Jump to content

Conectare telefon RNS 510


tudistef
 Share

Postare recomandată

Pune o scanare sa vedem ce ai pe mașina. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dă-mi o scanare completa 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 22.10.2019 at 17:51, F l o r i n a scris:

Dă-mi o scanare completa 

Ai reușit sa te uiți peste ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum. E modul vechi, lucrează numai rsap. Necesita înlocuire, unul SH în jurul la 150...200 euro, cred. 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai tu? Sau caut eu? Dacă trebuie sa caut eu atunci După ce sa ma uit? Ce cod? 

Am văzut acolo ca îmi mai da niște erori pe Webasto și line asist, poți sa ma ajuți și cu astea doua? Te rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutam în ariile dedicate. Nu, nu am eu, cauți la dezmembrări. La ora asta... Cam greu coduri. Vb mâine 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 24.10.2019 at 20:00, F l o r i n a scris:

Acum. E modul vechi, lucrează numai rsap. Necesita înlocuire, unul SH în jurul la 150...200 euro, cred. 

Zi/mi și mie ce sa caut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C8 035 730 D novero

3C8 035 730 E novero

 

sunt bune pentru mine? Nu găsesc sa zică,  ca afișează și pe rns 810

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sunt pt Phaeton.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, arunc si eu o intrebare legat tot de modulul bluetooth de la trotineta mea din semnatura cu discovery pro mib 1 dupa 07.2014 

cand inserez cartela sim in unitatea din torpedou se conecteaza la internet pentru google maps dar se deconecteaza legatura telefonica de la car kit, sincer nu mai pot folosii handfree... ce pot face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 30.10.2019 at 20:13, ProfessorX a scris:

3C8 035 730 D novero

3C8 035 730 E novero

 

sunt bune pentru mine? Nu găsesc sa zică,  ca afișează și pe rns 810

Astea nu sunt pentru phaeton ca nu afiseaza

în urmă cu 1 oră, ProfessorX a scris:

 Asta e special pentru phaeton 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, ProfessorX said:

Astea nu sunt pentru phaeton ca nu afiseaza

 Asta e special pentru phaeton 

3c8...nu afișează la Phaeton... Pt ca nu sunt pt Phaeton. Ți-am răspuns da, pt 3d0.....dedicat unității tale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult, doar Ca nu am găsit pe

niciun site in România așa ceva decât pe eBay nu știu unde.

Tot citind despre conectare iPhone la rns 810 am dat de așa ceva. Ce părere ai?

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=322544917464&category=6763&pm=1&ds=0&t=1556987436000&ver=0&cspheader=1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În teorie fabrica și poporul chinez, unele module f. F. Ieftine, care se conectează direct în mufa fakra a unității, și realizează conexiunea cu unitatea. Am montat câteva (cumpărate direct de clienți), au fost ok. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am și eu o problema am un vw passat B6 cu navigație rns510 și modul bluetooth 5NO035730A și nu reușesc să conectez cu telefonul meu hwavei p10 lite mil găsește dar zice că nu este compatibil cu mașina ce ar trebui sa fac in cazul asta?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa schimbi modulul cu unul care suporta A2DP. Adică unul ci 3c8 XXx xxx cu orice litera la sfârșit.. 7p6 xxx xxx Sau 5k0 xxx xxx

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 19.05.2017 at 7:18, Csabi 1986 a scris:

Salut ! Am un passat b7 2012 cu rns 510 si comenzi vocale, si am doua module bluethoot 1k8035730  si 3c0035729f . Care s-ar potrivi la mine , si care ar fi codurile ? Ma ajuta cineva cu poze sau scheme , va rog.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut!  Am la masina un modul bluetooth Kufatec Fiscon si RNS 510. Pot sa ascult muzica prin A2DP, insa se aude doar in boxele din fata (in spate foarte incet/ deloc) . Meniul "Tone" de pe RNS nu se deschide atunci cand telefonul este conectat. Se poate modifica fader-ul din VCDS? Tinand cont de faptul ca meniul "Phone" apare pe RNS, nu cred ca problema este lipsa firelor. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catalin,modulul fiscon este Basic sau Basic plus? Conteaza versiunea sw si hw care este trecuta pe modul. A2DP fac toate dar stereo numai unele chiar daca pe modul scrie stereo(din pacate)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Daca este cel din poza,am avut identic. Inca am mufa pe masina. modelul cu specificatiile astea este sterero. Undeva ai o problema. Cablajul ceva..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!