Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

Asa zic si eu ca o sa se mai lase, o sa fie numai buna.

Link către comentariu

arata foarte bine masina ! se vede ca tii la ea :D ! multi km fara incidente ! bafta!

Link către comentariu

Asa imi place sa am grija de lucru  :)

Ms la fel.

 

 

Am revenit cu poze...post-69411-0-48887800-1370877384_thumb.jpost-69411-0-55621700-1370877391_thumb.jpost-69411-0-99523800-1370877400_thumb.j

 

Intre timp suspensia s-a mai lasat...e numai bine :wub:  ( am facut o alegere buna cu telescoapele spun eu, acum sa vad cat or sa tina )

Cand i-am facut pozele si m-am uitat mai atent, am observat ca s-a mai inaltat putin :| asta e...mai bine pentru la iarna  :))

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Bine de tot...arata intr-un mare fel...si felicitari 

Ce mai conteaza confortul...cand satisfactia este maxima :P

Link către comentariu

Multumesc.

 

Sincer, prima oara cand le-am pus era f rigida...dar sau mai lasat telescoapele si e mult mai bine AM O ALTA MASINA ACUM, e mult mai inchegata, stabila iar directia mai precisa.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Esti tu obisnuit...ca deja aveai arcurile sport...dar cand ai trecut de la suspensia stock la arcurile spoer...sunt sigur ca ai simtit diferenta :P

Link către comentariu

E destl de moale suspensia pe langa altele si destul de testata pe platforma asta. Am avut si eu si Circo si chiar e ce trebuie.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

Rave la inceput ma speriasem :)) ca era f rigida, dar acum e alta viata :D

 

 

Apropo, nu stiu ce sa fac cu etrieri...sa ii las tot rosu sau sa ii fac portocalii in ton cu telescoapele ?

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

La inceput toate sunt dure, in timp se mai si lasa ele si te mai si obisnuiesti tu cu masina. Oricum o sa fie putin mai dura pe drumuri proaste, n-ai ce sa-i faci acolo...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Un lucru care vroiam sa il fac de mult...

 

Inainte post-69411-0-16230700-1372758000_thumb.j  in lucru  post-69411-0-86306900-1372758013_thumb.j  rezultatu post-69411-0-35117000-1372758088_thumb.j anulat engelu si vopsit...scoase proiectoarele de ceata si montat pozitiile in locu lor.

 

Rezultatu nu este final, urmeaza sa le desfac iar deoarece siliconu pe care l-am folosit a facut o reactie in far si par asa aburite...ce silicon imi recomandati sa le lipesc ?

 

 

Mi-au ramas 2 lupe h1 care am sa le pun la vanzare pt. mai multe detalii PM.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Daca tot le desfaci din nou...nu faci schimb intre pozitii si semnalizari? sa fie pozitia sus...cum am si eu...arata mult mai bine :)

post-14266-0-86032100-1372782883_thumb.j

Si neaparat pozitie galbena :D

post-14266-0-60944100-1372782882_thumb.j

Lupele...le poti monta in locul fazei lungi...eu asa am de gand...si iese ceva unic :D

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Stiu ca iese ceva frumos daca pun lupele care le am pe faza lunga dar este mai mult de munca si nu stiu cum va bate dupa... pt. ca sunt lupe mici zic eu.

Vor ramane asa semnalizarile si pozitiile :d iar becuri galbene am luat azi :)

Ce silicon imi recomanzi sa nu mai patesc la fel?

Dupa lipire trebuie sa iau capacele la faruri din spate pt. a se usca mai bine?

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Nu ma pricep la silicoane :))

Eu nu le-am dezmembrat chiar asa...intreaba-l si tu pe Razvan/Circoloco...ca el a umblat de mai multe ori la alea de pe bora...si poate stie mai multe...

Link către comentariu

e normal sa ai ceata aia cand se usuca. nu o ai daca ventilezi interiorul farului cat timp se usuca siliconul.

ceva de la Bison, transparent (cel de acvarii) stiu ca tine f bine, am facut vreo 5 acvarii cu el.

Link către comentariu

Ok... deci trebuie sa tin si capacele din spate desfacute. Multumesc

Link către comentariu

da, tine-le cat poti...12 ore sa se intareasca lipitura.

Link către comentariu

Lipite iar cu Bison Glass si lasate sa se usuce cu capacele scoase 2 zile...vad ca nu a mai avut reactia aia cu siliconu...

acum sper sa ramana asa...

Multumesc celor care mi-au dat mai multe informatii  :)

 

post-69411-0-18923900-1373106195_thumb.jpost-69411-0-10248800-1373106205_thumb.jpost-69411-0-03514500-1373106212_thumb.j

 

 

Link către comentariu

Inainte sa le montez m-am uitat la silicon sa vad daca e uscat...si era, acuma poate nu le mai apuca nimic si raman asa :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ms. Florine

 

Nu au mai avut nici o reactie cu siliconu...totu este OK...o sa revin cu poze  :D

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!