Jump to content

Timp de livrare


corbu33
 Share

Postare recomandată

Arata ca in poza? Cu alta grila, sigle pe lateral, jante.

golf-7-tdi-bluemotion-e1363968640925.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Da, doar ca am luat Sunset Red, culoare preferentiala.

In poza sunt jante adaugate optional, eu am luat varianta de baza (vezi poza cu jantele de aliaj LYON 15).

 

BlueMotion are grila inchisa, eleron spate mai lung ca la standard si inchis pe laterale, toata partea de sub masina are scut din plastic, inchisa bine sa nu intre aer, suspensie coborata 1.5cm, inscriptii BlueMotion pe grila, pe ambele aripi fata, si in spate. Anvelope Michelin Energy Saver. 

 

Atasez cateva poze.

post-2266-0-26113200-1442320919_thumb.jp

post-2266-0-65786600-1442320933_thumb.pn

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf VII Sportsvan 1.4 TSI 125 CP

 

2 iulie comanda + avans

13 august masina la Curtici, atunci am aflat si seria de sasiu

25 August masina livrata

 

 

Masina venit din fabrica cu un element lipsa de la protbagajul variabil (comandat si platit de dealer ulterior).

Asa ca fiti atenti ca masina sa aiba tot ce trebuie la livrare caci altfel depindeti de bunavointa dealerului.

 

Presiunea din anvelope era la 2.8 atm  (recomandat pentru 5 persoane + full de bagaje). fata de 2.1 cat scrie pentru inarcarea la care o folosesc eu. Asa ca am redus presiunea  pentru un confort sporit.

Modificat de hiro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Golf 7 1.2 TSI 110 CP

 

28 august 2015 comanda si avans

28 octombrie 2015 masina a ajuns la dealer in Bucuresti :D

 

Bafta!

Modificat de george5
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca o fac special :) fix 2 luni si la mine (13 februarie - 13 aprilie 2014)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comanda data in 20 iulie.

Ridicat de la dealer in 18 septembrie, ziua in care a fost prima stire Dieselgate  :winter:

 

Se putea si cu cateva zile mai repede ridica, dar nu m-am sincronizat eu cu buy-backul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca o fac special :) fix 2 luni si la mine (13 februarie - 13 aprilie 2014)

 

Hehe, e demult treaba asta: la mine 5 iunie - 5 august 2013.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare, 

Am dat si eu comanda de un Golf 7 HL R-line pe 28.Martie. A fost confirmata primirea avansului de 20% si a fost trimisa comanda catre fabrica in aceasi zi. In contract scrie ca masina dureaza in jur de 10-12 saptamani sa apara. 

Intrebarea este: Am vreo sansa sa o vad mai devreme de cele 10 saptamani? Are destul de multe optionale puse pe ea, care cred ca adauga timp...

Din ce am citit pe acest post, cand ar fi ok sa sun sa intreb daca masina a primit VIN/daca a ajuns la Curtici/daca fabrica a confirmat comanda?

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, Victor Lala said:

Salutare, 

Am dat si eu comanda de un Golf 7 HL R-line pe 28.Martie. A fost confirmata primirea avansului de 20% si a fost trimisa comanda catre fabrica in aceasi zi. In contract scrie ca masina dureaza in jur de 10-12 saptamani sa apara. 

Intrebarea este: Am vreo sansa sa o vad mai devreme de cele 10 saptamani? Are destul de multe optionale puse pe ea, care cred ca adauga timp...

Din ce am citit pe acest post, cand ar fi ok sa sun sa intreb daca masina a primit VIN/daca a ajuns la Curtici/daca fabrica a confirmat comanda?

Salut,

 

Si eu pe 24 martie am comandat un G7 1.4 TSI ACT HL cu ceva dotari in plus .... mi s-a spus ca in jur de 20 mai ajunge ia Curtici .... apoi apoi in jur de 1 iunie - 5 iunie e gata de ridicat :)

''chip in taci'' noi 2 pentru ca avem date apropiate de comanda si livrare ...

Asteptare usoara :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. 5.700 euro. Asa am dorit noi. Asteptam acum sa inceapa rematul ca sa dam restul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 minutes ago, Victor Lala said:

Da. 5.700 euro. Asa am dorit noi. Asteptam acum sa inceapa rematul ca sa dam restul.

