Jump to content

Golf 7 - Pareri, impresii


nsm
 Share

Postare recomandată

Mda, dar e dsg, pt puturosi si fanii liniutelor :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce bine ca nu se mai stinge radioul cand ii dai drumu la motor :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce era de auzit? Zgomotul unei evacuari castrate oem, sau in cazul unei masini mai "sport" nu stiu ce zornaitoare falsa de sub capota. Masinile stock in ziua de azi sunt nesimtit de silentioase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi...extrem de dezamagitor ca si VW incepe sa aplice taieri de costuri pe care le vedeai pana acum la masini mai ieftine, fara pretentii...

Daca tot fac asta de ce nu transfera mai mult din reducerea costurilor si catre client? Faci magariile astea si continui sa tii tot profitul pentru tine??

Intelegeam daca vorbeam de Renault, Peugeot samd...

Urat rau pentru ceea ce reprezinta VW...

Si sa nu o bagati pe aia ca vezi Doamne ca se poate si asa ca e acelasi lucru samd...pur si simplu am alte pretentii la clasa asta de pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indiferent de ce vor sau cred unii VW e la nivel cu Renaul, Peugeot, Honda, Opel, Chevrolet, Ford, etc Iar Golful e cel mai bun din clasa pentru ca este peste medie la toate dar totusi fara sa exceleze la ceva anume, poate doar la mediocritate si discretie la care e greu sa fie contestat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este adevarat,la renault si opel la acelasi nr de km aveam carnetul de service plin de interventii in garantie..este mai bine inchegat in opinia mea.Cu fordurile nu am avut probleme doar ca mi se par mai ieftin facute la interior.

Pejos si honda nu discut ca nu am avut.

Referitor la comparatia ledurilor G7/G6,mi se par mai reusit ca forma cele de pe 6 dar imi plac mai mult cele de pe 7 ca sunt fluide.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva mai graitor decat niste cifre :D

golf-normal-1576468090195989230.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,i-au tras o lopata in cap si l-au mai latit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 7 cu leduri vs Golf 6 tot cu leduri

Interesant. Eu mereu am crezut ca vor fi doua per fiecare far la 7 pentru ca eu vad ca exista hardware.

slide_137869_47150.jpgps-garage_2013VWGolf7banner_1.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarat.

Pentru ce este becul dinspre grila? Banuiesc ca semnalizarea este sub.

vw-golf-7-gti-3178965990526043256.JPG

Acestea sunt stopurile cu led care vor veni pe 7

golf-7-led-rueckleuchten-2-5446908581444224015.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit pe youtube un filmulet care prezinta noile tehnologii de pe Golf7, tehnologii imprumutate de la fratii mai mari: Passat, CC, etc.

Marturisesc ca mi-as cumpara un G7 numai pentru ACC+Front Assist ("numai" 500e fata de vreo 1.000e la Passat), Dynamic Light Assist+Lane Assist, scaune ergoActive.

1.4 TSI 122CP are suspensie independenta spate?

Modificat de danny2012
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am aflat de la un francez care are un 1.4 tsi 140 cp act dsg 7 ca ii consuma 7 litri in paris. Eu zic ca e bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suspensia independenta apare doar de la 1.4 140 cp. Sub aceasta motorizare este suspensie normala. Aici intra (85 cp, 105 cp tdi si tsi, 122 cp)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Misualbu, multumesc de info.

Ma uitam in seara asta pe diferentele intre Comfortline si Highline. Diferenta de pret intre ele este de aprox. 800e. Highline are in plus:

- jante pe 16"

- lampi spate rosu inchis

- priza de aer frontala cu elemente cromate

- covorase textile fata/spate

- decor piano black

- scaune fata sport

- tapiterie alcantara

- lumini ambientale

- lumini la picioare fata

- volan multifunctional 3 spite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica aceleasi diferente ca si la 6 mai putin rcd-ul si cu un plus pt luminile la picioare..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va impacati totusi cu taierile de costuri?? (din care cea mai scandaloasa dupa mine este nevopsirea compartimentului motor si probabil nici a portbagajului...dar acolo macar nu se vede)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sincer nu as schimba 6-le cu 7-le,din punctul meu de vedere per total ar fi un downgrade.

Intrebarea este daca sunt schimbari de genul asta la ce este vizibil oare ce schimbari au facut la ce nu se vede?

Oricum taierile de costuri se pratica la mai toate casele..in curand o sa ajungem la masini de unica intrebuintare.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Absolut de acord cu rationamentul...daca au apelat la asemenea solutii in zonele vizibile ce-or fi facut in cele pe care nu le poti controla.

...Si da...de la generatie la generatie cumparatorul a castigat tehnologie, siguranta, design si confort dar a pierdut fiabilitate si i-au fost ceruti tot mai multi bani (nu neaparat pentru achizitie dar sigur pentru intretinerea autoturismului pe intreaga perioada de viata...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lamuriti-ma de ceva va rog, pentru ca vreau sa cred ca nu am citit bine: motorul 1.6 tdi, 105 cp, indiferent de nivelul de echipare vine cu suspensie spate PE PUNTE?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa se pare, ce e sub 140CP vine fara suspensie independenta pe spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca sau cum s-a rezolvat "incalzirea" la motoarele tsi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu chiar nu inteleg de ce toate motorizarile sub 140CP vin fara suspensie independenta pe spate. Golf 5 si 6 au suspensie independenta pe spate indiferent de motorizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!