Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

JOHN EVO TUNING

Esti bine venit. :icon_thumleft:

Link către comentariu

m-am gandit sa scot suportul de plastic de la numarul de inmatriculare si sa lipesc placutele cu banda adeziva. Oare va tine ?

Link către comentariu

Asa a fost la mine ani de zile :). Ba chiar nu pune multa banda ca il dai greu jos. Pune 3 bucati pe verticala. Doua la margini si una intre cifre, pe mijlocul placutei. O sa fie suficient.

Link către comentariu

vreau mai mult sa fac schimbarea asta ca aseara am crapat fara sa vreau suportul ala pentru placute,ori cumpar altu ori fac asta cu banda.mersi razvan.

Link către comentariu
cristi_eftimie

cat dai pe suport..cumperi dublu adeziva..si o sa arate si mai bine...

si daca tot te apuci,sterge si marginea neagra a numerelor.. :vwrullz:

Link către comentariu

nu mai pun cu banda pentru ca se vede zgariata bara.am sa cumpar un suport nou si asta este.banda o aveam deja cumparata,nu era nevoie sa o mai cumpar.

suportul s-a rupt din cauza unui prieten care se juca cu motorul langa masina ; a accelerat,eu eram prea aproape si a atins cu roata,pagubele minore se vad in poza :icon_confused:

iar zgarietura care se vede e incercuita cu verde.pana gasesc o solutie pentru zgarietura,voi merge asa cu masina.

14072012068.jpg

14072012067.jpg

am lucrat 2 ore la usa spate stanga pentru ca geamul nu mai coboara/ridica.am scos ambele fete ale usii si am constantat ca bumbii aia nu stiu cum le spune erau sariti, i-am pus la loc si totul merge perfect. :icon_cheesygrin:

14072012069.jpg

drumuri bune va doresc ! :Driver:

Link către comentariu

sunt niste prostii de culoare bej,ca un dop de la sticlele de vin numai ca de dimensiuni foarte mici,nu stiu cum se numesc,am uitat.

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Cei care tin geamul? Daca a schimbat cineva switchurile creca nu le-a fixat bine la loc

Pacat de "buba". Vezi ce iese la polish

Link către comentariu

De-a lungul vietii masinii, doar switchurile usilor fata au fost inlocuite cate o data (cand a plecat de la mine, necesitau iar inlocuire). Spatele este OEM

Link către comentariu

mai mult ca sigur au sarit de la gropi,drumurile nu sunt chiar asa de bune pe aici.cu gropile joci hide and seek.

Link către comentariu

de ceva zile,chiar saptamani imi miroase in masina cand dau drumul la aer conditionat a mucegai,un miros inchis si aiurea.

cum as putea rezolva problema asta,exista solutii pentru curatarea instalatiei de clima?

Link către comentariu

Da exista solutii dar nu prea dau rezultat.incearca sa cureti radiatorul din bord si s-a schimbi filtru de polen.iti miroase pentru ca folosesti AC si inainte sa il inchizi nu lasi doar pe ventilatie cateva minute sa se usuce toata instalatia

Link către comentariu

saptamana trecuta am schimbat filtrele la masina cu unele noi iar mirosul nu a aparut in urma schimbului,se simtea mirosul si cu cele vechi.

am climatronic,nu cred ca pot trece de la aer de afara la aer conditionat cu asta.

Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Salutare. Ai o masina BESTIALA, SUPER INGRIJITA si asa sa fie tot timpul din partea ta, chiar merita. E important ca si fostul proprietar(se stie) :icon_thumleft: a avut grija de ea. Mi a placut cum trage, cum te baga in scaun, si felul cum arata. Felicitarile mele si sa i oferi cei mai bun. Bafta si KM CAT INCAPE. :icon_thumleft:

Link către comentariu

mersi pentru urari,ma bucur ca ti-a placut bora :)

toate meritele sunt ale lui razvan,eu doar incerc sa intretin ce a facut el si asta imi place la nebunie :beer:

Link către comentariu

in legatura cu AC, daca apesi pe ECON iti sufla aer de afara.

a spus si colegu' mai sus.

de miros scapi curatand instalatia si radiatorul din bord. filtrul trebuie si el schimbat dar de multe ori nu el este sursa mirosului.

curatarea o faci cu spray-uri din comert sau cum am facut eu (si altii de pe aici) curatand acel radiator.

pe pagina masinii mele am facut ceva poze,operatia nu este foarte dificila (trebuie dat torpedoul jos,ai 7 (sapte, nu 6 cum spun unii) suruburi.

P.S. vezi ca e si topic unde s-a discutat problema asta,poti arunca un ochi si pe acolo

Link către comentariu

mersi mult muale,am sa ma uit la ce ai lucrat tu si am sa ma apuc de curand ce imi fac putin timp pentru asta. :beer:

Link către comentariu

cu putina pricepere, 2-3 scule si ceva domestos sau bionet rezolvi treaba in 2 ore.

parerea mea e ca spary-urile alea mai mult mascheaza mirosul,nu combat sursa.

Link către comentariu

m-am uitat in topicul tau si am vazut despre ce este vorba.

cu 2 zile in urma un prieten a schimbat piesa aia pentru ca s-a ars.

doar aia trebuie curatata si mirosul dispare?

Modificat de redline1619
Link către comentariu

nu are ce sa se arda,e un radiator.

pe el se formeaza condensul care picura sub masina. de la umiditate,praf se dezvolta bacterii/mucegai si miroase urat

Link către comentariu

stiu ca l-a schimbat pentru ca nu ii mai mergea clima,am fost cu el si si-a luat unu din ala din dezmembrari.oricum,mersi mult pentru ponturi. :beer:

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!