Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Hai lasa-ma. De parca nu se pot aduce pe platforma si direct in bucuresti, sau parca aici s-a nascut lumea ieri.

Eu cred ca vorbesti de un cliseu izolat, care nu se intampla mereu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca are rost acum sa ne contrazicem pe acest subiect. Fiecare om este liber sa aiba propria lui parere si sa ia cea mai buna decizie pentru el. Eu am dat un sfat pentru oamenii care au mintea deschisa si nu au impresia ca sunt atotstiutori !!! Deci, GO ON !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E pretul corect pentru anul, dotarile si km care ii are. In urma cu 3 saptamani un prieten si-a luat un CC identic cu cel din anunt si tot cu doua seturi de roti, tot pe la 19.500.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

corect. masina arata foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Insa la 19500 daca vorbesti cu omul potrivit iti aduce un CC dupa 2012 (modelul nou).

Vazusem una pe autovit la 16900 (ce mai negociai sa zicem un 16500).

Daca samsarul a adus modelul nou si o vinde cu 16900, are vreo 2000 capac la el.

La 19500 zic eu ca gasesti deja modelul nou (ce-i drept, de la cineva care mai scapa si de tva-ul masinii) dar vorba aia...e alt nivel D:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect! Are capac v-o 2000 si kilometri dati inapoi v-o 200.000. De TVA nu mai scapa nimeni. Nu se mai vand masini fara TVA in Germania.

 

E drept ca in 19.500 gasesti modelul nou dar cel mult motorul de 140CP si slabut ca dotari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegu' stai inistit ca cine face afacere din asta inca scapa de TVA, altfel nu renteaza sa mai aduci masini. Nu o rezolvi tu daca te duci de capu tau, insa samsarii "profesionisti" au contacte cu alti "oameni de afaceri" care au firme inregistrate ca platitor de TVA intracomunitar, uneori chiar in tara unde se face cumpararea masinii. Se aduc la noi tiruri intregi de legume-fructe pentru firme inregistrate la nush ce baba acasa, iti dai seama ca vecina ei poate foarte usor sa iti faca o firma de transport :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se cumpara masini fara TVA, garantat !!! Sunt prea multe lucruri juridice in spatele acestei "afaceri", pe care nu le stiu foarte multi.... Ideea este ca fiecare om gandeste in felul lui si nu trebuie sa incerci pe cineva sa faca cu banii lui, ce gandesti tu. Daca unii au gandiri preconcepute ca in Romania nu poti gasi o masina adusa din germania, la pret acceptabil, cu km reali, nu poate schimba nimeni acest lucru !!!  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ce-am zis... Treaba inca merge... Abia mi-am achizitionat masina si va asigur ca e tot cu TVA-ul deductibil.
Ce-i drept eu dau pretul cerut de om si nu ma intereseaza cum isi face el banii.

 

Referitor la ce masina iti iei...iti iei modelul nou si cu destule dotari. Important e sa fie masina buna si sa-ti placa tie.

Deja la anul ala si cele standard au foarte multe dotari.

Una la 19500 modelul sub 2012 o iei extra full ce-i drept si cu km mai putin probabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 19 000 se gasesc passat-uri CC, full, an minim 2011, km sub 100 000 REALI, trebuie doar sa ai cateva cunostinte de problemele acestei masini si sa stii sa te uiti daca a fost avariata.....Daca ai bani, masina dorita ti-o gasesti, trebuie doar sa cauti !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C33547527.html

Salut. Ma bate gandul de ceva vreme sa achizitionez un CC. Am dat peste anuntul de mai sus. Va rog sa-mi dati o parere sincera despre masina.

La reprezentanta Porche Nord Pipera unde am de gand sa o verific pot sa identifice neregulile, de tipul km nereali sau accidente?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai o verifici inainte sa o cumperi iar cei de la Porsche iti vor spune istoricul masinii. Ce mi se pare ciudat sunt senzorii de parcare spate, care din cate stiu din fabrica sunt integrati in bara. De exemplu cum sunt cei din fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firma care vinde masina asta este pe sos colentina spre iesire din buc. Masinile care le are sunt asa si asa. Patronul este de natie araba, iar mie personal nu imi inspira prea multa incredere. Sa te lase pe tine sa verifice masina la pbn, cred ca nicigand.

