Jump to content

Golf 6/Jetta - Montare volan/airbag/comenzi


lancelott
 Share

Postare recomandată

Ati incercat si la volanul 6R0419091F ce vine Polo HL si pe care se pot monta tastele de GTI sau R si inplus airbagul de pe volanul de pe TL ? O sa aveti o surpriza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ala nu prea mai e volanul pe care il are pe masina, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e bun link-ul..... pune o scanare a masinii tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e la fel ca la Golf nu merge la tine. Iti trebuie unul care sa arate asa:

$(KGrHqMOKjcE5mHoELCqBOe6W2TS)!~~60_12.JPG

Si cu codul 5K0 953 549 B. Varianta pusa de tine e cea folosita pe Golf V si pe Golf VI pana la jumatatea anului 2010.

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca masina e 2011 - sigur asa e.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da e 2011, gasisem acest modul la un pret decent, dar daca nu merge mai cautam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de la BS poate fi montat doar pe cele MY2010, pana in iunie si anterior, evident ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut. As avea si eu o intrebare. Am un Golf VI GTI din 2010. Am pe el RCD 310 (fara comenzi pe volan). Am de unde sa fac rost in comenzile pe volan, de ebox si de cablu intre cele doua. As avea si eu doua intrebari:

1. Comenzile pe volan merg cu RCD 310?

2. Daca as mai avea nevoie de alt cablu sau ceva de genul?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand, o sa iti trebuiasca volanul cu comenzi cablul de la spira la airbag si comenzi, precum si calculatorul de coloana volan.

RCD-ul poate fii comandat de pe volan

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un Golf VI TL si vreau volan de piele fara comenzi.

Vreau sa si pastrez airbagul de Golf TL.

Am cumparat un volan de HL fara comenzi si fara sa ma documentez dar am constatat ca difera prinderea airbagului.

Ce variante ar mai fi in afara de volanul de scirocco?

Exista volan de Golf TL din piele?

P.S. Daca e cineva interesat de volanul de volanul HL sa-mi lase un PM. O sa pun si un anunt in sectiunea aferenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista volan de TL din piele, este identic cu cel normal si are ornamentul de jos cromat, la fel ca cel HL.

Sau il poti imbraca pe cel al tau in piele. Si aici, pe forum, e un baiat care imbraca in piele si o face bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci da cred ca o sa caut unul original. Cel care nu are piele din fabrica nu are capace nici jos unde e piesa cromata nici alolo la comenzi si se va vedea diferenta.

Multumesc de raspunsuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca volanul multifunctional de Polo 6R la care poti sa montezi comenzile de GTI.Potriveste la airbagul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Address 16: Steering wheel (J527) Labels: 5K0-953-569.clb

Part No SW: 1K5 953 521 AG HW: 5K0 953 569

Component: LENKS.MODUL 014 0140

Revision: FF010040 Serial number: 20110614100764

Coding: 4080140000

Shop #: WSC 00066 000 00079

ASAM Dataset: EV_SMLSNGVOLWSXS A01004

ROD: EV_SMLSNGVOLWSXS_VW36.rod

VCID: 72E06DA2A5B4003

No fault code found.

asta e scanarea steering wheel, mi ar trebui:

1. volan scirocco cu comenzi (asta imi place ca desi e volan sport nu are inscriptiile GTI sau R , ar fi penibil la Jetta mea volan GTI cu motoras de 1.6 tdi :icon_cheesygrin: )

2. airbagul meu de CL am inteles ca se potriveste pe acest volan, cel putin forma carcasei exterioare e la fel ca de pe volanul sport, la HL airbagul arata diferit

3.cablaj

4 calculatorul din volan sper sa fie inclus deja cand cumpar volanul, daca nu stiti ce cod are si cam ce pret ar avea?

5 calculator de coloana asta daca nu se potriveste al meu desi slabe sanse

Rog sa ma ajutati dupa autoscan daca mai am nevoie de ceva sau calculatorul de coloana e ok cel care l am pe masina. Multumesc

inca ceva la mine calculatorul de coloana nu ar trebui dupa autoscan sa fie ceva gen: 5K0 953 569 B , difera de acest cod 5K0 953 549 B ca am vazut ca exista ambele calculatoare de coloana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. volan scirocco cu comenzi - Poti sa iei si de GTI/GTD/R, ornamentul acela se schimba, volanul e acelasi

2. airbagul meu de CL am inteles ca se potriveste pe acest volan, - Da

3.cablaj - Ai nevoie de un cablu din volan, s-ar putea sa fie deja pe volan daca il iei pachet, verifica

4 calculatorul din volan - 99% vine cu volanul, nu mi-as face probleme

5 calculator de coloana asta daca nu se potriveste al meu - Nope

Rog sa ma ajutati dupa autoscan daca mai am nevoie de ceva sau calculatorul de coloana e ok cel care l am pe masina. Multumesc

inca ceva la mine calculatorul de coloana nu ar trebui dupa autoscan sa fie ceva gen: 5K0 953 569 B , difera de acest cod 5K0 953 549 B ca am vazut ca exista ambele calculatoare de coloana

In mod normal ambele ar trebui sa se potrivesca. Cel de pe ebay care l-ai pus suporta si comenzi si tempomat, asa ca e ce-ti trebuie. Desi nu inteleg de ce scrie ca e de Skoda...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atentie la prinderile airbag-urilor. Chiar daca arata identic, exista doua tipuri de airbag-uri, cu prinderi diferite.

Asa ca, inainte de a comanda un volan, verifica tipul prinderii - sunt cele perfect paralele si cele care vin in unghi - cu airbag-ul de plastic - partea interioara a lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volanul e acelasi, airbag-urile difera. El avand Jetta (acelasi volan cu cel de Golf) e ok, airbag-ul diferit e pe Polo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu numai.... am intalnit aceeasi problema, la un Golf 6 - a cumparat omul volan... si na, pune-i airbag-ul, daca ai cum.... Problema e sa stii ce trebuie sa-ti cumperi - sa verifici ce ai si ce cumperi...

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de sfaturi, calculator coloana am gasit la un pret f bun cu acest cod 5K0 953 549 B, stau cu ochii dupa un volan de gti multifunctional piele, inclusiv sa aiba si calculatorul de valan, dar fara airbag ca nu e cazul, cablaj am gasit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Revin cu o intrebare. Am un Golf VI GTI, cu RCD 310 si fara comenzi pe volan. As Dori sa imi pun pe volanul existent comenzile pe volan. Asadar, am comenzile in sine (butoanele in suportul lor) si modulul de control care este 5k0.959.542 (defapt inca nu le-am cumparat). Intrebarea este daca se potriveste cu ceea ce am eu pe masina si daca imi mai trebuie si altceva in afara de astea. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 a deschis acest topic
  • loghy locked şi pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!