Jump to content

Ulei cutie viteze manuala


DUBB4LIFE
 Share

Postare recomandată

Salut ce ulei recomandați la o cutie în 5 trepte jetta 2011 1.6 tdi.pare ca agata în a 3 a . Câți litri de ulei intra?mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut poate știe cineva sa ma ajute  cucerit cod de ulei îmi trebuie.cod cutie LUB cu start stop.motor 1.6 cayc.muktumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Jetta, cutie LUB:

- G070726A2 - ulei transmisie 1L.

 

Fiind cutie cu 5 viteze probabil ai nevoie de 1.9L.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut.Ma ajutati va rog cu codul uleiului pentru o cutie NBW? si eventual cantitatea necesara.

masina e o O2 fl 2012 motor 1,2 CBZB.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

 

Doresc si eu ajutor cu lichidul din cutia de viteze. Masina este cea de la profil, cod cutie: KXZ.

 

Se multumeste!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, Andrei! 

 

Sa ma bata mama, 230 lei litrul, zici ca e automata. Mai trebuie si 3 bidoane... Aia e, n-avem ce face. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vali zak, @AndreyPH Cutie NBW (transmisie manuala 6 trepte) si cutie KXZ (6 trepte manuala):

- G052527A2 - ulei transmisie 1L

Capacitate pentru NBW, conform ETKA, 2,3L, probabil ca o sa intre ~2,1L.

Capacitate pentru KXZ, conform ETKA, 2,1L.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

Am un Audi Q5 QUATTRO cod cutie LSA si vreau sa schimb uleiul din cutie si diferential.Am cumparat ulei cutie G 055532A2 5 litri si diferential G 052145S2 1 litru. La diferential am indentificat suruburile golire - umplere dar la cutie am indentificat numai surubul de scurgere.Rog pe cineva care stie pe unde se baga ulei in cutie sa-mi dea si mie aceasta informatie .Multumesc anticipat.

LSA.thumb.png.e1b7e05df8e7e3f3a6ad682ebab8d778.png

Modificat de iona
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Vezi ca la anumite cutii se pune pe la senzorul de mers înapoi. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Marius976

In acest caz  trebuie sa fiu atent cat ulei bag deoarece nu se scurge tot uleiul din cutie .in grup mi-a curs  800 ml   si am bagat 1 litru pana a curs liber pe la buson  . In cutie am capacitatea  4,5 litri  si pot sa bag mai mult .Cu ulei mai mult nu stiu daca e ok .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,pentru o cutie de viteze manuala cod JHW montata pe Skoda Octavia 2  1,6fsi ce cod de ulei trebuie, ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ai nevoie de un ulei 75W uite si un cod  0019892603

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cosbur Pentru cutie manuala 5 viteze, JHW, O2:

- G052512A2 - ulei transmisie 1L, cod eliminat la 01.06.2019, codul compatibil pentru inlocuire

- G055512A2 - ulei transmisie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari! Pentru Golf 6 2.0 TDI 110CP 2009 hatchback, cutie manuala in 5+1 trepte, ce cod si tip de ulei pentru cutia de viteze recomandati, masina are 270k km si nu a fost schimbat vreodata uleiul din cutie. Multumesc anticipat!

Pot oferi si un VIN al masinii: WVWZZZ1KZ9W406050

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spune codul cutiei de viteze,scrie pe ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La golful meu 4 din 2004 pierde ulei pe la cutie, mecanicul a spus ca e pe la simeringul de la tripoza, trebuie data cutia jos pentru a se schimba ? Mai trebuie si alte garnituri schimbate ? 1.9 TDI 101 caide fabrica. A avut acum 4 ani schimbat uleiul cu unul VW 75w doar, trebuie si cealalta norma 75w90 ? Oricum era GL4 G060 726 A2

Modificat de opleistul23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/5/2022 at 7:09 AM, iona said:

Salutare,

Am un Audi Q5 QUATTRO cod cutie LSA si vreau sa schimb uleiul din cutie si diferential.Am cumparat ulei cutie G 055532A2 5 litri si diferential G 052145S2 1 litru. La diferential am indentificat suruburile golire - umplere dar la cutie am indentificat numai surubul de scurgere.Rog pe cineva care stie pe unde se baga ulei in cutie sa-mi dea si mie aceasta informatie .Multumesc anticipat.

LSA.thumb.png.e1b7e05df8e7e3f3a6ad682ebab8d778.png

Rezolvat.

 

lsa 2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee ce cheie trebuie pentru cutia de viteze in 5 trepte de fabia 1.4 aub, are multi dinti(dubla) si e cu gaura(securizata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 23 ore, opleistul23 a scris:

La golful meu 4 din 2004 pierde ulei pe la cutie, mecanicul a spus ca e pe la simeringul de la tripoza, trebuie data cutia jos pentru a se schimba ? Mai trebuie si alte garnituri schimbate ? 1.9 TDI 101 caide fabrica. A avut acum 4 ani schimbat uleiul cu unul VW 75w doar, trebuie si cealalta norma 75w90 ? Oricum era GL4 G060 726 A2

se poate cu cutia  pe masina,golit uleiul din cutie,scos planetara,inlocuit simeringul.

Schimba mecanicu,mergi la unu cu chef de treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici nu trebuie golit uleiul, doar o sa curga cateva picaturi... nivelul de ulei e sub planetara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la cheie exista si m18h ? Pare cam mic m16, iar busonul meu pare ca are de 2 ori mai multi dinti decat m16h.

Modificat de opleistul23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 3/29/2022 at 11:42 PM, _edi_stefan said:

Salutari! Pentru Golf 6 2.0 TDI 110CP 2009 hatchback, cutie manuala in 5+1 trepte, ce cod si tip de ulei pentru cutia de viteze recomandati, masina are 270k km si nu a fost schimbat vreodata uleiul din cutie. Multumesc anticipat!

Pot oferi si un VIN al masinii: WVWZZZ1KZ9W406050

Am vazut ca scrie pe sigla VW de sub ea doar ADB, deci presupun ca mi ar trebui ulei pentru aceasta cutie. Inca doresc sa aflu ce ulei si tip am nevoie. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!