Jump to content

Hai sa invatam cum sa folosim VCDS


RoSonic
 Share

Postare recomandată

Da se aprinde, asta inseamna ca siguranta este buna si ca mufa este alimentata nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

@ liviucon: ai montat casetofon aftermarket pe masina? daca da incearca o diagnoza cu mufa de la cass scoasa si vezi daca asa se conecteaza.

As avea o rugaminte pentru cei care au Vag-Com instalat si au reusit sa scaneze cu succes Golf 3, 1.8 Benzina, 90 CP cod motor ABS. Ma intereseaza sa fac un test de acceleratie si nu am fisierul label pentru acest tip de motor (am reusit sa scanez masina dar nu am reusit sa fac testul de acceleratie - Measuring Blocks - Group 004). Numele fiserului ar trebui sa fie 051-907-311-ABS.LBL (fisierul este comun ptr motoarele ABS/ADZ/ANN/ANP) si se gaseste in folderul "Labels" din folderul "Vag-Com"/"VCDS" unde ati instalat aplicatia.

Merci anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eram sigur ca este posibil sa fie din cauza playerului deoarece era singura chestie adaugata masinii,de la ultima diagnoza facuta cu vagul, diagnoza care a fost desfasurata cu succes. Multumesc frumos , voi incerca si chestia asta. VWFORUM RULES.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru masina din semnatura care interfata e mai stabila si cu arie mai mare de diagnosticare?

vag com 908.0 , 704.1, 805, sau elm 327?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de ce are acest efect playerul? Vreau sa stiu daca este nevoie sa il dau jos de fiecare data cand fac o scanare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de ce are acest efect playerul? Vreau sa stiu daca este nevoie sa il dau jos de fiecare data cand fac o scanare.

Pentru ca pe original cassul are fir de diagnoza , pe care playerul tau il pune la masa sau la 12v. trebuie scos firul din spatele casetofonului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreo idee care este firul ala?(ce culoare are?) si ce sa fac cu el, il izolez si il tin in aer?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firul de diagnoza este cel de pe pinul 3 din mufa cu 8 pini si are culoarea gri/alb. Scoate-l din mufa si izoleaza-l.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari, la un Golf IV 1,9 tdi PD, nu se mai aprind ceasurile de bord, la diagnoza cu Vag-com nu se poate conecta cu instrumentalul de bord si modul motor - blocat prin Immo . Din cite am inteles este ars calc instrumentelor intrebarea este : se poat monta ceasuri de bord s-h cu accelasi cod de piesa si cum se poate face codarea acestor instrumente(second) cu Vag-com si cum

multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

instrumentalul de bord defect se poate repara- stiti pe cineva care le poate repara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Vrei sa cumperi sau cauti pe cineva care detine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VAG COM pe Windows 7-64biti, stie cineva, daca merge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am reusit sa fac sa mearga 3.11 pe Windows 7 64 bit. Si am incercat tot felul de metode. Nu am gasit solutie pentru problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am incercat 2 zile sa-i dau de cap si nu am reusit . Pe 32 biti merge fara probleme .

Daca reusesti pe 64 da de stire .

Am reusit doar facand o masina virtuala cu Windows Xp.

Cauta pe google Windows Xp Mode for Windows 7 si programul Windows Virtual PC.

Sunt gratuite si nu e foarte complicat.

Daca nu te descurci, da-mi de stire.

JqkAS.jpg

Modificat de S I M A
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.am si eu o problema. am win 7 pe laptop si am pus vagcom 9.12 ,cand dau test imi arata port ok .interface not found.nu stiu ce sa mai fac .ma tot chinui sa-l dar nimik.putin ajutor daca stie cineva.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ai dat output test cu ea cuplata la masina si contactu pus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe windows 7 ultimate 64bit crezi ca merge instalat vag-com cu programele astea? eu am incercat sa instalez softul dar nu-l accepta, nu se instaleaza corect. ma gandeam la alternativa de a cumpara un netbook ieftin si sa-l folosesc doar pt vag-com cu un xp, dar cred ca e prea costisitoare varianta asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat varianta propusa de S I M A si pot sa spun ca merge fara probleme pe Windows 7 64 bit. Mersi pentru hint!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!