Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

tocmai i-am trimis mesaj, acum astept raspunsul lui sa vad ce zice.

Link către comentariu

pai daca nu ai bani,de ce iti bati capul deocamdata...eu zic ca toate la timpul lor...si ar fi altele mai prioritar decat bara fata...

fi mai calculat

Link către comentariu

cum ar fi ? in primul rand ma intereseaza un pret,daca poate sa aduca si sa imi spuna un pret ,sa stiu cati bani am de strans.

eu altceva nu prea vreau sa mai fac la masina in afara de un "body kit" ,un interior gti daca gasesc iar la jante de 18 am renuntat pentru ca nu am drumuri de jante asa mari. Ce as putea face altceva?:)

Link către comentariu

Nu as apela la oemplus.ro, au preturi cu mult peste pretul de "furnizare".

De exemplu:

http://www.ebay.co.u...#ht_3300wt_1186

Oricum, mie bara mi se pare ca nu se leaga foarte bine cu liniile masinii, e mult prea ondulata si rotunjita, ma mir ca a venit pe echipare OEM.

Dar important e sa iti placa tie..

LE: apropo, bara, la pretul ala, cu siguranta este o replica, asa cum sunt o gramada pe internet si pe ebay.

De obicei tot ce e bun si ieftin are un motiv.

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

sincer imi place din ce vad in poze,acum sper sa si arate asa in realitate.pana azi nu stiam ca se mai numeste si R.

Link către comentariu

Nu se numeste R. Se numeste R-Line in Europa si Votex in State. Si cu bucata din mijloc vopsita arata demential:

45f87984892ee793b1613b861ab1497e.jpg

Dar e scumpa... :(

Link către comentariu

tu stii....inca odata eu zic ca ai/ar trebui sa ai alte prioritati decat o bara R line sau eu stiu...

oricum sub 300-400 nou nu gasesti si dupa cum s-a mai spus nu prea ii originala

daca tot vrei ceva body kit,eu ti-as zice sa mergi pe prelungiri de Rieger

prag,bara fata si spate(buza..)

Link către comentariu

daca bara R-line o gasesc sub pretul pe care l-am gasit pe oemplus,atunci o pot cumpara :)

@soosy cum e bora aia rave green din arad(daca nu ma insel)? nu prea imi place :)

inca tot nu mi-ai spus ce prioritati ar trebui sa am,sincer nu stiu :)

da-mi tu sfaturi daca ai ceva idei de care ar trebui sa ma ocup,nu e nicio suparare :P

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Pe ebay, in linkul pe care ti l-am postat, este 138 lire, adica ~700 ron, fara transport.

Doar ca toate sunt replici, inclusiv pe oemplus.ro.

Cea originala, din cate stiu, vine automat cu spalatoarele de faruri.

Ca aici:

http://www.ecstuning...mper/ES1844185/

Unde si pretul e pe masura. Vezi ca ai si codul OEM al piesei acolo.

Majoritatea barilor aftermarket nu vin cu gauri pentru spalatoare. Cam asa poti sa iti dai seama ce e OEM si ce nu.

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

Majoritatea barilor aftermarket nu vin cu gauri pentru spalatoare. Cam asa poti sa iti dai seama ce e OEM si ce nu.

OMG! Bara de pe masina mea nu e OEM! :))

Link-ul pus de pe ECS nu e cu bara Votex, e bara de Bora R.

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Jetta_IV--1.8T/Exterior/Body/Bumper/ES2153328/

Asta e bara Votex si e o replica. Nu are spalatoare!!!! :))

Glumesc evident...

Modificat de Rave
Link către comentariu

da,nu ma deranjeaza atata timp cat vine bine.

iar cea de pe ecstuning este diferit fata de ce vreau eu.

insa am inteles ceea ce vrei tu sa spui,bineinteles pretul e pe masura.

edit@ cea de la Rave o vreau eu :)

nici de cum nu voi da 900 dolari pe asa ceva.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Majoritatea barilor aftermarket nu vin cu gauri pentru spalatoare. Cam asa poti sa iti dai seama ce e OEM si ce nu.

