Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Va salut! imi cer scuze daca s-a mai discutat despre acest lucru, dar as avea nevoie de ajutorul vostru. passat 2010, display alb,  modul bluetooth 5N0 035 730 B si nu recunoaste nici telefonul meu (huawei) si nici telefonul sotiei iphone 8, dar cu samsung s10 functioneaza. As vrea sa iau alt modul care sa fie ok. din ce am gasit pe isay modulele ok ar fi 5n0 D, dar mi-e ca il iau degeaba si cele 3c8 a,b,c,d,e... ca sa nu iau ceva gresit, ce sugerati ca ar fi ok si sa recunoasca telefoanele si sa aiba si capabilitati 3g...etc? Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Ciocan Constantin

Am schimbat modulul 5N0035730A cu unul 7P6035730J .

Am navigație RNS 510 , meniu bord cu alb.

Modulul vechi nu se conecta la un telefon Xiaomi și de aceea am schimbat.

Întâmpin următoarea problema : scanez cu telefonul ,apare ce phone dau asociază ,apare telefonul pe bord dar nu pot da ok de pe volan sa să asocieze( nu are nici o reacție).

Menționez că acolo mai era o mufa mica care nu am avut unde sa o bag in modulul nou

Vreo soluție va rog.

Modificat de Ciocan Constantin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta din ceasuri telefonul din meniul phone si conecteaza-l asa.Telefonul sa fie vizibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciocan Constantin

Am incercat dar nu pot de pe săgețile de pe volan sa dau jos sau sus.

Și nici ok nu merge apăsat.

Modificat de Ciocan Constantin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comenzile functioneaza pe celelalte meniuri normal?

Ce volan ai? 8 butoane sau 12?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciocan Constantin

Volanul este cu 8 butoane.

In celelalte meniuri funcționează perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va functiona cu volan 8 butoane. Numai cu cel cu 12 ...din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciocan Constantin

Exista vreun modul care să funcționeze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Am nevoie de putin ajutor, va rog, doresc sa pot sa folosesc telefonul mobil conectat la navigatia masinii (bluetooth). Detin un Touareg 7L din anul 2009, cu sistem de navigatie RNS 510 si am computer de bord mare, color. Masina are modulul  3C8 035 730. Cu acest modul nu pot conecta telefonul meu android la masina (un Huawey P9 Lite 2017). Ce solutie am pt a putea folosi telefonul mobil in masina? Modulul 5n0 035 730 A poate fi folosit cu succes? Va rog sa ma ajutati cu ce model as putea inlocui pe al meu pt a putea sa folosesc telefonul. Multumesc 

Modificat de dark_ang3l
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7p6xxxxxx sau 5k0xxxxxx sau 3c8xxxxxx cu orice litera la final.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un Passat B7, 2012, cu RNS510 + modul Bluetooth Premium sub scaunul șoferului. 

De 2 ani, de când am masina, folosesc constant 2 telefoane

- iPhone 6s, 7, XR doar pentru convorbiri 

- Huawei Mate 10 pro pentru muzica/media player. 

 

Pana de curând, totul a mers perfect, însă recent, cam de 3 luni, am o problema pe partea de muzica redata de pe Huawei : fiecare melodie se întrerupe de 1-2 ori, pentru o fracțiune de secunda. 

Daca pun muzica de pe iPhone, merge fără probleme, fără nici o întrerupere. 

Am șters și readaugat de câteva ori telefoanele, din meniul din Bluetooth, însă fără succes. 

 

Aveti idee ce as putea sa ii fac? Se poate face un update de software modulului Bluetooth ? 

Huawei-ul e cu soft-ul la zi și merge fără probleme. Dacă îl conectez la căști Bluetooth, reda muzica fără întreruperi. 

Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am intalnit asa ceva. Se poate face update modulului in functie de codul lui,veriune sw..

Incearca si un restart romanesc...scoate borna bateriei 5 min.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciocan Constantin

Revin cu o întrebare.

Daca pun modulul pe altă mașină ,mă conectez cu telefonul la el.Apoi pun modulul înapoi pe mașina mea.

Exista șanse să meargă ?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Modulul 3c0 035 729 G, se poate coda fara cradle si sa-l fac vizibil cu VCDS?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, sper să mă puteți ajuta și pe mine cu următoarea dilema. De curând am achiziționat un modul Bluetooth seria 5N0 035 730 D, pt a înlocui modulul 5N0 035 730  B. După ce a fost montat, a apărut în meniul CB sub forma Initialising Phone, după ceva vreme apărând meniul - Search Phone, Media ceva și SOS. Problema este că după aproximativ 15-20 de secunde se resetează și arată din nou Initialising Phone. După ce am lăsat mașina oprita câteva ore, a funcționat, am reușit să conectez un mobil la partea de Media, dar când încerc să conectez mobilul folosind Search Phone, dupa ce introduce codul pin, rămâne blocat acolo și nu face nimic. Am incercat diferite codări, resetare modul din vcds, ștergere profile s.a.m.d, dar fara succes. Mașina în cauză este un passat b6, 2010, cu RNS 510, Media IN, volan 12 butoane, padele, ceasuri albe și cele 3 butoane la plafoniera. Mulțumesc de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si din pacate, nu exista solutie de remediere, in acest moment. Am incercat flash, etc...nu a mers

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Dețin un passat b6 2008,cu rns 310,nu ma pot conecta prin Bluetooth decât cu anumite telefoane.merge mai bine cu cele vechi. Am modul cu cod RN 0035730.Ce pot face în acest caz. Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbi modulul. Citesti paginile din urma ptr a vedea coduri compatibile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut! Am player-ul asta pe mașină dar nu am Bluetooth la el, pentru audio! Ce variante am? Mulțumesc! 

Screenshot_20200821_212134.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!