Jump to content

RNS 310 / 315 - Amundsen


mark21
 Share

Postare recomandată

Posibil ca si masina de care vb eu sa fi avut.N-am scanat-o si nici nu m-am uitat pe sub scaune...nu era timp.Nici proprietarul nu stia deci...greseala mea.O sa incerc sa dau de el totusi-sa ma conving.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era 310 cu modul fiscon montat . Am vazut si eu .Recent am facut  un update de harti la un 315 cu v8 si nu ii mergea antena omului . Cand am desfacut mi-am aruncat un ochi pe MAC si am vazut ca era fara BT - rns 315 era cu D in coada . Si chiar ma miram cum naiba apare BT pe navi si in bord . Apoi cand am tras rns afara sa scot antena de navi am vazut ca avea modul fiscon bagat in spatele navi .

 

Asa din experienta . Masinile de FR care au rns 315 sigur nu au nimic sub scaun . Cele de germania au modul sub scaun iar modelele pana in 2013 au si rns cu BT incorporat . Dupa 2013 au montat rns fara BT . Asta la aprox 90% din cazuri . Sigur mai sunt si exceptii dar am observat ca asta e regula .

 

bogdanmorcea - daca ai modul BT sub scaun si este Premium acesta stie sa faca numai rsim  . Ori pui un modul mai nou premium ex 3c8 B sau C sau D care stie sa faca ambele conexiuni ori un modul UHV plus gen 7P6 .

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incerc din telefon sa-l pacalesc sa-l fac sa creada ca nu are telul remote sim, cu telefonul vechi nu facea treaba asta cu remote sim dar mergea bluetooth .

O sa sterg pairingul si incerc sa-l fac din nou fara sa-i dau drept de access la SIM .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leustianvasilica

Salut, am si eu o problema si va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine. Am un rns 310 cu modul bt 7E0035730A model uhv Sw: 0550 Sn: 7669147680, Bt dev. Adr.00267E4C8266.Am incercat sa ma conectez cu tel la bt si nu a mers am incercat cu mai multe modele de tel. dar nu a mers. Am fost cu ea la avia motors dar cei de acolo nu au stiut. A activat bt a reusit o singira data sa se conecteze la el si apoi nu a mai putut a duoa oara. Cei de acolo nu au reusit sa ii stearga divace-urile anterioare care sau conectat. Ce pot face ? Ma poate ajuta cineva? Va rog din suflet . va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in aria de prestari servicii. Suntem destui colegi cu interfete originale. Ma mir ca nu au putut sa stearga cei de la avia conexiunile existente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leustianvasilica

Ce pot face?

Daca ii dau factory reset din meniul rns 310 nu vrea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa cauti pe cineva cu vcds care te poate ajuta sa iti dea clear la toate conexiunile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leustianvasilica

Este posibil sa fie aceasta cauza de nu vrea sa se conecteze?

Ce setare trebuie facuta?

Au icercat cei de la avia sa dea clear si nu au putut sau poate nu au stiut cum sa procedeze. Baiatul de acolo mi-a zis ca a incercat sa dea clear dar nu ii dadea voie

La modelul de bt pe care il am se poate conecta orice telefon ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am un Passat B7 cu navigatie RNS315. Am incercat sa imperechez bluetooth-ul cu patru telefoane (Huawey, iPhone 4S si doua Samsunguri) si n-a mers decat cu unul (Huawey). Pe celelalte nu le vede. Gasesc un coleg de forum care sa ma ajute aici ?

Masina are senzori parcare fata spate. Gasesc pe cineva sa- mi puna camera de marsarier? Daca da, cu cat ? Multumesc mult

Si inca ceva, la navigatie am harta Vest. Daca-i cumpar si Estul pot sa le folosesc simultan ? Sau trebuie da bag cand un card, cand altul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Tine butonul setup apasat pana ce apare service menu, spune-mi ce verisune de SW ai si iti spun eu daca poti sa folosesti hartile direct de pe card sau trebuie sa le copiezi de fiecare data in memorie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poate spune si mie cineva ce tip de navigatie este cea din atasament?

post-36738-0-96513200-1450340892_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde va dati seama ca e 310 sau 315...din poza? ca sunt identice ca fata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e acelasi aparat, RNS 310 e denumirea pentru piata europeana, RNS 315 pentru piata din america

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rns 315 are memorie interna 4 gb. Daca nu ai card inclus, apesi pe nav si iti apare harta sau nu apare nimic este rns 315. Daca nu ai card inclus, apesi pe nav si iti cere card este rns 310. Asta din ce am citit pe diverse site-uri. Eu nu am card inclus, dar am harta Europei de Vest.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e acelasi...sunt diferente hardware intre ele..315 are memorie flash de 4 Gb interna 310-nu.315 are bluetooth intern 310-nu.

Am postat amandoi....asa este

Sau verifici PR-ul unitatii.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai exact RNS315 versiunea europa are 6Gb memoria interna, iar US are 4Gb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca o mica completare - exista si RNS315 fara bluetooth

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... si RNS 310 si 315 au aceleasi denumiri pe toate pietele. Dar ele sunt produse diferite. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara , am achizitionat de pe OLX un RNS 315 si tipul de care l-am cumparat a spus ca are si BT incorporat.

Eu am incercat sa apas pe phone si nu se intampla nimic decat imi taie sunetul la radio atat

Mentionez ca Touranul meu nu e dotat cu modul de bluetooth sau car kit  

Poate fi defect sau??? in rest celelalte functii merg perfect 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Ex member pinned this topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!