Jump to content

Golf 7 - Pareri, impresii


nsm
 Share

Postare recomandată

Pachet 1500 mi se pare mult - e totusi golf, cel mai OK ar fi sa fie pe spate optiune separata cum era pe G6 - a fost 320 - 350 cam asa. Pentru ca poate nu vreau pachet xenon adaptativ, ca nu am bani, dar imi iau din cel mai ieftin, sau poate nu imi iau deloc xenon...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe G6 cat te costa xenon adaptiv + led spate de ti se pare mult?Oricum sunt speculatii, dar in general optiunile luate separat/neimpachetate ies mai scumpe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate, doar ca pe G6 nu ma obliga sa iau si xenon la pachet - putam sa iau doar LED spate si atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca exista deja optiune de xenon pe golful 7 cel mai probabil o sa introduca mai tarziu optiune de stopuri led, asa cum au procedat la golful 6 , dar ar fi bine daca ar face si un pachet care sa le includa pe ambele la un pret rezonabil.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Golf 6 LED pe spate mi se parea un must have dar la Golf 7 mi se par foarte reusite cele standard si parca nu se justifica sa platesti extra 400 EUR. Mai bine iei vopsea metalizata de banii astia ca sa nu ai gri sobolan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare ca cel sobolan este metalizat , cel nemetalizat este un gri foarte inchis ,este mai spre grafit.

Oricum este bine ca au bagat mai multe culori nemetalizate dar mi se pare ciudat ca albul a ajuns sa coste in timp ce o culoare foarte inchisa nu.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Golf 6 LED pe spate mi se parea un must have dar la Golf 7 mi se par foarte reusite cele standard si parca nu se justifica sa platesti extra 400 EUR. Mai bine iei vopsea metalizata de banii astia ca sa nu ai gri sobolan.

altii platesc pentru gri sobolan.

ergo, eu zic ca mai bine iei gri sobolan decat sa iei stopuri. oricum, parca e mai lejer sa schimbi stopurile decat sa schimbi culoarea masinii.

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Griul ala gratis nu este cel sobolan la care te gandesti ;)

Cel gratis se numeste uranograu si este mai inchis, iar cel contracost se numeste limestone.

post-6094-0-74976900-1354019925_thumb.pn

post-6094-0-21114600-1354020003_thumb.pn

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceste detalii tin de gustul fiecaruia.

Cui ii place griul e bucuros ca e gratis, cine prefera alta culoare mai trebuie sa scoata ceva din buzunar.

Personal prefer albul si sper eu ca noua masina sa fie alba sau albastru' asta nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de alb... ala simplu (care e cu bani mai nou) se matuieste deoarece nu e metalizata. Ala metalizat mi se pare enorm de scump... (e mai scump ca celelalte culori metalizate)...

Vad ca in ultimul alb "noul" alb este "maro/cafeniu" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce bine ca au renuntat la albul de 0euro.

Mi se luase de cate masini de firma erau albe (pe principiul ca nu costa vopseaua). Oricum de obicei vopseaua standard nu cred ca vine cu vreun lac sau ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand se matuieste? a mea, face 3 ani in martie si nu e matuita (alba). daca se matuieste dupa 10 ani, deja nu ma intereseaza ca sa matuiteste candva. si indiferent ca se matuieste sau nu, tot asa merge, tot atata rugina prinde (adica deloc) si tot la pretul ala o dau, asa ca....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e vax cum sa se matuiasca si cum sa nu aibe lac? E acelasi proces de vopsire la toate masinile doar ca vopseaua e mai simpla, adica nu are fulgii aia metalici in ea care sa o faca sa sclipeasca. Calitatea si rezistenta e aceeasi altfel am avea garantie mai scurta noi astia cu culoari simple.

Probabil nou alb e un pic perlat sau metalizat si de aia. Albul e o culoare f buna pt Golf care e otova si nu prea are linii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La vopseaua metalizata fie perlata fie nu, se aplica mai multre straturi de lac decat la cea nemetalizata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata. Am comandat-o. I-am pus si bi-xenon cu leduri. In 3 luni vine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, aceasta este.

Mai pe scurt alternatorul baga curent in baterie atata cat are nevoie in rest se decupleaza astfel ca sarcina pe motor sa fie mai mica. Practic, in momentul franarii alternatorul se activeaza incarcand bateria fara ca motorul sa mai foloseasca energie suplimentara si pentru incarcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am auzit de la dealer-ul cu care lucrez ca sunt extrem de vizibile taierile de costuri la masina, au aparut balamale plastic la deschiderea usilor in locul celor metalice cu deschidere in trepte, a disparut cutia bateriei si mai presus de toate fetele usilor spate sunt integral din plastic tare precum la Jetta fiind total diferite de cele de pe fata.

Ati observat si voi aceleasi lucruri?

Ma bate gandul de un 1.4 ACT Highline cu DSG si sunt un pic dezamagit de cele de mai sus...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutie la baterie nu exista nici la 6 iar fata de usa din cate stiu este normala,capitonata cu stofa ca si la 6

De ce nu mergi la PBN sa il vezi pe viu ?

post-6094-0-75900300-1354126305_thumb.jp

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutie la baterie nu exista nici la 6 iar fata de usa din cate stiu este normala,capitonata cu stofa ca si la 6

De ce nu mergi la PBN sa il vezi pe viu ?

Am programat deja test drive-ul...

Mentiune: desigur ca usa este capitonata eu ma refeream la faptul ca partea superioara este din plastic tare si nu moale ca pe fata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata. Am comandat-o. I-am pus si bi-xenon cu leduri.

O alegere buna bi-xenon-ul. Felicitari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!