OMG! Bara de pe masina mea nu e OEM! :))

Link-ul pus de pe ECS nu e cu bara Votex, e bara de Bora R.

http://www.ecstuning...mper/ES2153328/

Asta e bara Votex si e o replica. Nu are spalatoare!!!! :))

Glumesc evident...

Intr-adevar, acum am vazut ca exista si varianta fara, pt Bora R/Votex,care sunt lucruri diferite se pare. :dry:

Eu am vorbit pentru ca am fost patit, si stiu ca cel putin pt A3 e valabil.

In sensul ca S3, de exemplu, vine numai cu xenon, deci automat bara are spalatoare. Am crezut ca e si cazul pentru Bora R/cu Votex, ca vine cu xenon din fabrica si implicit spalatoare.

Asta nu inseamna ca orice bara fara spalatoare e aftermarket. Dar daca ironia e facila, de ce nu? :sly:

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

ma rog,pana una alta,replica/nu e replica eu vreau o bara din asta si am sa tot caut una pana gasesc ceea ce vreau eu.

Link către comentariu

Lasand glumele la o parte. Bara e "Volkswagen Zubehör" si costa destul sa fie trimisa in America, de aici si pretul ridicat peste ocean.

La noi, cam 400 e un pret ok, care oricum e mult pentru o bara...!

Despre cat e de utila sau nu... Daca omul are tot ce are nevoie pe masina si are niste bani de cheltuit... de ce nu? :)

Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Man, da te mananca rau :scratch:, lasa masina asa cum este, dar fiecare cu pasaricile lui. Mai da un semn, saptamana asta sunt in concediu. Bafta.

Link către comentariu

lasa man,chiar imi doresc o bara din aia si sper ca in curand sa pot face rost de una.

poate ne vedem duminica asta daca vii la intalnire.

Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Normalll, hai ca baietii te asteapta :icon_bounce: . Sunt pe acasa, n am reusit sa plec undeva in concediul asta :( .

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Nu cumva Votex este cea indicata de voi si cea R-line este asta?

post-14266-13439743549368_thumb.jpg

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

A existat o editie speciala de Bora R, disponibila doar in Japonia, care venea cu bara fata de Golf IV R 32 (adica cea de mai sus, care seamana cu cea de R32).

Bara pe care o vrea el e bara R-Line (care e echipare diferita fata de R)/ Votex!

Link către comentariu

am reparat farul drept,nu avea nimic grav,acum e ok ! :D

am demontat torpedoul si am curatat aeroterma,din pacate mirosul nu a disparut,ma duc luni sa cumpar un spray pe care mi l-a recomandat un prieten.

am dat un polish la faruri si cam atat pe azi :)

04082012091.jpg

04082012093.jpg

04082012094.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

pana la urma am pus spray in instalatie si mirosul a disparut.

am facut cu masina o mica excursie de 2 zile pana la Cheile bicazului ,Vatra Dornei,Bistrita(aici m-am ratacit :D )

urmeaza maine sa ma duc la Slanic Moldova si sa stau pana duminica.

masina s-a comportat perfect,la o groapa mai mare,s-a lasat lupa de la farul drept,trebuie sa il desfac iar cand vin din excurise,nu voi mai fi bland cu farul :)

drumuri bune si ne auzim cu poze si detalii dupa ce vin din excursie. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

drumuri bune colegu.. :))..ai statie nu? :P

si ai grija cu gropile...sa nu vii si cu o roata in portbagaj :( sa nu tai vreun cauciuc :(

Link către comentariu

da,am statie :D

am,am dar unele chiar nu le-am putut evita :(

o poza pierduta prin PC,mai am multe altele pe care le voi descarca dupa ce vin.

dsc04611w.jpg

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Mititica de ea :). Daca mai ajungi pe litoral vara asta sa vii cu ea :P

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!