Jump to content

Budget Build (modificari ieftine) GOLF mk5


Serban87
 Share

Postare recomandată

Stie cineva daca gasesc consola aia de pe mijlocul bordului din aluminiu nuanta aia lucioasa de la sportline?

daca te referi la asta

post-87308-0-18805000-1340180194_thumb.j

da se gaseste :)

Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Shape Shifter

De unde ai luat module pentru lumini panou portiera ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt interesat si eu de consola centrala sa imi cumpar, a mea incepe sa inaparleasca:))))! A imbracat cineva aceasta consola in carbon? cum e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Schimbat buton lumini cu unul cu AUTO si instalare senzor de lumina AM, care se monteaza in spatele butonului de lumini.

post-54107-0-17193000-1346867142_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant.La ce pret este senzorul ca blocul de lumini stiu.Daca doresti pe PM ! Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as fi curios cum se comporta, adica in sensul de sensibilitate, cum declanseaza, sau nu cumva sa mergi noaptea cu farurile aprinse si daca simte ca bate vreun far in el sa iti stinga luminile, chestii de astea, sau daca e strada luminata sa zica ca e lumina suficienta si sa stinga luminile, ai putea sa ne spui? eventual un link ceva sa luam si ceilalti care sunt interesati. Multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- produsul este asta!

- gasesti aici detalii si review-uri despre el.

- vezi aici postul meu despre el.

-filmulet:

Si mai gasesti la o simpla cautare pe Google

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, in mare m-am edificat, vad ca se misca bine, dar ala nu e delay, toate au asa si cele din fabrica, pt ca daca ar reactiona instantaneu ar insemna ca la orice sursa mica de lumina, la un flash, sau cand treci pe sub un bec sa faca ca pomul de iarna, e bine asa cum e. Ramane doar sa vad daca o sa se faca ch/lh ca la ala din fabrica sau o sa ramana asa cum e acum, manual. Merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unii se asteapta sa fie instanta trecerea, de aceea am mentionat de delay.

LH nu o sa mearga niciodata pe asta, CH pe unele masini merge din prima, pe altele deloc, nu am inteles de ce...

Oricum, eu de cand l-am luat nu m-am mai atins de switch-ul de lumini, si merg zilnic si ziua si noaptea.

Asa ca... la cat costa, e ok! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- produsul este asta!

- gasesti aici detalii si review-uri despre el.

- vezi aici postul meu despre el.

-filmulet:

Si mai gasesti la o simpla cautare pe Google

Senzorul original este pe acelasi sistem ca acest AM ? , deoarece as dori sa ma duc prin dezmembrari sa achizitionez acest set.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, senzorul OEM nu are nici cea mai mica legatura cu acest sistem. senzorul original suporta diagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e misto desfacatoru ala de bere, da' nu merita 100 de ron :)) scump doamna scump....

http://www.ebay.co.u...ener-gti-sport-

Pe ebay cu putin noroc poti iesi mai ieftin ... daca ai pe cineva in Anglia poti cumpara si de la cei care livreaza doar la ei in tara.

Eu voi incerca sa vad cum ii pacalesc pentru ca sunt multe licitatii.

Modificat de dr_junior1980
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate facem un groupbuy si iesim mai ieftin. Si eu vreau unul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot comanda pe asta : link

Pe langa

Modificat de dr_junior1980
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot monta un RD510 sau RNS310 pe un Golf 5 06.04.2007, fara alte modificari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de CAN ul existent pe masina. Daca e cel original, atunci trebuie schimbat cu unul generatie mai noua sau facut update la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai merge facut update sau neaparat schimbat, daca merge si cu update cat costa?

Am inteles ca e destul de scump si atunci nu se mai merita sa iau RCD510, mai bine iau dvd-ul de la kenwood, cel special pentru Golf la care nu mai trebuie schimbat gatewayul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e versiunea veche trebuie schimbat!

Se poate face un update, din cate am inteles, la firmware-ul de RNS la care nu ar trebui schimbat Can-ul.

Pret la can decent gasesti si aici.

Un RNS e cam 500 de euro, mai punem asta la 80 de euro cu tot cu transport, Kenwood-ul care si cat e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau RNS vreau un RCD510 sau RNS310! Kenwoodul cam tot acesti bani il gasesti, 500eur!

Modificat de alexfaq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru RCD 500:

RCD500.jpg

nu trebuie sa schimbi nimic, pentru RCD 510

1974527590.jpg

trebuie schimbat can-ul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e cam nasol, speram sa nu mai fie necesar, pentru ca sunt ceva bani in plus, un can sh de unde gasesc sa nu fie necesar sa astept mult? Si multumesc frumos! Eu am RCD300 si vreau sa trec la RCD510!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt rcd510 nu trebuie neaparat sa schimbi can-ul, eu la a mea care e fab 06.2007 nu am schimbat nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!