Jump to content

Audi Q5 Hybrid 2012


kadettro

Postare recomandată

Stiu ca nu stranuta, scrie minim 95 roz, o sa trec si eu pe Rompetrol o perioada, oricum ieri pe drum spre PBN iar mi s-a aprins martorul de catalizator, e a 5 oara, le-am lasat masina pentru vopsit si verificari mai amanuntite, nu e in regula sa se aprinda becul ala non-stop.

Link către comentariu

Avand in vedere ca in data de 13 ianuarie avea 20.000km, nu cred ca are mai mult de 25k acum.

 

Asadar, n-a trecut prea mult. 

 

Oricum, masina superba.

Modificat de sNaKeyy
Link către comentariu

in jur de 22.000. Multumesc Snakeyy.

Problemele cu benzina au inceput sa apara(parerea mea) dupa ce s-a facut un update de soft, inainte de asta nu avea nimic..

Cu Golf-ul n-am avut nici o problema si a vazut benzina doar de la OMV si Mol si cred ca era un motor mai sensibil ca asta de pe Audi...

Link către comentariu

salutare, e adevarat ca fiind hibrida masina, impozitul este mai mic decat la o masina normala cu aceeasi cilindree? 

Link către comentariu

Nop, vreau Cayenne.

Problema care a fost ? Clapeta de acceleratie era plina de calamina si nu se inchidea complet , tragand aer fals.

Mentionez ca nu bag benzina decat de la OMV sau MOL si cu cifra octanica cea mai mare si doar de la 50 de litri in sus.

 

 

 

Sunt curios daca este vreo legatura intre benzina si clapeta de acceleratie avand in vedere ca pe acolo trece doar aer.

Link către comentariu

Vezi ca pe bucuresti nu mai e smecheria cu hibride. Platesti integral impozitul in functie de cilindree.

Link către comentariu

Confirm cele scrise de Circo mai sus,am in familie un Lexus hybrid,doar ce am primit de la finante impozitul si este calculat in functie de cilindree,din pacate !

Link către comentariu

Salut, da asa este eu am platit in jur de 5 ron, eu stiam ca hibridele sunt scutite de tot de la plata impozitelor dar se pare ca nu...

 

Imi pare rau, ce masina avea?

Jaguar.

 

Astazi am luat masina inapoi, s-au miscat super repede cei de la PBN si a iesit super bine.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cam asa arata un catalizator al unei masini care a consumat numai benzina de 100 de la OMV si MOL

post-14434-0-23326600-1362649203_thumb.jpost-14434-0-61671100-1362649207_thumb.jpost-14434-0-79447600-1362649211_thumb.jpost-14434-0-50675400-1362649215_thumb.j
 

Link către comentariu

Vezi, de-aia e bine sa nu ai catalizator.:)

Nu iti mai faci griji.

Link către comentariu

:icon_thumleft: for JUG, mai ales la diesel  :10[1]:

Link către comentariu

Catalizatorul era topit la propriu in interior. Si eu as umbla fara dar raman fara garantie...

Explicatia PBN : din cauza ca am alimentat cu benzina cu cifra octanica mare, concluzia, nu o sa mai vada benzina mai mare de 98.

Catalizatorul a fost schimbat pe garantie o nota buna pentru PBN, dar e prima data cand aud de asa ceva...

Modificat de kadettro
Link către comentariu

pe masina scrie sa pui o anumita benzina (cifra octanica) ?

nu prea e normal, poti alimenta in continuare la fel si iar sa schimbe ala...si asa mai departe.

cati km ai facut cu ea?

Link către comentariu

Pe usita rezervorului scrie min 95 super premium, limita in sus nu are asa ca nu vad nici o restrictie, as putea face asta pana in 3 ori si sa-mi schimbe masina :))

Am acum in jur de 8000 de km facuti in 5 luni, cred ca o singura data am alimentat de la Petrom, in rest OMV si MOL

Link către comentariu

Eu vad doar partea buna(pseudo): benzina de 100RON chiar are cifra octanica 100.:)

Modificat de JUG
Link către comentariu

Pai eu am alimentat doar cu benzina de 100 de la OMV, inseamna ca si al meu arata la fel...?

Link către comentariu

Eu vad doar partea buna(pseudo): benzina de 100RON chiar are cifra octanica 100. :)

:)) da si eu la fel.

Nu stiu Bogdan, si in Golf tot benzina de 100 bagam...

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!