Jump to content

RNS 310 / 315 - Amundsen


mark21
 Share

Postare recomandată

doar cu VCDS, intra in Adaptari si acolo faci modificarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti. Sunt un proaspat proprietar de VW Golf si am o mica problema cu navigatia. Cand intru in navigatie si vreau sa introduc o destinatie imi da sa selecteza tara si aleg romania si asa ramane. Nu se mai incarca nimic nu ma lasa sa selectez nici un oras. Aveti idee din ce cauza? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca ai RNS 310 , in Romania nu vei gasi nicio destinatie, pentru ca nu exista pe harta decat drumuri de tranzit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Sa inteleg ca singura varianta pt a folosi GPS in romania e de a cumpara unu separat sau de pe telefon... totusi pe viitor este o sansa sa folosesc GPS-ul  masinii si in ro?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea cred...cam de multa vreme nu au mai scos vreun update ptr 310.Poti schimba unitatea cu un 315 sau 510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Imi puteti spune ce tip de navigatie am? Este pe un Passat B7.

Multumesc anticipatpost-159301-1446050416636_thumb.jpgpost-159301-14460505031163_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut pe olx ca sunt cativa utilizatori care vand cd-uri cu harti. Din ce am citit pe forum nu este posibil decat oficial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RSN310 - pana in 2013-2014 au fost harti pe CD, se puteau gasi pe internet. Versiunile mai noi de harti vin pe card SD, nu se poate copia.

RNS315 - hartile se gasesc doar pe card SD, nu se poate copia. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact - 2014 sf an a aparut ultima versiune V5 pe CD - ptr RNS310 - Colectia contine mapa europa (14cd-uri - 20 tari parca + Major roads in care sunt incluse si drumurile principale din romania si bulgaria) . De la v5, V6 si ultima deocamdata V7 (va apare in curand si V8) sunt numai pe Sdcard.

Pentru RNS 315 au fost dintotdeauna pe sdcard ultima fiind tot V7 > hartile sunt ff detaliate pentru romania (din ce am comparat eu, sunt peste cele de rns510 v12) .  Ambele se pot insa copia dar nu renteaza .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Și noile versiuni pentru rns 310 care sunt pe card includ România sau tot ca și versiunile vechi doar drumurile principale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr 310 NU exista detaliate ptr Romania.Doar drumuri principale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va mai agitati cu RNS310, 315 pe Romania nu merita efortul si banii, aceste navigatii sunt total nereusite .

Cheltuiti o groaza de bani pe harti si tot varza o sa fie . 

Ptr Germania functioneaza ok navigatia, dar chiar si aici hartile sunt cam vechi si lipsesc multe drumuri noi facute dupa 2011.

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va mai agitati cu RNS310, 315 pe Romania nu merita efortul si banii, aceste navigatii sunt total nereusite .

Cheltuiti o groaza de bani pe harti si tot varza o sa fie . 

Ptr Germania functioneaza ok navigatia, dar chiar si aici hartile sunt cam vechi si lipsesc multe drumuri noi facute dupa 2011.

 

PT rns 315, e detaliat foarte bine v7, East Europe, si pretul e decent.., 150-250 ron, depinde de unde gasesti..

La reprezentanta am auzit ca ar fi scauzt la 850 ron, de la 1200-1300..

 

La Rns 310 intr-adevar pt Romania nu merita.

 

Pt West sunt convins ca ambele sunt ok si updatate cum trebuie..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe RNS 315 cu V7 EAST te poti descurca foarte bine in Ro. Mie imi gaseste in peste 90% din cazuri exact numarul de pe o anumita strada. La fix!

E drept ca ii lipsesc anumite drumuri sau chiar o bucata din A1 (cea intre Sibiu si Sebes) dar asta e pentru ca drumurile se schimba, nu ai ce sa faci.

 

V-am atasat 2 poze asa ca idee cu modul in care arata Bucurestiul.

post-93218-0-02064100-1446206366_thumb.j

post-93218-0-90383900-1446206372_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata neasteptat de bine, ai navigat prin Romania inafara Buc si a functionat ok ? Credeam ca e mult mai varza ptr RO .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am fost in Cluj, Sibiu, Craiova si Brasov si mi-a gasit fara probleme adresele. Adica strada + numar. Stie limite de viteza corecte in peste 90% din cazuri si e foarte ok si ca indicatii. Chiar stie toate stradutele din toate orasele. Cele care existau acum 2-3 ani asa.

In plus, afisaza si pe maxidot informatiile cu privire la navi. Eu am dat 150 de RON pe cardul cu harta EU EST si nu regret nici o secunda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot afla ce model de GPS am? Dețin un golf 6 variant style 2012, care este diferența dintre 310 și 315

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O scanare sau intri in meniu (tii apasat pe setup 4 5 sec) si vezi Part Number.Apoi search pe google cu PN

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mult mai simplu de atat. RNS 310 nu are memorie interna pentru harti, in concluzie daca nu ai CD sau SD cu harti introdus si iti apare please insert medium navigation cand dai pe NAV este clar ai RNS 310.

 

Daca nu iti cere nimic cand dai pe NAV atunci ai RNS 315.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, imi puteti spune cum pot activa comenzile vocale pe RNS 315? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codezi cu comenzi vocale si pui microfonul in plafoniera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Al Bundy

A sosit din fabrica microfonul. Pot vb la telefon prin bluetooth, dar cand apas butonul de voice se pune pe mute.

Trebuie sa activez ceva anume?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, am spus mai sus, comenzile vocale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Ex member pinned this topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!