Eu nu as cumpara masina de aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa arata senzorii de parcare spate la orice Passat CC 2009-2012. Incepand cu faceliftul 2012 cand denumirea a devenit Volskwagen CC senzorii spate sunt la nivelul barii, asa cum sunt pe fata. Pentru confirmare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, daca vanzatorul accepta verificarea la Porche Nord Bucuresti sau Midocar, nu ar trebui sa-mi fac griji.

Multumesc pentru raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un tester nu poate garanta ca o masina e perfecta

Nici un mecanic nu poate face asta. 
Ei pot zice din punctul lor de vedere ca e foarte ok dar poate sa aiba foarte multe probleme ascunse.

Samsarii deobicei aduc masini de proasta calitate, baga polish, ajusteaza ce poate fi observat sau detectat rapid si pun la vanzare.

 

Km reali nu se pot verifica, doar daca au fost revizii facute la service-uri autorizate. Chiar si asa se pot da km inapoi. Chiar cei de la VW mi-au zis ca km nu au cum sa tii zica care sunt.

Te iei dupa istoricul service.. Daca ultimul e facut cu foarte mult timp in urma, atunci e clar ca ceva nu e tocmai in regula.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ati avut dreptate. Era ceva necurat la mijloc. Am vazut masina duminica la sediul firmei si luni dimineata am sunat la Midocar pentru programare unde mi-au cerut numarul masinii (inmatriculare sau sasiu). Pentru ca nu-l stiam, am sunat la vanzator sa-l cer si cand a aflat ca o duc la verificat a schimbat brusc tonul si a spus ca tocmai a vandut-o. Cine stie ce naiba era in neregula cu masina de nu o dorea verificata. Se pare deci, ca si o verificare la o firma serioasa ii poate speria pe vanzatorii neseriosi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a vandut-o. Dimineata am vazut masina la ei in curte. Trec in fiecare zi pe acolo...

Ti-am zis, sunt niste smecheri care se ocupa numai cu prostii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cautati masini la preturi prea mici, va expuneti la un risc.

Iar eu ma oftic pentru ca nu reusesc sa-mi vand masina la un pret care merita :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte adevarat ce spui. Dar atata timp cat se aduc fel si fel de masini la pret mult mai mic decat cel normal, o sa fii obligat sa o vinzi la un pret foarte aproape de o masina care nici nu s-ar compara cu a ta dpdv calitativ...dar asta e.

Romanu da pe autovit, selecteaza dupa pretul minim si incepe sa sune.. Dupa il vezi pe forum ca i se intampla etc si etc la masina si nu stie de ce.

Pretul isi spune cuvantul...Ma minunam si eu cand vedeam unele la un pret de iti venea sa vorbesti singur, dar mai mult ca sigur vanzatorul avea motivele lui sa o dea in pretul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asta e situatie.

Nu as vinde masina, dar am 2 copii, are doar 4 lucuri, si as debloca niste bani ca sa le investesc in alceva. Dar sa vand masina la 12 - 13 mii, sa-mi iau alta mai potrivit pentru o familia de la un samsar(!), sa mai investesc niste bani in ea pentru ca sigur are defecte ascunse, si sa raman doar cu 3-4mii de euro in buzunar, parca totusi nu imi vine sa fac asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. sunt nou pe forum si as dori cateva informatii. Vreau sa achizitionez un passat cc sh pana in 14 mii euro. Vroiam sa va intreb care modele au probleme ca caseta de directie pentru ca am citit pe undeva ca exista ceva modele cu probleme la caseta de directie si costa in jur de 1000-1100 inlocuirea ei. As opta pt un model 170 cp si cutie manuala, pt ca din nou am auzit cazuri cu cutii stricate si reparatii de 100 milioane. Care ar fi sfatul vostru? Sa risc pt un dsg sau sa o iau manuala? Ce probleme ascunse ar putea avea ? multumesc! pe parcurs daca mai imi amintesc ceva o sa va intreb ! o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca cele sub 2010 au potentiale probleme cu directia. Tin minte ca am cautat si eu informatie pe vremuri cand nu aveam CC inca.

170cp ar fi diesel, nu?

Modificat de bartro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da. 170 as vrea , dar nu m-ar deranja nici 140 cp pentru ca stiu ca trage destul de bine si 140 cp. Am gasit pana acuma asa ceva:

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C33533104.html sau http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C33826229.html sau http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C33791363.html ! ceva de genu as vrea. Ce parere aveti ?

Modificat de suciuvlad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!