Si eu la fel astept Rematul ca sa achit restul de plata  + rabla :)

ps. voi avea un tichet in plus de rabla cand se va da drumul daca sunt interesati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Victor Lala said:

Da. 5.700 euro. Asa am dorit noi. Asteptam acum sa inceapa rematul ca sa dam restul.

Am crezut ca dealerul a cerut avans 20%

Eu zic ca ai sanse sa vina in mai putin de 10 saptamani, productia merge dar comenzile nu sunt pe masura asteptarilor, cel putin in Romania Golf se vinde slab anul asta

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 minutes ago, codz said:

Am crezut ca dealerul a cerut avans 20%

Eu zic ca ai sanse sa vina in mai putin de 10 saptamani, productia merge dar comenzile nu sunt pe masura asteptarilor, cel putin in Romania Golf se vinde slab anul asta

Avansul este fix de 20%. Atat mi-au cerut dealerul exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In 2013 eu am dat EUR 2000 (rotund) pentru VW si EUR 1000 pentru Skoda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Just now, codz said:

In 2013 eu am dat EUR 2000 (rotund) pentru VW si EUR 1000 pentru Skoda

se pare ca intretimp s-au schimbat regulilele; si 10% avans pentru masina de pe stoc cam asa este acum...oricum, nesemnificativ...am oricum toata suma cash; pacat ca nu o pot achita direct in euro atata timp cat se pune pretul inj Euro.... si inca ceva referitor la contract: la avans s-a facut o conversie la un anumit curs valutar si cand soseste masina si se face ultima factura, acolo va fi alt curs.... corect mi s-ar parea sa se pastreze cursul valutar la care s-a achizitionat masina, adica cel de la semnarea contractului...hoti peste tot oricum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De maine se lanseaza si comanda mea. Avans 10% achitat, dar sunt la a doua masina luata de la acelasi dealer.

Golf HL R-line 1.4TSI ACT, numaratoare inversa :D 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa fie intr-un ceas bun! 

Cam cat timp au zis ca dureaza pana cand ajunge masina?

Esti sigur ca nu vrei gti+dsg? Inca mai ai timp sa te razgandesti. :)).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi frumos. 10-12 saptamani, nu sunt intarzieri pe nicio dotare optionala. Cel putin anuntate :))

Rational si financiar vorbind nu. Asa intr-o lume ideala, de ce nu :D. Am preferat sa merg mai mult pe confort, design, consum mic si performante decente. Exploatarea urbana nu avantajeaza GTI-ul, in sensul ca nu il poti exploata la adevarata lui valoare, ci doar culegi roadele unui consum mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru achizitie ! Se umple forumul de R-line :)) . Poate ne vedem la o intalnire cand le primim :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, The_Ego said:

De maine se lanseaza si comanda mea. Avans 10% achitat, dar sunt la a doua masina luata de la acelasi dealer.

Golf HL R-line 1.4TSI ACT, numaratoare inversa :D 

Felicitari pentru achizitie! tot g7HL 1.4 act astept si eu :) tinem legatura pentru pareri after market

asteptare usoara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie singura chestie ce imi este frica este faptul ca, garda la sol este mai joasa + mai este si o buza in plus pe bara fata (la r-line) si in parcari mai sunt protectiile acelea care opresc masina sa nu dai cu ea in zid si mi.e frica sa nu o las pe acolo :)) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt obisnuit cu garda la sol jos(eibach pro kit) si cu bara de r-line de pe g6 care e mai joasa decat standard. Nu e un capat de tara :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/6/2016 at 7:36 PM, The_Ego said:

De maine se lanseaza si comanda mea. Avans 10% achitat, dar sunt la a doua masina luata de la acelasi dealer.

Golf HL R-line 1.4TSI ACT, numaratoare inversa :D 

Sa fie cu noroc! O sa te bucuri de ea cum m-am bucurat si eu! Un motor deosebit! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2016. 04. 06. at 7:36 PM, The_Ego said:

De maine se lanseaza si comanda mea. Avans 10% achitat, dar sunt la a doua masina luata de la acelasi dealer.

Golf HL R-line 1.4TSI ACT, numaratoare inversa :D 

Asteptare usoara iti doresc :) Pana la urma tot la Vw si Golf ai ramas :) ... ii super fain motorul, daca nu ai aspiratii de gti si alte jucarii fortoase. Cu leonul combi se misca superfain :))). Numai bine 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!