Jump to content

Timp de livrare


corbu33
 Share

Postare recomandată

Salutare catalinsb! Vreau sa incep prin a iti multumi pentru raspuns! :) De ajutor si mi-a dat un boost de speranta hehe (mai ales ca sunt fara masina de cateva zile si o astept cu nerabdare). Ma intre totusi, daca plata avansului s-a facut si s-au semnat toate documentele oare de ce trebuie sa astepti atat pentru o masina cu livrare imediata..dar cred ca asta tine de formalitati...1 saptamana a trecut...ar mai fii una ( poate totusi mai putin).... Va multumesc inca o data tuturor! :D Ganduri bune dragi colegi! 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Timpul de livrare la mine a fost de 2 luni şi 3 săptămâni (iulie - septembrie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

15 saptamani pentru un golf variant 1.5tsi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aproape 4 luni? wow!!! pai pana atunci apare Golf 8....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si a venit cu 2 saptamani mai devreme decat termenul prevazut in oferta.

La hatchback termenul era de 12 saptamani (asta la inceputul lui septembrie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Golf 1.5 TSI termen contractual 14 saptamani (avans dat octombrie), livrare in 13 saptamani.

Modificat de dercos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat la % se da avans?

Daca vreau sa dau masina la rabla, tichetul cand trebuie dus? Cand dau avansul sau cand dau restul, la ridicarea masinii? Vreau sa stiu cat timp trebuie sa raman fara masina.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceste detalii le discuti cu dealer-ul. Conteaza daca e masina de stoc sau nu, procentul de avans variaza (in Bucuresti 10% pentru comanda noua), Rabla nu e inca pusa la punct ca procedura, prima de casare samd.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei care ati luat masina recent, ati fost in situatia in care a fost nevoie de omologare individuala si aceasta s-a efectuat in Curtici? Ma refer in primul rand la motorul 1.5 Tsi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am auzit de asa ceva, in cazul meu s-au miscat foarte repede. Masina a ajuns luni in Curtici, miercuri seara era la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreb pentru ca gasesc ciudata informatia transmisa de dealer, nu am auzit pana acum de omologare individuala in Curtici. Din cate stiu omologarile se faceau la RAR-urile agreate de fiecare dealer, dar numai la modelele noi din care se vandusera cateva unitati. Ori un Golf 1.5 Tsi nu e model nou si chiar si cu noile norme ar fi trebuit sa se vanda suficiente unitati. Va mai intreb ceva, ati avut nevoie de omologare individuala la vreun Golf 1.5 Tsi achizitionat recent? Practic vine un inspector si face poze masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cartea de identitate am primit-o dupa 5 saptamani de la ridicarea masinii si am primit o hartie de la dealer in care zice ca intarzierea e "cauzata de procedurile de omologare individuala de tip / model de la inceput de an" si ca isi cer scuze pentru intarziere, etc.

Mai mult nu stiu sa-ti zic. Mi-au livrat masina conform contractului si nu am fost implicat in vreo alta discutie/activitate.

Modificat de ibanezul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am dat comanda pe 25.01.2019 , semnat contract si achitat avans, dealerul mi-a confirmat ca livrarea se va face in sapt 12. Deci comanda in sapt 4 si livrare in 12. Golf 1,5 tsi variant cu optiuni. Asa aparea statusul de la fabrica, cand am verificat ieri cu dealer-ul

 

Modificat de george74gei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
On 2/2/2019 at 3:37 PM, george74gei said:

Eu am dat comanda pe 25.01.2019 , semnat contract si achitat avans, dealerul mi-a confirmat ca livrarea se va face in sapt 12. Deci comanda in sapt 4 si livrare in 12. Golf 1,5 tsi variant cu optiuni. Asa aparea statusul de la fabrica, cand am verificat ieri cu dealer-ul

 

Pe 25.01.2019,dat comanda si dat avans, Pe 25.02,2019 s- a fabricat masina, pe 4-5 .03.2019 a ajuns in Curtici, pe 12.03.2019 a ajuns la dealer in Bucuresti, pe 14.03.2019 am fost sa o ridic, iar cartea am luat-o azi 26.03.2019. Ridicata mai devreme cu o sapt fata de termenul initial

Modificat de george74gei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Acum timpul de livrare este de 7-8 saptamani din momentul achitarii avansului. Pana cand se va mai fabrica G7 avand in vedere ca se pregateste G8?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Eu am achitat avans, semnat contract pentru e-golf (masina cu livrare imediata, nu comanda speciala) la inceputul lunii august. Primul termen de livrare a fost sfarsitul lunii august, apoi s-a amanat pentru a doua saptamana din septembrie si acum s-a amanat din nou pentru mijlocul lunii octombrie.

Vroiam sa stiu daca ati mai avut asemenea experiente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raspunsul reprezentantelor este ca pana la sfarsitul anului se poate comanda G7 dar fara echiparea cu motor de 1.0l, iar G8 se va livra in Europa de Vest prin februarie martie 2020. In Ro, G8 se va livra cica mai inspre vara. Nu vad de ce s-ar livra asa tarziu la noi. Ramane de vazut daca e adevarat sau e doar o politica de lichidare a stocurilor existente. 

Modificat de traffictours
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca e politica, intr-adevar nu se mai pot comanda (da in productie la fabrica) golfuri 7 cu 1.0 tsi, eu am prins printre ultimele, scrie si in contract ca e final de serie euro 6d, dar nu indeplineste noile norme temp-evap-isc, deci e cu termen de inmatriculare pana in 08.2020. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa reveniti la subiect, timpii de livrare pentru Golf 7. 

Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primul termen de livrare a fost jumătatea lunii septembrie apoi s-a amânat pentru  a doua săptămână din octombrie,,comanda dată pe 19.07.2019   

1.5 tsi 150 cp

Modificat de S.S.s s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde probabil si de motorizare. 1.0 TSI 115 cp comandat pe 13.08 ajunge saptamana viitoare, deja e intrata in tara, a devansat termenul initial.

Modificat de dkmg33
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Cand va iesi Golf 7 din fabricatie? Cam pana cand se va putea comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Golfurile 7 pe site-ul producatorului la masini cu livrare imediata apar cu an model 2019. Asta inseamna ca sunt fabricate inainte de iulie 2019. De ce livrarea dureaza minim 7-8 saptamani? 

Modificat de traffictours
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!