Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Modul + kit cablaj/microfon. Coduri module gasesti in acest topic, ce face fiecare modul, la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Se da una bucată modul bluetooth 5K0 035 730 F cu CAN 1K0 907 530 AD. Mutat pe altă mașină cu can 1K0 907 530 K cu update de soft, nu o mai găsește VCDS-ul, pe modul "77 - Telephone spune Cannot be reached". Pe RNS 510 nu afișează numele melodiei și nici nu merg butoanele de înainte înapoi, dar se aude muzica de pe telefon. Nici în bord nu afișează telefonul.... Păreri? Încercat pe cealaltă mașină cu Iphone 7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E normal sa nu mai fie vazut. Canul vechi,chiar cu update,nu stie de modulele noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot din cauza canului nici nu afiseaza melodiile pe rns?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionut.fratila99

Salut! Am o Skoda Octavia 2 Facelift 2010, am pe ea un RCD 510, fara maxidot. Pe RCD am un button PHONE, am incercat sa ma conectez cu telefonul dar nu apare nici un device. 

Cum pot sa aflu daca am Bluethoot pe ea sau ceva de genu? Prin jobul meu petrec multe ore la volan si vorbesc mult la telefon in timp ce conduc, (not safe). 

Sfaturi pentru ceva variante daca nu detin acel modul BT. 

PS nu imi plac chestiile alea care se adapteaza/ lipesc pe bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul BT se monteaza sub scaunul pasagerului. Daca nu este, nu ai la ce sa te conectezi. Se poate instala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionut.fratila99

Mersi de raspuns spido, mai am intrebare, am vazut ca modulele alea sunt pe serii, sti cumva ce model imi trebuie mie? Am un RCD 510 Bolero cu buton TP. 

 

1738c7u-960.jpg

Modificat de Manuel N.
Atentie la quote! Se sanctioneaza - citeste regulamentul. First/last warning!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste putin in urma. Orice modul Uhv 5k0/7p6. Citeste putin paginile anterioare te rog.Am postat de multe ori coduri,modele,etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionut.fratila99

Mersi de răspunsuri, am cautat un pic si am gasit seria asta 1K8 035 730 D 9W2 care zice ca merge pe RCD 510 Bolero. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,e ok. Asta insa nu are afisare agenda pe Bolero.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua!

am un tiguan din 2011 cu RNS510, exista un modul de bluetooth care sa afiseze agenda din telefon (android) pe rns

fara wifi ,3g,  si fara a reda muzica din telefon?

multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice modul Premium. Cele low...nu afișează nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionut.fratila99

Am cumpărat un 7P6 035 730 urmează instalarea, revin cu detalii, nu as trage modulul ala pana sub scaun, credeți ca daca găsesc un loc pe sub bord e ok? Si microfonul trebuie ajuns cu el pana la switchul de la becuri si bagat acolo unde e grila aia mica? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Microfonul are locas Oem in plafoniera. Pune modulul in locul lui special destinat,sub scaun pasager.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionut.fratila99

Mersi spido! Probabil trebuie sa iau si cutia aia de spumă sau are vreun loc unde se prinde in șuruburi?, menționez ca sub scaunul pasager e si un loc de depozitat din fabrica. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, ionut.fratila99 said:

Mersi spido! Probabil trebuie sa iau si cutia aia de spumă sau are vreun loc unde se prinde in șuruburi?, menționez ca sub scaunul pasager e si un loc de depozitat din fabrica. 

 

suport spuma se prinde direct in mocheta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/25/2020 at 11:12 PM, 1991luk said:

Salutare! Se da una bucată modul bluetooth 5K0 035 730 F cu CAN 1K0 907 530 AD. Mutat pe altă mașină cu can 1K0 907 530 K cu update de soft, nu o mai găsește VCDS-ul, pe modul "77 - Telephone spune Cannot be reached". Pe RNS 510 nu afișează numele melodiei și nici nu merg butoanele de înainte înapoi, dar se aude muzica de pe telefon. Nici în bord nu afișează telefonul.... Păreri? Încercat pe cealaltă mașină cu Iphone 7

Am trimis si can-ul pe masina noua si tot nu ii afiseaza melodiile :( (numele)

Modificat de 1991luk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!