Jump to content

Timp de livrare


corbu33
 Share

Postare recomandată

In singura fabrica in care se produce Golf Mk7 pentru Europa ? Wolfsburg evident.

Singura fabrica care mai produce Golf Mk7 este Puebla (Mexic), pentru piata de acolo.

Nu e random durata drumului. E "random" cand intra in productie. Transportul poate varia cu doar cateva zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wrong. Mk7 se produce in Germania si la Mosel-Zwickau. Colegul de forum codz acolo o are fabricata. Dupa VIN eu la Wolfsburg, dar nu e regula. Mk6 a fost la Mosel.

Zic ca e aleatorie pt ca la mine s-a produs pe 10.05 si mi s-a spus ca ajunge in Curtici la inceput de iunie. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine au uitat in masina toate actele de transport ( le-am gasit in bord) si se pare ca masina mea dupa productia la fabrica Seat Martorell a ajuns dupa circa o luna la reprezentanta din Cluj...cel putin dupa semnaturile si datele puse acolo. A fost trasportat cu camionul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Victor Lala

A ajuns si a mea la Curtici pe vineri pe 20 si rabla tot nu a inceput :( Credeti ca are rost sa mai astept? Am citit pe sfantul google ca POSIBIL va incepe de pe 6 iunie,deci nu este sigur... eu deja nu stiu ce sa fac daca sa mai astept ca au zis ba pe 1 mai ba la jumatatea lui mai ba la sfarsit si tot asa cred ca o sa ne tina tot anul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa mai astepti, macare vreo 1-2 saptamani ca 1400 de euro nu sunt de aruncat.

E nasol sa stii ca masina a ajuns si nu poti sa o ridici.

Asta e.... "guvern de tehnocrati" incompetenti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde cat de mult iti dorești masina. Eu de cate am citit, a fost semnat programul si vom putea sa ne folosim de el începând cu 6 iun. Si a mea tot pe 20 a sosit, in bucuresti, dar parca as mai aștepta 2 -4 saptamani pt acei 1450 euro :). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Victor Lala

Eu nu am tichet :)) deci as ajunge la -4500 lei cam asa ... Faza naspa e ca am examene in perioada asta si fosta s.a dat ...

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am. Costa 1000 lei o rabla, iti raman mai mult de 4500. Iti gasesti timp. :)unii muncesc din greu pt banii aia. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Victor Lala

La reprezentanta mi.au cerut in jur de 300-400 euro pentru un tichet si decat sa stau pe drumuri cu acte... Prefer sa iau de la ei. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a publicat in monitorul oficial de ziceti voi 6 iunie ? (lol, de ziua mea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am căutat in istoric la m.o. Nu apare ceva despre rabla, decat o declaratie a președintelui amf din 19 mai pe un site. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9 mai 2016 at 7:44 PM, Ebi said:

 

veste buna : acum s-a afișat pe site AFM 

Evoluţia Programului Rabla

  

  Dispoziţia preşedintelui Administraţiei Fondului pentru Mediu, nr. 259 din 25.05.2016 privind organizarea sesiunii în cadrul Programului de stimulare a înnoirii Parcului auto naţional: 

         Art.1. Se aprobă organizarea sesiunii de înscriere în vederea validării solicitanţilor producători, în cadrul „Programului de stimulare a înnoirii Parcului auto naţional”, în perioada 30 mai - 03 iunie 2016. 
         Art.2. Direcţia Evaluare Proiecte şi Strategii Programe duce la îndeplinire prevederile prezentei dispoziţii.

 

Îmi cer scuze de Off-topic .

Modificat de Dragoshhhm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Victor Lala

Buna vestea. Pacat ca prea tarziu :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tzupak Sa o stapanesti sanatos :)

13313624_1132352616808701_1094466259_o.jpg

A mea e pe drum, ajunge la Curtici Luni-Marti cred. O sa scriu aici exact cat a durat drumul. 48 de zile de cand am platit avansul pana azi. Probabil se fac ~53-54 pana vine.

Modificat de C Z R
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci frumos!

Sper ca in we cel tarziu sa te plimbi si tu cu a ta.

Eu am platit avansul pe 17 aprilie, masina livrata in 30 mai.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru masinute. Eu am platit pe 28 martie avansul si pe 20 mai a ajuns la Curtici. Vineri (29 mai) am platit integral masina si acum astept, sper doar sa vina azi/maine ca nu mai rezist :)).

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca tot spunea cineva mai sus ... parca vin "random". Acum ii dau dreptate. Pai daca @tzupak a platit pe 17 aprilie si i-a venit pe 30 mai iar eu am platit pe 12 si inca nu a venit ... no comment :) Probabil nici nu a ajuns la curtici (sau nu vrea dealer-ul sa-mi spuna) :)

P.S: @tzupak sper ca nu te-a deranjat ca am pus poza aici. Sorry daca da ..

Modificat de C Z R
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tzupak: erai la gara de nord pe la 5? daca da, arata tare bine masina. sa o stapanesti sanatos!

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tzupak Felicitari pentru achizitie! Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea zi de zi  !!! (stiu ca asa vei face ;) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@C Z R am inteles ca depinde mult si de optionalele alese. Adica daca sunt multe optionale dureaza ceva mai mult fiind o masina mai "speciala". 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred. Din cate stiu erau ambele gata iar a lui a prins transport iar a mea a ramas la fabrica :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, C Z R said:

Ca tot spunea cineva mai sus ... parca vin "random". Acum ii dau dreptate. Pai daca @tzupak a platit pe 17 aprilie si i-a venit pe 30 mai iar eu am platit pe 12 si inca nu a venit ... no comment :) Probabil nici nu a ajuns la curtici (sau nu vrea dealer-ul sa-mi spuna) :)

P.S: @tzupak sper ca nu te-a deranjat ca am pus poza aici. Sorry daca da ..

Ete na, foarte bine ca ai pus poza, eu n-am avut timp nici sa merg cum trebuie cu ea, dar sa pun poze pe forum...?

11 hours ago, mike. said:

@tzupak: erai la gara de nord pe la 5? daca da, arata tare bine masina. sa o stapanesti sanatos!

Da, al meu este R-ul cu numere rosii de Bragadiru ?. Trbuie sa recunosc, masina arata mult mai bine in realitate decat in poze sau youtube, pana si jantele Cadiz pe care imi propusesem sa le shimb in prima saptamana, acum mi se pare ca arata bine ?.

11 hours ago, DDoc said:

@tzupak Felicitari pentru achizitie! Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea zi de zi  !!! (stiu ca asa vei face ;) )

Multumesc frumos, cam asta este planul. 

Ca offtopic:

Sunt multumit ca dupa 3 zile am reusit sa-i scad consumul de la 22% la 19% ?.

Multumesc dealerului PBV1 pentru toata implicarea in tot procesul asta, nu pot sa zic decat ca sunt extrem de multimit.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teaser :P

Se pare ca toate prind omologare individuala (de aici si intarzierea, plus ca n-am avut noroc si am ratat primul transport de acolo). A ajuns azi la 17:00. Ridicare luni.

Image from CZR.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare. A mea nici astazi nu a ajuns :((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 23 mai 2016 at 10:08 AM, cid1304 said:

Acum am căutat in istoric la m.o. Nu apare ceva despre rabla, decat o declaratie a președintelui amf din 19 mai pe un site. 

Mister, zice dealer-up ca ti-a ajuns masina in curte si poate vrei sa o vezi :)?  Ca sa pastram on topic, au venit concediile se fabrica, deci 3 sapt + la comenzile lansate .. Momentan jumatate / final de august. Asteptare usoara celor cu remat. 

image.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!