Jump to content

Budget Build (modificari ieftine) GOLF mk5


Serban87
 Share

Postare recomandată

06.07 posibil sa fie deja MY2008 si sa ai canul necesar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate mi-am decodat vin-ul si e fabricatie 01.03.2007, cu siguranta nu am can-ul nenesar, sau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde se gaseste acest can, poate prind vre-un golf prin dezmembrari si nu stiu unde sa caut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar de la modele cu aceeasi platforma stiu eu.. adica de la leon la octavia da; de la passat la octavia nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

- produsul este asta!

- gasesti aici detalii si review-uri despre el.

- vezi aici postul meu despre el.

-filmulet:

Si mai gasesti la o simpla cautare pe Google

Am pus si eu unul azi si functioneaza perfect si coming home si leaving home fara sa fac nimic. Pe mine altceva ma deranjeaza si anume ca la lasarea intunericului progresiv, el nu imi aprinde faza scurta ci pozitiile, apoi cand se insereaza mai bine aprinde farurile. Ideea e buna dar in cazul meu ca am DRL activat pe faza scurta, in momentul cand trece pe pozitii, imi stinge farurile. Daca stie cineva cum se poate sari peste pozitii direct pe faza ar fi bine, dar tind sa cred ca toate manevrele astea le face modulul electronic al butonului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti merge Leaving Home? Adica noaptea, cand descui masina din telecomanda, se aprind farurile?

Pentru faza cu pozitiile da JP1 pe OFF, parca asta era...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm esti sigur ? leaving home merge, dar eu am drl activat pe faza scurta, poate de aia merge

de fapt la mine merge si ziua si noaptea cand descui masina se aprind farurile si pozitiile

Modificat de WooZie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai el parca merge asa:

Cu comutatorul pe AUTO si JP1 ON:

- ziua sunt aprinse DRL-urile

- seara (lumina redusa) se aprind pozitiile

- noaptea (intuneric) se aprind farurile

Cu comutatorul pe AUTO si JP1 OFF:

- ziua sunt aprinse DRL-urile

- seara (lumina redusa) se aprind farurile

- noaptea (intuneric) se aprind farurile

Si JP2 ar trebui sa fie Coming Home ON/OFF.

La tine se aprind faruri + pozitii cu comutatorul pe AUTO, nu? Daca il opresti (dai pe 0) se mai aprinde ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe zero se aprind doar farurile drl fara bord fara alte lumini pe masina cu contact pus si frana de mana jos. Pe auto merge cum ai zis tu. Am pus sw1 pe off. Sa vedem diseara. Cand descui masina din telecomanda se aprind farurile si pozitiile indiferent de pozitia butonului si indiferent de lumina de afara. Daca vrei poate ne vedem sa facem niste probe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai scriu si eu pe aici.

RCD310->RCD510. Nu e chiar de buget, fiind destul de scumpicel dar merge:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Serban87: Eu am trecut de la Rcd 300mp3 la Rcd 510 cu o diferenta de numai 500 lei, deci poate fii numita o modificare ieftina, dar de mare efect, atat estetic cat si tehnic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da..upgrade-ul unitatii audio este unul f bun... Mi se pare un pret bun si al unui RNS 315 ...cam pe la 350euro si are si bluetooth inclus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Serban87: Eu am trecut de la Rcd 300mp3 la Rcd 510 cu o diferenta de numai 500 lei, deci poate fii numita o modificare ieftina, dar de mare efect, atat estetic cat si tehnic.

Aparatul in sine e destul de scump, daca faci schimb sau mai stiu eu ce si iesi mai ieftin e foarte bine.

Cine e interesat de un RCD310, dati-mi PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu comutatorul pe AUTO si JP1 OFF:

- ziua sunt aprinse DRL-urile

- seara (lumina redusa) se aprind farurile

- noaptea (intuneric) se aprind farurile

E cam ciudat, ca pe un switch scrie jp1 si nr 2 iar pe celalalt jp2 dar de fapt e 1, sa te uiti la tine, dar intradevar jp2 care e 1 de fapt, este cel cu coming home. Deci jp1 ar trebui sa fie cel cu pozitiile, dar l-am pus pe off si nu le anuleaza, tot la fel se comporta. E cam aiurea sa te trezesti pe autostrada ca iti stinge farurile si te lasa pe pozitii, iar cu sensibilitatea trebuie sa il mai gadil ca vad ca daca e masina sub pom se aprind luminile de la ora 17 cu toate ca e lumina destula afara. Delayul de 10 sec il are la stingere, tocmai pt a nu confunda un far venit din sens opus, sau un stalp de lumina ceva, e bun asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa-l resetezi, adica sa-l scoti de pe masina si sa-l pui la loc cu JP1 OFF. Stiu ca sunt inversate alea, e ciudat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate. Am incercat si eu dar nu exista o solutie. Am renuntat la DRL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai de ce sa renunti la DRL, ca ala e mai important decat pozitiile, alea vor sta cel mult juma de ora aprinse pana mai scade o idee luminozitatea si aprinde farurile. Singura chestie ciudata e ca din masina nu iti dai seama ca esti pe pozitii fara faruri :) si din cauza asta e posibil sa iti iei o amenda in alte tari, la noi inca merge cu "n-am stiut sefu"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Huse protectie/depozitare anvelope/jante:

6933298994_7855daf4e0_b.jpg

Pret apx: 150 lei

poti sa lasi un cod de la huse ? multumesc anticipat........eventual pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici mai multe poze. Codul se vede in poza urmatoare:

6394302393_b5f80bc5be_b.jpg

Aici le gasesti in Romania, sau direct la reprezentanta, si aici le gasesti la un pret mai mic, dar transportul e 20 de euro...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am gasit ceva f asemanator in Kaufland cu 25 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!