Jump to content

legaturi electrice carlig tractare


florin c.
 Share

Postare recomandată

a legat  cineva priza carlig tractare aftermarket la instalatia masinii ?..  am  inteles  ca  e  mai  complicat deoarece sunt niste  diode ce ingreuneaza  legaturile ..  cum  se  pot  realiza  ? am momtat carligul propriuzis dar  legaturile ma  depasesc ..  am  gasit fotografia cu pozitiile firelor  in priza   da  in partea cealalta  nimic ...  multumesc  anticipat celor ce pot  da  relatii. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am montat ! am conectat priza de la remorca la masina apoi   am desfacut plasticele in spatele la stopuri  si am inceput sa le iau prin eliminare in functie de ce bec se aprindea la remorca mai simplu de atat nu se putea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PIN             CABLAJ         INSTALATIA MASINII

PRIZA         CARLIG

 

1.                Galben       - Negru/Alb (semnalizare stanga)

2.                Albastru     - Gri/Alb (lampa ceata)

3.                Alb             - Maro (masa)

4.               Verde         - Negru/Verde (semnalizare dreapta)

5.               Maro          - Gri/Rosu (pozitie dreapta)

6.               Rosu          - Negru/Rosu (frana)

7.               Negru         - Gri/Negru (pozitie stanga)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am montat, pe Passat insa. Topicul e aici: http://vwforum.ro/topic/91544-carlig-remorcare-coduri-si-diy/

 

Nu cred ca la Polo-ul tau sa fie asa de simplu, adica sa trebuiasca legate numai luminile, mai sunt si altele. La mine trebuie de pilda sa te legi si la CAN, ca sa stie sa lucreze cu ESP-ul, alarma etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

..gata... multumesc  tuturor!   am  luat-o prin  eliminare  si  a  functionat ..  m-a  speriat   cineva  ca  trebuie sa ma  leg  la  CAN cum  zice  dinu_s ..  nu  e  asa  la  masina  din  semnatura- 2008 .. ci  faci  legaturile  pur  si   simplu . atat.  multumesc  inca o data!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Nu inteleg...kitul electric nu vine cu modulul electronic de carlig la Polo?? Daca ai ESP, alarma etc. cam trebuie sa te legi la CAN, altfel esti pe propria raspundere. Am citit pe forumuri cam ce-au pati unii si altii carora nu le mergea comunicatia pe CAN cu ESP-ul....rulote care de la 60 km/h  in sus incep sa joace pe drum etc etc.

 

Mai bine te sperii bine si legi firele alea ca lumea decat sa produci un accident, parerea mea. :tuktuk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ca la Polo nu e cu modul separat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!