Jump to content

Schimbare volan mk4


tristan eragon
 Share

Postare recomandată

Fa o poza pe spatele airbag ului, sa vedem cum se prezinta. Tabla, o montezi de la volanul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

best_x_treme

Din pacate problema nu e de la airbag si nici de la tabla. Airbag-ul sta ok cu ambele table, dar doar pe volanul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci destul de grav, ca e corpul volanul stramb....poate a fost de la o masina avariata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

best_x_treme

Da, posibil, evident ca vanzatorul nu mi-a mentionat nimic. Oricum a suferit un soc doar in zona respectiva, la prima vedere arata foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil scheletul volanului e indoit. Poti eventual sa incerci sa tragi de partea dreapta sa incerci sa-l indrepti. Daca pui volanul pe masa, sta pe toata suprafata sau partea dreapta sta in sus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu recomand....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volanul nu e stramb, problema e de la locul de prindere a surubului in prima poza. Daca apas pe zona respectiva se vede cum coboara, problema este ca nu-mi dau seama cum e conectata de restul scheletului si oricum e foarte tensionata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca apesi cu degetul si misca e clara treaba, e rupt scheletul si nu mai ai ce sa-i faci, tensiunea ce o simti este spuma.
Asa arata scheletul de volan (e un exemplu de pe net)
image.thumb.png.1fa79c71c20d9a678a20358c5de624f5.png

Peste schelet se pune spuma poliuretanica si apoi se imbraca peste spuma in piele sau se pun insertiile de lemn care defapt sunt niste plastice cu suprafata acoperita cu folii de lemn care sunt apoi lacuite.
Din pacate la tine scheletul este rupt si nu poti folosi volanul. Trebuie altul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/9/2020 at 4:37 PM, F l o r i n said:

Atunci destul de grav, ca e corpul volanul stramb....poate a fost de la o masina avariata?

 

On 7/10/2020 at 8:38 AM, F l o r i n said:

Nu recomand....

Exact de asta zic.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles acum care e problema, multumesc pentru lamuriri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!