Jump to content

Hai sa invatam cum sa folosim VCDS


RoSonic
 Share

Postare recomandată

totusi sunt baieti aici pe forum care au pus MFA pe ABU. daca suporta MFA nu inseamna ca trebuie sa suporte si la diagnoza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, detin un Leon 1P si vroiam sa ii fac din Vag sa imi faca o o tura completa a indicatoarelor de bord cand pun contactul. Stie cineva cine ma poate ajuta ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te rog sa fii mai explicit ca nu stiu eu sa o fac....deci se poate, si e definitiv ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e definitiv. E doar un test de verificare a functionalitatii corecte a indicatoarelor din bord...

Nu stiu cum ai putea face definitiv...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

? sigur? are cineva pe audi a4? la Audi se poate si la Seat nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, detin un Leon 1P si vroiam sa ii fac din Vag sa imi faca o o tura completa a indicatoarelor de bord cand pun contactul. Stie cineva cine ma poate ajuta ?

Multumesc.

Nu te mai "consuma" deoarece masina ta nu suporta functia Staging.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru fabia 1, se poate activa staging? avand in vedere ca cu output test merge...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat si eu o interfata 409 si am zis sa o testez daca e functionala. Am incercat instalarea pe un laptop cu Windows 7 Starter, dar, idiotenia asta de Windows e facuta in asa fel incat isi cauta singur driverele in baza lui de date. Si imi instaleaza interfata ca un adaptor bluetooth, orice as incerca :blink: . In lipsa unui laptop 'sanatos', am incercat sa-l instalez pe desktop, doar sa vad daca e ok.

Am taiat netul, am introdus interfata in USB, am instalat driverele de pe CD, apoi si softul, am pus interfata pe COM3, intru in soft, dau test si.. surpriza : Port:OK! , Interface not found! . Trebuie neaparat conectata la masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am pus pe masina si merge, totul e ok . Am observat ca in Vag, pe Odometer imi apar cu 8 km mai putini decat in bord. De ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cauciucuri ai pe masina? Ce jante? Standard din cate stiu e o diferenta de 4-5km (in minus).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am diferenta de 4 km . Jante pe 15 , cauciucuri 195/65/R15.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu VAG-Comul aproximeaza numarul de km parcursi. Eu de cate ori m-am uitat cu vag-ul la masina mea, ultima cifra era 0 chiar daca in bord ultima cifra era 1,4,7..etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare, pe care tin minte ca am mai vazut-o mai demult, dar nici in ruptul capului search-ul nu ma ajuta. Se poate seta ceasul din vag-com? Se pare ca butonul din dreapta, cel pentru minute s-a suparat pe mine si nu mai vrea de nici o culoare sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare stupida, poate, se poate adapta/corija abaterile turometrului daca arata mai putin decit pe interfata? Ceva gen corijare consum CB de exemplu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare, pe care tin minte ca am mai vazut-o mai demult, dar nici in ruptul capului search-ul nu ma ajuta. Se poate seta ceasul din vag-com? Se pare ca butonul din dreapta, cel pentru minute s-a suparat pe mine si nu mai vrea de nici o culoare sa mearga.

Din cate stiu - NU se poate seta din VCDS !

Daca cineva a gasit setarea aceasta sa o posteze aici/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ gabyte00 - nu se poate. trebuie defacut bordul si vazut ce e cu butonul respectiv, sau parghia ce-l apasa e crapata/rupta.

@ Moog - se desface bordul - sa ai acces la ceasuri / ace indicatoare, se da cu vag-com `output test` pe ceasuri si vezi variatiatia fiecaruia. Se regleaza `cu mana` pozitia acului indicator :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei cu interfete OEM:

The Current version is:

Release 10.6.3

Data Version 20101206

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

şi s-a completat şi la rubrica de "Product Revision History" pentru variantele de VCDS din septembrie, noiembrie şi decembrie 2010.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta cineva cu urmatoarea intrebare

se poate schimba pe rns 510 columbus alt background decat cel prestabilit de producator cu ajutorul vagcomului

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!