Jump to content

Audi A5 Sportback 2.0 tfsi quattro


TIGANU
 Share

Recommended Posts

Chiar asa catastrofal? Eu stiu masina de cativa ani si de la inceput a consumat cam la fel, le-a spus celor de VAG Suedia, au zis ca nu-i problem... Din ce stiu eu mai consuma ulei motoarele astea... 

Edited by Executron
Link to comment
Share on other sites

500/700 ml /8000 km e ok pentru acest motor .

Stiu doua audi care dupa 90 mii km fac schimb doar de filtru 

Link to comment
Share on other sites

Dar unde il mananca? In motor (inelele pistoanelor permit trecerea uleiului), la turbo...?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos de raspunsuri! :) Acuma sunt mai putin entuziasmat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

salut are si scuze de deranj , nu stiam unde sa postez am un audi A5 2011 modelul 180 hp cutie de viteza automata cvt am observat un lucru cand am luat masina de la dealer pornea normal dupa ce am facut schimbul de ulei masina porneste la 1100 de rotatii pe minut si pe urma scade la 900 asta la relanti fara sa o misc de pe loc , a mai avut cineva ,,probleme ,, de acest gen ? adica e normal sa faca asa ? va rog frumos cine are cunostinte in domeniu sau mai multa experienta sa imi dea detali ce ar putea cauza treaba asta de la 1100 sa scada la 900 rpm multumesc frumos de intelegere, masina merge super dar ma gandesc sa nu fie ceva ascuns desi la ultima verificare totu era normal pe raport de la service

Link to comment
Share on other sites

Este absolut normal, toate fac asa, nu este o problema.

Pe viitor, incearca sa scrii corect gramatical si sa folosesti corect semnele de punctuatie, este minimul de respect pentru colegii forumisti.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Va salut! 

Am achiziționat un Audi A5 2.0 tfsi guattro de aproximativ 2 luni.Este modelul 2014.Am observat ca are un consum de ulei destul de mare,aproximativ 1l/600-700km

Am mers la un service ,unde mi-au făcut o constatare,spunând urmatoarele:

In intercooler nu este ulei.

Trebuie schimbat pistoanele si garniturile.

Schimbata distribuția

Rectificata chiulasa

Preț 15000 de Ron.

Ajutați-mă cu o părere...

Mentionez ca nu am mai fost la o a doua constatare,iar cei de la service așteaptă confirmarea mea.

Va mulțumesc!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, din pacate cam asta este solutia si pe acolo sunt costurile.

Iti recomand la Brasov FRM Garage, este un baiat Robert Marius Foarcea care care face motoare, pretul este mai jos decat ti-au zis baietii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!