Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

100 ron.

Am gasit intrebuintarea mufei ramase, este pentru GSM-GPS

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

firul este de la amplificare semnal. in radio original este o mufa ce da 12v in antena (daca antena ce ai dat-o jos e ca asta, parca asa vad in primele poze)

antena cu GPS pt navigatia originala are o pastila in plus pe langa bratul antenei radio, acolo este antena gps. (arata asa )

Link către comentariu

Muale este exact invers: asa am avut pe masina ( ma refer la fire) post-69411-0-46973600-1359492180_thumb.j si asa am pus acum post-69411-0-68701900-1359494551_thumb.j

@ kicker: Ms. antena am luat-o de pe forum. La tine la fel a ramas o mufa ?

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

la mine a fost altfel: a avut un fir cu o mufa in genul celei cum e in spatele radiocd-ului si 2 sau 3 adaptoare, iar firul acela l-am inadit cu cel ce il are masina

Modificat de kicker
Link către comentariu

Ma rog...important e ca merge tot la fel cum era inainte :))

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Scz pentru dublu post.

Am descoperit de unde este acea mufa, eu am car kit siemans din fabrica ( am uitat de el deoarece nu il folosesc ) si e de la ala, este mufa de semnal GSM :))

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Cand vrei sa cumperi anunta-ma si pe mine Laur te rog.. sunt interesat si eu de asa ceva :D si pe fata si pe spate. pe fata cred ca 10 banuiesc ca 15 e prea mult si pe spate 20 sau 25 depinde cum gasesc setul.. tu ce parere ai?

Link către comentariu

10 fata ( eu nu vreau sa pun pe fata ) si 20 spate acum depinde si de jante ce J si ET au. Te anunt cand o fi.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Alte ornamente de interior pe care vreau sa le dau cu smirghel pe carbonu ala sa ramana aluminu si dupa cu lac, dar am o dilema, nu stiu daca se potriveste consola centrala la mine, deoarece asta este luata de pe o bora cu volan pe dreapta, voii ce parere aveti se potriveste ?

post-69411-0-84518700-1360416297_thumb.jpost-69411-0-66926600-1360416313_thumb.jpost-69411-0-37090100-1360416318_thumb.j

 

Grila de la AC, capacu de la scrumiera si 2 manere nu le fac, pentru ca eu am clima iar capacu il las pe al meu negru si cele 2 manere sunt de stanga spate.

O sa imi mai trebuiasca 1 maner dreapta spate, sper sa fac rost.

Link către comentariu

Nu cred ca se potrivesc din pacate :( dar pana nu demontezi nu e ceva sigur...eu ma gandesc la imbinarile stanga dreapta...

sa luam exemplu partea dreapta...la ale tale ai gauri sa se imbine cu topedoul...pe cand la cea de Anglia ai gauri sa se imbine acel capac de sub volan...si daca te uiti la ele sunt diferite gaurile...deci nu stiu daca vin fix pe fix :( plus ca mufa de diagnoza va fi pe dreapta in loc de stanga dar asta sa fie cea mai mica problema...

Era frumos daca gaseai toate elementele...sa fie kit-ul complet...

Manerele nu le ai pe toate?Vad ca ai unu in plus...de ce zici ca nu faci 2?

O sa ai ceva de munca dar rezultatul final merita...cel putin mie imi plac ale mele cum au iesit :)

Link către comentariu

La fel m-am gandit si eu la imbinarile stanga dreapta, mufa de la diagnoza nu este o problema ( trag de fir putin daca nu decupez ).

Partea din mijloc la consola o vreau neagra ( spatiul ala gol, casetofonu si clima ) iar manerele imi lipseste spate stanga, dar nui bai...cautam. Asa mi le-a trimis pe toate.

 

Am gasit acum o poza cu, consola mea..post-69411-0-47261500-1360419425_thumb.j

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

E si asta o varianta...dar stii ca la cusca lui sunt corp comun trimurile....deci trebuie rupte si lipite celelalte :( 

Link către comentariu

Nu pot din pacate ca se suprapun trimurile intrele ele si ies prea mult in afara si sa le rup iar nu pot :( O sa desfac totusi o parte din bord si am sa ma uit la prinderi, daca nu singura solutie este sa caut alta consola de stanga si fara trimuri.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Nu am mai vazut Mk4 cu ele turnate asa. Ma gandeam ca la toate se pot scoate :).

Scuze de offtopic. Polo sper sa nu ma faca sa aflu cum se demonteaza ceva pe el :))

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Si eu am zis ca se scot la toate dar cand m-am uitat azi mai atent la masina, am vazut ca nui asa :(

Link către comentariu

Ar mai fi o varianta...care poti incerca...ori iese treaba buna ori le strici de tot...oricum nu iti sunt de folos :) (dar le poti vinde)

Sa tai marginile alea care sunt diferite de la una la alta si sa le lipesti cu poxipol sau altceva...dar depinde de indemanarea ta daca iese treaba buna sau tiganie :D

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Ma complic prea mult si me sa nu iasa cum trebuie. O sa caut consola pentru volan pe stanga fara trimurile laterale, sigur gasesc ca nu e o piesa foarte cautata.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Noul volan :Driver:post-69411-0-06771200-1361635151_thumb.jpost-69411-0-78252700-1361635157_thumb.j scuzati mizeria, doar ieri am spalato si facut interioru...si azi a plouat...urmeaza sa schimb si mansonu la schimbatoru de viteze.

 

Am gasit consola centrala si maneru dreapta spate, acum mai ramane sa termin de smirghelit si vopsit.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!