Jump to content

vibratii far (trepidatii far)


silencer
 Share

Postare recomandată

Astazi mi-au sosit "penele pentru far" Cod reper: 3B0 941 042.....9Lei buc la Midocar, cam scumpe fata de 1E, dar na.... 
Acum oglinzile farurilor sunt tepene si asta conteaza cel mai mult! 


Capturadeecrandin2016.09.01la19.30.42b14

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Eto

    5

  • clpos

    5

  • iuliu1984

    5

  • ucosmin

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am pe masina faruri xenon care trepideaza grav. Desfacand farurile, am observat inbatranita si sparta piesa alba in care se prinde montura lupa-oglinda.

Ma poate ajuta cineva cu un cod de piesa si eventual de unde o pot cumpara?

Piesa se poate vedea in filmuletul:  la minutul 1:34

 

Urmatoarea problema: Oamenii din filmuletul acesta au o afacere in care restaureaza faruri auto, adica depun strat nou de material reflectorizant pe oglinzile farurilor. Le-am scris aseara, dar inca nu mi-au raspuns.   Se pot reface oglinzile si la noi in tara? ca dupa 11 ani  si +300k km, mi s-au matuit (traiasca folosirea fazei scurte pe timpul zilei)

Modificat de ABC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Ai gasit un raspuns la intrebarile tale cu privire la refacerea oglinzilor sau inlocuirea lor? Mi-am schimbat acum doua zile becurile Xenon Philips, pt motivul ca nu mai luminau suficient de puternic..."ca si lumanarile", dupa 4 ani de folosinta. Le-am schimbat cu Osram Cool Blue Intense si se vede ceva imbunatatire, dar nu suficient de mare. La demontarea farurilor, a becului apoi a lupei Bi-Xenon am observat ca sunt SABLATE-MATUITE, fara luciu...ZERO, nu ca in film, mai rau, e plastic gri! Vazand filmul atasat de tine, mi-au venit raspunsurile pa problema mea cu "lumaniarile". Cum as putea face rost de Oglinzi noi de la Bi-Xenon de la HELLA? Ma poate ajuta careva? 

Multumesc anticipat! :huh:

lentila passat bixenon.jpg

Modificat de a_gora
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreaba pe tipul ala cu clipul YT de unde a luat oglinzile...ca le iei mult mai ieftin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat lupele complete la o pereche de faruri de-astea, dar nu mai am niciun feedback si nici numar de telefon, nici nume, nimic de la proprietar, sa-l intreb de unde le-a cumparat.

Important e ca se gasesc separat. Undeva la 100 si ceva de euro.

Si iti recomand sa inlocuiesti lupele, nu sa iei faruri sh care sunt sau vor ajunge in cel mai scurt timp la fel de proaste ca ale tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!