenii. Mersi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!