Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

RadulescuRomulus

Da. Se poate. Trebuie:

- fie sa cunosti pe cineva la rep sa te ajute

- fie sa mergi la rep cu vanzatorul, platesti tariful care e, si ti-l zice.

Trimis de pe al meu GT-S7562

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Neata,

 

Caut si eu un CC >2009, diesel 170CP, DSG, RNS510, Xenon si km <150.000

 

Ce parere aveti de asta ?

 

Or fi reali km?

 

Cum imi dau seama daca are sau nu dynaudio?

 

Multumesc!

Modificat de tetelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce? Care-i ideea?

Si inca ceva, bugetul acolo 16.000 - 16.500 EUR...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neata,

 

Caut si eu un CC >2009, diesel 170CP, DSG, RNS510, Xenon si km <150.000

 

Ce parere aveti de asta ?

 

Or fi reali km?

 

Cum imi dau seama daca are sau nu dynaudio?

 

Multumesc!

 

avand in vedere unde se afla masina, sunt toate sansele ca sa aibe km reali

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit ceva pagni si inainte si dupa acel post. Pana la urma "se califica" la aceasta problema si motoarele de 170 sau numai cele de 140?

 

Si cum imi dau seama daca e fabricata dupa 11.2009, sau ma rog, in 2010 de pe mobile.de ?

Data de pe site ma gandesc ca in cel mai fericit caz o fi data primei inmatriculari, nu data fabricatiei...

 

Merci


@Florin:  stai ca m-o pus pe ganduri EEXCALADE... cu anul de fabricatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cere seria caroserie de la vanzator.Cu ea mergi la reprezentanta si verifici istoricul masinii dar si anul de fabricatie.Pentru mine aceste 2 verificari sunt vitale in achizitia unei masini.

Problema e la tot ce inseamna 2.0 TDI inafara de cod de motor BKD,fabricate pana la 11.2009 .

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,,asta daca ai pe cineva pe acolo... altfel nu-ti furnizeaza tie date despre masina altcuiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect,la unele reprezentante ai nevoie de un "amic" care lucreaza acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ca nu mi-as lua un 2.0 TSI, dar is mai rare in bugetul meu, ori 1.8 ori, culmea, 3.6 - care nu m-ar deranja in afara de faptul ca tre sa dau impozit la statul roman 4.000 RON / an....

LE: nu 4000, chiar  5200..

Modificat de tetelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Benzinarele consuma in jur de 14 la oras.Si parca nu trage ca un TDI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grrr, deci diesel clar. Mai caut, mai astept

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 2.0 tsi al nostru am un consum de 10 - 12% in Bucuresti, cat timp nu e trafic bara la bara si merg destul ca sa se incalzeste cat de cat masina (cat timp motorul e rece consuma mai mult). Am reusit si 8.5%, dar asta noaptea tarziu, mers 20km prin oras.

Nu merg lent, dar schimb la o viteza superioara destul de rapid si evit sa conduc zmucit cu accelerari - franari.

 

Nu stiu cum accelereaza fata de diesel, mi se pare ca are forta suficienta pentru o masina FWD.

 

A propos, masina e de vanzare. An 2010, 40.000km reali. Prefer schimb + diferenta cu auto mai ieftin, sa nu raman fara masina o perioada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E greu sa gasesti in Romania o masina adusa din Germania cu mai putin de 150000 de km. Cam tot ce era pe autovit si mercador aveau o caruta de km desi erau declarati mult mai putini. Trebuie sa stii pe cineva la reprezentanta pentru verificare istoric. Pana la urma am avut noroc si am gasit exact ce voiam 2.0 tdi dsg 170 cp si in plus e si r-line cu 165000 de km reali din 2011. Concluzia este: daca asta din martie 2011 are 165000 km, gandeste-te cati km au unele din 2009. Sfatul meu e sa ai rabdare ca trebuie sa gasesti una si cu km doriti de tine. Dar daca nu cunosti pe cineva la reprezentata nu prea vad cum ii verfici intrarile in service. Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu vreau din RO ci exact din DE :)

Si o vreau din 2010 incoace - se pare ca.

Cu bugetul e problema.... max. 16.500 acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu te intereseaza tsi, RCD510 si manuala, nu? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un passat cc din 2011 bluemotion automat de 140 cp, consumul in oras imi iese cam 8.5 si conduc foarte linistit. am observat ca modelul aceasta ar trebui sa consume in jur de 6.5 in oras. oare am o problema la masina? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

140 CP manuala din 2009 imi ia 7.5 in Bucuresti in trafic destul de aglomerat 9-10 dimineata si 6 seara. Colegi cu pAssatul nou bluemotion scot 7. In concluzie parca e camm ult la tine desi si Clujul e foarte aglomerat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare trebuie sa completez cu ADBLUE? Desi in bord nu imi arata nimica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate si automata consuma ceva mai mult fata de manuala. Si in cluj sunt dealuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un passat cc din 2011 bluemotion automat de 140 cp, consumul in oras imi iese cam 8.5 si conduc foarte linistit. am observat ca modelul aceasta ar trebui sa consume in jur de 6.5 in oras. oare am o problema la masina? 

Sal.,

Eu stiu ca cele cu ADBLUE au 105 KW nu 103 KW cum e a ta .

Daca e BLUEMOTION si la un moment dat motor-ul se tureaza usor la relantiu inseamna ca a inceput procesul de regenerare a filtrului de particole (NU OPRI MOTOR-UL) .

Din ce stiu eu masinile BLUEMOTION au un regim anume de schimbare a vitezelor (LA UN ANUMIT NUMAR DE TURE AL MOTORULUI) .

RESPECTA acest lucru .

Oare trebuie sa completez cu ADBLUE? Desi in bord nu imi arata nimica

Vezi da ca in partea dreapta a portbagajului ai un capac in tapiterie ce acopera un stiutz de umplere .

Daca acesta exista inseamna ca masina merge cu ADBLUE si ami cer scuze de cea ce am scris mai sus .

O seara buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, masina mea are 105kw si in spate in loc de roata de rezerva are un rezervor pentru ADBLUE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

RECOMAND ACHIZITIONARE SH DOAR DIN NORDUL TARII ( CLUJ SAU BIHOR) !!!! Majoritatea samsarilor din sud ( Arges, Dambovita, Bucuresti si mai ales Constanta ) cumpara masinile de la baietii din cluj, care le aduc la un pret sub media pietei deoarece "jongleaza" cu TVA-ul . Samsarii din sud merg la cluj, iau masina si o vand cu un adaos considerabil (daca nu ai norocul sa dea si km inapoi). Pentru a va convinge de cele spuse, urmariti site-ul autovit si veti constata singuri ca masinile apar prima data la cluj, dupa care se vand in sud la un pret mai mare (la o diferenta de cateva zile). Am constatat asta inainte sa-mi achizitionez masina, dupa care mi s-a confirmat de baietii de la cluj !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!