Jump to content

Aux si USB in passat b6.


EaglePk
 Share

Postare recomandată

Vreau sa pun si eu pe rns300 ,e cineva in bucuresti care face adaptarea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • EWS

    22

  • bibi1411

    18

  • Al Bundy

    17

  • F l o r i n

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal.,

A probat cineva daca RNS510 citeste fisiere FLAC cu ajutorul conexiunii USB auxiliare ?

Indiferent ca e conectat un HDD portabil sau un MEMORYSTIC la mufa USB ?

Multumesc,

O seara buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Salutare.

Pe un RNS510 cu Media-In si mufa AUX in cotiera, cum se poate comuta pe AUX? In meniul de Media de pe RNS, imi apar doar: CD/DVD, SD Card, HDD, USB, Bluetooth. Am incercat cu mai multe telefoane, legate prin cablu AUX, si chiar daca trimit semnal audio, nu reusesc sa gasesc cum sa comut pe AUX ca sursa de semnal. Mentionez ca am bifat si optiunea din Setup -> Activate AUX Input si am incercat pe toate cele 3 optiuni ale AUX Level -> Low, Medium, High.

Am ratat ceva? Multumesc!

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Deci sa inteleg ca nu merge USB si AUX in acelasi timp si ca trebuie deconectat stick-ul si apoi, in momentul conectarii AUX-ului, va trece automat pe acesta in MDI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am comandat si eu o interfata aux de la tme.eu(pentru moment ma multumesc si cu o iesire jack) si maine ar trebuii sa ajunga. sper sa nu fie greu de montat si sa ma descurc sa o montez eu, si daca reusesc vin cu poze si cu pareri daca e buna sau nu(eu am rcd 500) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu este greu de montat - jos rama de la RCD, desfacute cele 4 torxuri si tras unitatea afara. Dupa aia te cumplezi in spatele ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care sunt costurile pentru aceasta adaptare la un rcd? si eu vreau sa pun usb in pe rns300. Se poate adapta pentru redare mp3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

redare de pe ce ? de pe card..stick... trebuie o interfata dedicata - gen X car link, etc... altfel, asculti prin aux, conexiune pe mufa jack stereo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-a venit si mie interfata aux, dar am si eu o intrebare(nu stiu electrica multa chiar deloc si nici mecanic nu sunt, sper sa nu radeti de mine), am desfacut rcd am pus mufa de la interfata, acum problema este de ce leg si eu firul maro(care cred ca este pentru masa) pentru probe firul maro l-am tinut pe urechiusa(cea in care intra surubul) rcd, iar cat timp l-am tinut acolo mergea numai ca se auzea un bazait nu foarte proeminent, iar daca il luam de acolo mergea 20 secunde foarte bine iar apoi si oprea si zicea no cdc si intra magazia de cd(a rcd) sau radioul. o sa incerc sa pun si poze sa va arat firul de care zic dar nu prea reusesc sa le postez(nu stiu cum :tuktuk: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

maro - ai fir maro in mufa mare... te legi la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles, si poti sa imi explici mai exact cum(scuze dar chir nu ma pricep la fire si electrica dar incerc sa invat cu timpul) 



http://imageshack.us/photo/my-images/42/20130522344.jpg/



http://imageshack.us/photo/my-images/9/20130522341.jpg/

Modificat de bibi1411
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bibi1411

Sal.,

Pune si tu o poza cu interfata de aux .

Are cumva su USB ?

Dupa ce o montezi as vrea sa te rog sa faci o proba pe intrarea de USB sa vezi daca stie sa citeasca de pe un SICK de memorie sau de pe un HDD portabil fisiere de tip FLAC .

Astept raspuns.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

no, e un fir de masa.... atata tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are si usb, are numai mufa jack http://imageshack.us/photo/my-images/14/20130522342.jpg/ (mi-e mai usor ma conectez la telefon mp3player ipod)

nu am luat cu usb ca nu am gasit si cred ca era si mai scumpa si imi propun sa schimb rcd cu un rcd510



si il leg de mufa mare?? sau il leg de vrun surb ceva? scuza-ma florin cu intrebarile astea (dar daca stiam nu mai intrebam, sunt cam :tuktuk: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata am montat interfata, am scos cablul jack in torpedou(pe viitor as vrea sa il scot in cotiera din mijloc sau unde sunt butoanele de esp autohold). merge ok, nu e aceeasi calitate ca al unui cd dar pentru mine e acceptabil. o sa pun niste poze sa va arat cum a iesit

Modificat de bibi1411
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-110380-0-84033000-1369219521_thumb.post-110380-0-23062700-1369219666_thumb. gata am reusitpost-110380-0-28520400-1369219762_thumb.post-110380-0-41213800-1369219819_thumb.post-110380-0-01223300-1369219851_thumb.post-110380-0-78525400-1369219898_thumb.post-110380-0-90238200-1369219945_thumb.

Modificat de bibi1411
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca puteai sa incerci sa conectezi intrarea AUX pe intrarea audio de CD changer. Apesi de doua ori pe butonul CD si ar trebui sa apara AUX pe ecran.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si care era aceea?? eu acum apas o data si intra magazia de cd a rcd si daca apas de doua ori pe butonul CD intra mufa jack(probabil rcd crede ca e magazie externa de cd). daca imi zici ce si cum incerc cum zici tu, oricum eu sunt multumit ca nu mai trebuie sa ma chinui cu cduri. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Eu sunt de parere ca e aceelasi lucru..... nu ? :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bibi1411: scuteai banii de cutiuta care iti emuleaza un CD changer exterior.

 

@Florin: ca si rezultat final e acelasi lucru, dar cum spuneam, putea face altceva cu banii aia (daca i-ar functiona, evident, si pentru ca e mp3 ma gandesc ca functioneaza).

 

Statistic am observat ca la RCD-urile 300 cu mp3 merge intrarea AUX pe intrarile audio de CD changer, la cele fara mp3 nu merge. RCD 500 fiind cu mp3, ma gandesc ca si acolo functioneaza fara artificii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

sigur ca da.... se lega direct - acum am inteles ce ai vrut sa zici....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum nu am dat extraordinar de mult pe ea(80 ron+transport), probabil se putea si cum zici tu dar cum nu ma pricep sunt multumit si asa(daca eram din bucuresti sigur apelam la voi sa ma ajutati).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-ai dat mult, mai ales daca ai urmarit sa rezolvi simplu. Sincer, daca nu te pasioneaza un pic tehnica si sa ai si timp sa desfaci si sa legi fire, mai bine o solutie plug and play.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!