Jump to content

Audi Q5 Hybrid 2012


kadettro

Postare recomandată

Daca nu ma insel am mers cu masina aceasta asta iarna de la piata romana pana pe decebal intro aglomeratie crunta. Consum 18% pe aceasta distanta si aglomeratie. Motorul electric in conditii de frig era cam absent

Link către comentariu

Are un consum foarte bun hybridul in comparatie cu 2.0 TFSI, care, in combinatie cu quattro si cutie automata, pe Q5 consuma mult.

Eu zic ca vei avea in jur de 10% media de consum in Bucuresti de-a lungul timpului. :icon_thumleft:

Cu jantele pe 20 nu sunt probleme...am avut si noi inmatriculat un 3.0 TDI S-line Sport + exterior + jante 20" si am mers destul de mult cu el.

Chiar mi s-a parut foarte ok masina cu suspensia Sline si cu jante pe 20", nu foarte rigida, dar statea bine pe drum. Singurul lucru care nu mi-a placut la Q5 cu 20" este ca tragi cam greu de volan, ingreuneaza directia destul de mult.

Link către comentariu

Nu stiu ce sa zic Colin ca inca n-am facut iarna cu ea dar 18% mi se pare mult, nu aveam 18% nici macar cu Ed30 in conditii de Titan Piata Victoriei la 8 dimineata, oricum daca reusesc sa merg 600 km cu un plin sunt multumit...

Andrei directia era grea pentru ca era hidraulica , pe hibrid au pus directie actionata electric ca la modelele facelift, nu am nici o problema cu volanul, singurul lucru care ma deranjeaza este ca la viteze mici este foarte usoara directia.

Multumesc Razvan.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa te poarte cu mult zambet pe fata ta! :D

Deci e superba masina! Culoarea ei si jantele alea sunt ... :X :X !

Link către comentariu

Multumesc.

Sunt in cautari de jante pentru iarna si cred ca in proportie de 90% m-am hotarat la TD Imola 19x8.5 acum nu stiu ce culoare sa iau Graphite sau Black...

post-14434-0-60102200-1349077697_thumb.j

post-14434-0-76151400-1349077701_thumb.j

Link către comentariu

Eu zic Black sa se potriveasca cu pachetul optic negru pe care il ai pe masina, dar merg si cele Graphite.

Link către comentariu

Daca iei black vor arata misto 5% din timp in rest orice fel de mizerie sare in ochi. Daca iei grafite situatia se schimba. Am jante negru lucios si sunt f greu de intretinut din pacate

Link către comentariu

Multumesc Gabi.

A picat varianta cu negru deoarece nu exista decat mat si nu vreau. O sa ramana graphite ca astea pe care le am acum.

Link către comentariu

Sincer? Nu gaseam cauciucurile pe care le cautam, dar se pare ca nu cautam unde trebuie. Multumesc ;)

Link către comentariu

Gata, astazi am reusit intr-un final sa o inmatriculez, maine imi vin ledurile OEM pentru numar, am dat comanda la Gabi de la Top Gear de jante de iarna - Team Dynamics Imola Graphite 18x8 chiar daca astept dupa ele in jur de 3 saptamani.

Mai ramane sa ii fac Casco si gata cu cheltuielile :)

Link către comentariu

Astazi am fost pana la Topgear sa vedem cat costa un upgrade la tobe si am descoperit ca am clapeta ca la R20 pe fiecare toba. Cred ca voi schimba doar tips-urile cu unele mai mari si alta culoare.

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!