Jump to content

RNS 310 / 315 - Amundsen


mark21
 Share

Postare recomandată

Pentru RNS 315 hartile sunt foarte detaliate pentru Romania ( asemanator cu ultima versiune de la RNS 510 ). La RNS 310 hartile sunt foarte sumare. Din pacate pentru RNS 315 nu se pot cumpara decat de la reprezentanta cu un cost pe masura (1300 ron - la ultima cerere de oferta ). Hartile vin pe un SD care se cripteaza in momentul instalarii pe unitate si nu mai piate fi folosit in alta unitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

De banii astia faci upgrade de la la 510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare la totii 

sunt proprietar de skoda octavia 2 

nu stiu ce tip de navigatie are?caracteristici:

part number:3T0035191A

software version:0351

sistem hardware version:H16

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok ms sa inteleg k nu gasesc nicaieri sa descarc hartile singura sansa e sa le cumpar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este,numai cumparate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti,tot citesc topicurile si nu am gasit nicaieri un diy sau info ca sa pot afla ce tip de navi am.310 sau 315 pe un passat b7.puteti sa imi spuneti cum pot afla ce tip am?mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune o poza sau o scanare cu el si te ajutam cu placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mai citit in topurile anterioare ca amundsen 310 nu are blutooth integrat dar al meu il are si mi sa spus k e 310 .

Spido esti sigur k al meu e 310?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai reusit tu sa conectezi un tel la el prin bluethoot?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mai citit in topurile anterioare ca amundsen 310 nu are blutooth integrat dar al meu il are si mi sa spus k e 310 .

Spido esti sigur k al meu e 310?

 

posteaza o scanare a masinii, sa vedem exact ce unitate ai - RNS310 sigur nu are BT incorporat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La RNS 315 de pe passat am display-ul spart, se gaseste de cumparat? Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca si pe net aparate defecte hardware si cu ecran bun. Altfel nu stiu unde ai gasi. La electronisti ce repara asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Imi poate spune cineva ce tip de Rns am pe un golf 6 din sept 2011 dupa poza pe care o afisez,11749933_920676117970729_143820853_o.jpgva rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rns310

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

V7 maps pe rns 315 . Am parcurs azi un traseu cta - nadlac . Cu exceptia unei bucati de a1 intre sibiu si deva si noua bucata A1 arad nadlac harta a fost perfecta tot drumul . Maine day two . Arad - frankfurt am main .

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am instalat si eu V7 pe 315 dar cred ca am o problema cu unitatea. Ma arata in offroad, pe alte strazi si tot asa. Am montat alta antena ..... a mers... imi arata locatia exacta. Am remontat antena mea si a mers si cu aceasta.... 2 zile. Aseara a inceput iar sa faca figuri.  Cum pot sa dau restart la navigatie? Aveti idee care sa fie cauza? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil probleme la antena ta.O diagnoza ar putea ajuta...pe navi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la ce sa ma uit la diagnoza? ce parametri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum doua saptamani nu am avut nicio eroare. O sa verific azi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa cealalta antena pe masina de proba o saptamina si vezi daca mai face(nu antena ta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E de la antena clar .

Day 2 . Nadlac - frankfurt am main . Cu exceptia noi autostrazi nadlac - mako hartile v7 sunt la zi . Fata de v4 WE cu care am mers luna trecuta pe acelasi traseu si cu care mai eram offline pe mici portiuni . Cat despre TMC ... jos palaria .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

 

Dupa cum am vazut cu totii, au aparut hartile la zi.

 

Pentru cei care  au inceput sa folosesca navigatia probabil ca deja au vazut un inconvenient, nu poti sa faci click pe harta si sa dai go, un feature care este prezent la aproape orice navigatie.

 

Cautand pe net am gasit ceva foarte interesant  http://rns315.blogspot.de/

Se pot creea fisiere cu de tip vCard folosind google maps. Se copiaza fisierele pe un SD card dupa care le putem importa ca destinatii salvate.

 

Sper ca va este de folos.

 

www.spiels-mir.de/navi

 

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Ex member pinned this topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!