Jump to content

Golf 6 - Becuri


GabiB77
 Share

Postare recomandată

Salut. Cine îmi poate da un exemplu de bec led (probabil CREE) de pus pe DRL? Al Bundy parcă spunea ca are așa ceva. Cum face fata pe faza lunga, care e pe același bec?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TDR

    24

  • GabiB77

    23

  • Al Bundy

    18

  • F l o r i n

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi se pare ca Bundy are bec separat de drl care e in proiector. Nu stiu sigur.Nu stiu cat de indicat ar fi led pe fază lunga. Mtec mi se pare ca au led pentru drl/faza lunga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mtec nu are leduri .A eu puse pe faza lunga si DRL.Are lumina alba pe DRL ,nu cum o au becurile originale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am bec CREE pe DRL dar la mine DRL este langa proiector, pe lunga am lasat cu ce a venit masina, pe scurta sunt xenoane AFS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înțeles. În cazul acesta, pt Golf probabil voi merge pe MTEC pe drl/lunga + led-uri aftermarket (grila pt proiectoarele de ceata cu tot cu led-uri).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

de ieri am observat ca farul (xenon-ul ) din dreapta are intensitate redusa...mai exact xenonul este inrosit... e pe duca becul si trebuie sa-l schimb sau e altceva ?

Daca trebuie sa-l schimb, trebuie sa-l schimb si pe celalalt (stanga) ?  

Am dat capacul jos si pe bec scrie OSRAM Xenarc D1s 35w 66140

 

Multumesc de reply

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic, o sa ai sansa ca cel nou sa aiba intensitatea mai mare decat cel care ramane, mai bine cumperi 2, montezi doar unul in locul celui slab, iar daca intensitatea nu difera, o sa ai unul de rezerva ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Gabi.

Cam asa "arata" masina mea acum. Vroiam sa fiu sigur ca nu s-a dus decat becul, pentru ca nici in bord nu-mi apare nimic si nici la scanare ceva legat de xenoane. O sa iau in calcul schimbarea ambelor becuri, iar asta pe care-l am pe stg sa-l tin de rezerva.

Salutari

post-145900-0-71296600-1445170477_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema prin inlocuirea becului Xenon D1S din dreapta. Dar fiind faptul ca e diferenta de culoare dintre cele 2 becuri acum, il voi inlocui si pe cel din stanga, cel actual il voi tine pentru orice eventualitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut! Ma numesc Cristi si am un golf 6 md 2009 2.0 tdi 110 hp si vreau sa.i schimb becurile de la faruri (am halogen) cu unele de la philips care sa bata spre culoarea xenon.ului. De care trebuie sa caut si de unde? Va multumesc

Modificat de Polsky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar lumina de la aceste h7 bluevision ultra este alba.. daca vreau sa aleg culoarea albastra are vreun efect negativ asupra modului de iluminare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, nu o sa vezi mai nimic pe ploaie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu stiu vreun bec h7 pe halogen care sa tindă spre albastru..sau care sa imite identic lumina de xenon sau led.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot cautat si am gasit si philips h7 xtreme vision 130%.. care sunt mai bune acestea sau sau h7 bluevision ultra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Extreme vision dau lumina mai multa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Recomandați mi va rog niște becuri foarte bune ( noaptea vreau sa o fac zi :)) , dar sa nu deranjez pe ceilalți din trafic ).

Eu nu am proiectoare. Vreau sa ii pun. ce becuri Recomandați tot asa puternice și bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Windows07 iti recomand Philips Diamond Vision sunt H7 le gasesti pe net in magazin nu am vazut. Sunt foarte multumit de ele sunt cele mai puternice din cate am probat.

Windows07 iti recomand Philips Diamond Vision sunt H7 le gasesti pe net in magazin nu am vazut. Sunt foarte multumit de ele sunt cele mai puternice din cate am probat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

buna seara, unde as putea gasi leduri wy21w galbene pt golf 6 variant?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut. Intentionez sa imi pun pe masina 2 LED-uri pe post de faza lunga si am gasit pe net urmatorul model : Led H7 18 Smd Alb Rece, ZDM. Nedumerirea mea este legata de ce scrie mai jos in descrierea produsului : " Atentie ! Aceste tipuri de leduri nu emit suficienti lumeni pentru condusul pe timp de noapte. 
Se folosesc ca lumini de zi, montate in proiectoare pentru a da aceeasi culoare cu xenonul de pe faza scurta, sau pentru flashuri la autovehicululele care au bec dedicat pentru asa ceva." 

Intrebarea mea este : Are rost sa le pun ? Mentionez ca becurile masinii toate sunt in prezent "normale" (halogen)

P.S: Daca imi raspunde cineva va rog sa ma considerati MEEEEGA NOVICE !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand, becul de faza lunga nu este H7, poti vedea toate specificatiile in primul post ala acestui topic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am schimbat în seara asta becul de fază scurtă de pe partea dreaptă, operațiune care îți ia 1 minut cu condiția să nu ai mâinile foarte mari!

Numai că tot încercând să montez soclul cu becul nou înapoi în far am atins de 3-4 ori (am apăsat) ceva în zonă, lângă bec. de formă dreptunghiulară și culoare neagră, și s-a auzit un zumzăit ca de motoraș electric. Aveți idee despre ce e vorba??

Menționez ca mașina e un G6 cu faruri halogen standard echipare Trendline.

Modificat de Bismark
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna am o problema la un golf 6,2.0 l cu becul de la retur de pe partea stinga nu se aprinde am vrut sa ma uit la el dar nu stiu cum se scoate.problema este ca in bord nu mi-a aratat nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur ca ai 2 becuri de mers inapoi?

Si ceata spate unde mai este ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!