Jump to content

Aparatori de noroi pentru iarna


Master_Blaster
 Share

Postare recomandată

Si atunci de ce au crapat in halul ala?

 

Mie mi s-au flambat pline de gheata cand am coborat o bordura de m-am crucit si nu au pleznit deloc

Si nu cred eu ca vw a schimbat specificatiile pt plasticul abs folosit pt piesele oem.

 

De aceea cred ca ce a cumparat de pe net sunt facaturi.

Ca aveau codul original asta nu inseamna ca sunt originale, Orice contrafacator poate scrie orice vreti voi pe o piesa.

Precum suruburile. La mine suruburile originale nu sunt ruginite, sa zic ca au o tenta de oxid insa nimic de speriat. Si masina e din 2002.

 

Sfatul meu e sa cumpere din reprezetanta sau de la un magazin de piese care sa ii dea oem de la mama lui, nu pt piata chinezeasca sau cine stie ce facaturi.

Modificat de Muraru Dan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Master_Blaster

    11

  • Rave

    8

  • Muraru Dan

    7

  • Al Bundy

    6

Pentru ca Mihnea (master_blaster) are un stil mai agresiv de condus si masina este lasata cu 40mm. Citeste sa vezi exact in ce conditii s-au rupt.

Se rupeau si cele OEM made in Germany si era paguba mai mare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ale lui tot OEM erau doar ca erau pt piata din china

Sunt cu totul alte standarde de calitate la fabrica din China.

Poti sa iei in mana o piesa facut in Europa si una din China si o sa te convingi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum, daca treci peste o denivelare cu viteza mare si atingi cu aparatorile, pana la urma cedeaza orice aparatoare.

 

Totusi, vazad in cel hal s-au facut suruburile imi mentin parerea ca ce a avut au fost proaste calitativ.

Modificat de Muraru Dan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Master_Blaster

F bune nu au fost, dar sunt prea rigide prin design. Acum sa nu ma intelegeti gresit si astea chinezesti erau mega flexibile. A vazut si ego in ce hal era una care era super indoita intre bara si bordura in parcarea de la junior. Problema lor principala au fost suruburile si faptul ca masina mea e joasa. Iar la coborarea bordurilor aparatorile se indoiau inspre spate pana ajungeau orizontale (adica faceau un unghi de 90 de grade) desi ele nu sunt facute sa fie atat de flexibile, au niste intarituri.

 

Si sunt destul de dure am incercat sa o rup pe aia din stanga sus care era jumatate rupta si nu am reusit.

 

Daca ar fi sa recomand le-as recomanda pe cele oem doar pt masinile cu suspensie normal pt ca cele oem au accesoriile de fixare de calitate mult mai buna. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

M-ar interesa si pe mine cele de spate pt golf6 variant,ca nu găsesc dedicate nicăieri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezentanta ai incercat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!