Jump to content

Aux si USB in passat b6.


EaglePk
 Share

Postare recomandată

sincer nu am nici timp sa stau sa caut si sa imi dau seama cum sa lipesc firele(si in general ma feresc sa umblu in electrica fie ca e vorba de masina sau casa). 

oricum mie mi se pare o investitie buna pentru cineva care nu vrea sa dea banii pe un rcd510 sau rns510 sau xcarlink(care e destul de scump) si se monteaza si foarte usor fara sa ceri ajutor unui electrician

se aude destul de bine(initial am testat folosind telefonul, iar apoi am folosit un ipod si se aude mai bine decat la telefon).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • EWS

    22

  • bibi1411

    18

  • Al Bundy

    17

  • F l o r i n

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

cat a costat minunea asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paul_anton_20044

salut. eu am un rcd 300 si as vrea sa incerc si eu varianta u legatul firelor direct la iesirea pt cd changer. ma poate ajuta cineva cu o schema? unde anume se leaga firele?

 

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci imi spune si mie careva daca pe MFD2 DVD merge pus USB ???? Va multumesc !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-adevar e mai ieftin ca xcarlink si pentru cine nu are nevoie de slot pentru card si cheita usb e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci imi spune si mie careva daca pe MFD2 DVD merge pus USB ???? Va multumesc !!!!

 

Da, merge, cu un emulator de CDC gen xcarlink.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai idee unde se poate face chestia asta? sau la cine?? imi doresc foarte mult o intrare usb ca aceea magazie de cd nu ma avantajeaza deloc trebuie mereu sa faci cd-uri asa cu un stick USB e mult mai practic !! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cine comercializeaza asa ceva, probabil pe ebay sau amazon gasesti, sau chiar si in magazine de la noi. Am avut xcarlink pe Logan si era foarte sensibil la parazitii de pe instalatia electrica. Avantajul era ca aveam o gramada de mp3-uri la dispozitie si am uitat cum e sa scriu cd-uri audio. Eu unul prefer sa astept pana imi "pica" un RNS 510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@boa eu am gasit un site din romania care comercializeaza xcarlink(eu unu am preferat sa scot o iesire jack deoarece este mult mai ieftin) http://xcarlink.ro/index.html

si la fel ca si colegul @EWS prefer sa pun banii deoparte si sa imi iau rcd510 sau rns510(pana atunci ma multumesc cu mp3player, ipodul si mufa jack)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

puteti sa imi spuneti si mie daca as putea scoate cablul acela jack in cotiera??(eu acum l-am scos in torpedou ca a fost mai usor) si daca da e mult de desfacut?? exista vrun tutorial??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt proaspat posesor de B6 si nou pe forum. eu am mufa AUX pe front, din fabrica. imi poate spune cineva ce fel de unitate am? e cea cu touch pad si NAV. daca e, pun si foto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune si poza. Din descriere as zice ca ai 315.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as pune si poza dar nu prea stiu cum... :) nu prea le am cu forumurile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

foloseste More Reply Options, Attach file.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit am reusit sa pun si poza :)

post-121585-0-27158400-1369706314_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS315.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, am si eu 2 intrebari:

 

1. Am un RCD300 track, in cazul acesta pentru a scoate doar auxiliar se poate prin metoda http://www.tme.eu/ro/details/aux_cd-12/interfete-aux/# ?

 

2. In cazul in care merge prin aceasta metoda (doar aux) sa fie cel de 12pini http://www.tme.eu/ro/details/aux_cd-12/interfete-aux/# sau cel de 8pini http://www.tme.eu/ro/details/aux_cd-08/interfete-aux/# ?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea cu 12 pini, pentru ca B6-le foloseste conectorul Quadlock, nu miniISO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe rcd 300 cu track nu merge aux in

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia merge ca e o interfata nu o mufa chioara.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

@DRI@N te-ai lamurit cu FLACul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!