Jump to content

RNS 310 / 315 - Amundsen


mark21
 Share

Postare recomandată

Da,nu e Android....

Sau folositi home adress.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are legatura cu home address.

 

Este folositor de exemplu cand pleci in concediu si vrei sa iti definesti cateva puncte de interes, intri pe google maps de pe PC, iti faci traseul si salvezi locatiile.

Dupa ce le descarci in unitate doar selectezi destinatia, nu mai stai sa cauti si sa introduci toate datele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa incerc.Multumim.Este valabil si in cazul in care hartile sunt rulate de pe SDcard?

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu conteaza de unde sunt rulate hartile, SD pe care il folosesti sa copiezi punctele de interes este doar pt. "transport", punctele de interes (destinatiile) le vei transfera apoi in memoria unitatii, deci nu conteaza de unde rulezi hartile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Rns 310 a testat cineva harile v7 ?

 

La 315 am testat si eu, si sunt multumit de acoperire.., v7east, v6 West.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

 

Pentru RNS310 este alt update,  Navigation FX V7.

 

Urmeaza sa il cumpar eu si va anunt, dar cu siguranta pentru Romania nu sunt la fel ca si pentru 315.

 

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/navigations-sd-karte-fx-europa-west-v7-3c8051884cm-11

 

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/navigations-sd-karte-fx-europa-west-v7-3c8051884cm-11#

Modificat de malec
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

Daca iti permiti sa le cumperi asteptam un review daca e ceva de capul lor ... eu am doar DE pe RNS310, merge asa in general dar am mai avut si surprize neplacute . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...am cumparat de curand un passat b7 cu rns 315 , am urmatoarele probleme : nu pot conecta telefonul prin BT ,nu gasesc cu telefonul  conexiunea la aparat ,am un htc 820, dar nici cu alt telefon nu merge.Pe langa asta am in torpedou un media-in cu adaptor pentru stick ,la fel nu este detectat . Oare care sa fie cauza , o sa ma duc cat mai curand la reprezentanta dar fi fost bine daca as fi rezolvat si fara ei.Oare sa fie codate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa nu fie activ bluetho-tul.Se activeaza cu vcds.La fel si adaptorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU toate RNS 315 au Bluetooth.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca incerc direct din bord merge pana in momentul asta IMAG0100.jpgsi nu inteleg ce cod sa bag pentru a merge mai departe,pe telefon nu-mi apare niciun cod...iar pe rns 315 la phone imi apare doar asta ,in rest nici o miscare IMAG0101.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune pin-ul cartelei sau seteaza unul din vcds dupa ce dai clear la toate conexiunile din adaption.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc tuturor de implicare ,am reusit prin metoda 

asta acum sper sa rezolv si cealalta problema , dar daca aveti idei sunt atent :D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal . Din ce an este b7 ? Ce vers de fw ai la rns 315 ? Tind sa cred ca faci conexiunea pe un modul bt extern .

Ptr 315 dai phone dai setari alegi cautare tel imperechezi si gata .

Ca sa faci conexiunea din bord trebuie can peste 2012 si fw 315 peste 263 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina este din 2012...am incercat sa fac si din rns prin phone-setari dar nu am gasit obtiunea sa-l fac vizibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta spun si eu . Daca rns nu are bt activ NU il poti accesa nici din bord . Esti sigur ca nu ai modul bt sub scaunul pasagerului ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.la un rns 315 nu vede sd card .trebuie facuta vreo setare cu vcds sau altceva? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ar fi trebuit...incearca o formatare a cardului ,apoi copiaza muzica din nou.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare pentru cunoscatori la RNS310, la setari la navigatie ce fel de routare selectati de obicei ?

Eu tin pe fast dar nu sunt deloc multumit, de obicei folosesc navigon pe telefon si am observat ca ma scoate pe navigon mult mai scurt si ca timp si ca distanta.

Mai este short, dar de obicei asta inseamna ruta cea mai scurta pe drumuri locale, si economic care habar n-am ce poate sa insemne .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am un RNS315 si am vazut ca are un "developer mode". Cum pot face sa accesez meniul? Din ce am citit se poate face numai cu vagcom? Am inteles bine? Exista si alta posibilitate?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot cautam si tot cautam si am gasit procedura de activare dar am vazut ceva "temporary", sa inteleg ca nu se activeaza permanent?

 

@Al bundy - multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Ex member pinned this topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!