Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

da,si eu caut dar nu gasesc de unde sa cumpar

daca ar fi sa modific ceva la look'ul masinii,cam astea ar fi modificarile.

faqpi.jpg

3840674215d4ac74589ao.jpg

etmfw.jpg

iar bara din spate mi-ar placea mult asta.

6977185631b728a9c023o.jpg

newsborarstyleheck01.jpg

dar problema e ca nu gasesc de unde sa cumpar,adica stiu...de pe ebay dar nu am cumparat niciodata de acolo....ca banii ii strang eu daca e sa le cumpar

edit@ am gasit de unde sa cumpar dar ma costa 450 euro bara fata...deci am de strans ceva :(

Modificat de redline1619
Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Vorbesti cu je si cand ai banutii te ajut sa cumperi de pe ebay.

Link către comentariu

banda la numere pune bison. e o banda verde,vreo 12-13 lei rola.

rezista fara probleme (daca e si lipita corect, supraf curata si presat 30 sec).

pe fata ,numarul il poti indoi usor dupa contur inainte sa il lipesti.

cu bison nu exagera, 2 dungi sunt de ajuns

Link către comentariu

da,exact asa am facut muale numai ca banda mea era no name si costa 5 lei :P (cea mai scumpa care o aveau,defapt era singura.)

nu i-am urmat sfatul lui razvan si am pus mult mai multa banda ca sa fiu sigur ca se lipeste si tot nu s-a lipit,

vad ca incepe si numarul din spate sa se dezlipeasca la colturi desi acolo e drept nu e ca in fata putin curbat.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Bara aia fata din prima poza am vrut si eu sa o pun, dar m-am oprit din a strange bani la pusculita :)

Pt banda numar mai e buna si TESA pt exterior. Este siliconata si n-are probleme la apa

Link către comentariu

ai cumva idee daca ma incurca intercooleru daca cumpar o bara din aia ?

eu am gasit o firma din romania care aduce asa ceva numai ca ma costa 450 euro.....

Modificat de redline1619
Link către comentariu

daca erai din buc te invitam sa rupi unghiile tragand de nr meu lipit cu bison :)

gasesti in mag de bricolaj.

si tesa e ok,am incercat alte produse de la ei.

Link către comentariu

am inteles muale,cu prima ocazie cand am drum prin alte orase am sa caut o banda din aia care nu costa 5 lei :lol:

Link către comentariu

Eu zic ca nu. Daca am reusit sa pun bara OEM care nu e deloc generoasa la spatiu si nici ciopartita nu este, bara votex cred ca intra fara probleme.

La 450

Link către comentariu

Asa vreau si eu sa o modific,spatele si fata arata super,si in Romania nu au multi. Pana ajung sa le am pe masina visez in continuare :rolleyes: Cat despre lipitul numarului de bara,pune banda Bison si la colturi incearca sa pui silicon transparent ca sa fi sigur ca ramane acolo. :icon_thumleft:

Link către comentariu
micuzzu_marius

Bison car tape e cea mai buna pt lipit placutele de inmatriculare, nu ai treaba cu siguranta dupa aia :icon_thumleft:

Link către comentariu

am inteles,am sa caut sa cumpar bison

@razvan; clar o replica pentru ca cea originala e mult mai scumpa si ma indoiesc ca imi permit sa cumpar una ; am sa le dau un mesaj sa vad ce zic despre bara respectiva.

Link către comentariu

O sa iti zica ca nu sunt probleme si cade bine. Pune-le conditie ca daca nu pica cum trebuie, sa o primeasca inapoi. Adica sa fie treaba clara de la inceput

Link către comentariu

da,dar mai e pana acolo,inca nu am cei 450 euro :)

dar imi doresc mult o astfel de bara

Modificat de redline1619
Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Si plimbarile la Botosani !!! :lol:

Link către comentariu

salut

deci la tine a ajuns masina lui Razvan...fosta evident:D

in primul rand sa ai apartea de ea si spor la modificari

greu in ziua de azi sa cumperi o masina de la inceputul aniilor 2000 de la primul proprietar...si cu siguranta omu a avut grija de ea

eu ti-as sugera niste stopuri pe led(parca lipseste din peisaj)

niste jante mai pe masura...parerea mea

si zici tu ceva acolo de bari vortex,r32 si etc...ar fi ceva

numai bine

Link către comentariu

da,mersi pentru sugestii,toate sunt trecute pe lista dar nimic nu e sigur pentru ca stii tu....tram in Romania,unii au mai mult altii mai putin iar eu fac cat imi permit si toti banutii pe care ii am ii bag in masina;iti spun sincer ca de cand am masina nu prea mai am bani sa ma distrez prin oras..sa ies sa mananc o pizza sa fac o cinste la baieti ca pe vremuri,pur si simplu ma uit in buzunar si nu am niciun ban; e o pasiune pentru mine,mi-ar placea sa continui ce a facut razvan ba chiar sa fac mai multe,jante bbs 18 as vrea,bara fata votex,bara spate R,interior golf 4 gti recaro si lista continua.Insa deocamdata ceea ce fac e sa o intretin asa cum este,cand o fi sa am bani am sa fac dupa puteri.

deocamdata sper ca Razvan sa nu creada ca imi bat joc de masina si de munca lui,eu i-am promis ca o sa am grija de masina pentru ca nu am luat-o ca imi trebuie masina,eu practic aveam un golf 4 si l-am vandut ca sa o cumpar special pe asta si nu regret deloc..

asta e,drumuri bune va doresc ! :beer:

pe joi sau vineri repar farul cu lupa problema si curat instalatia de climatizare ca sa nu mai miroase urat si cam atat pe saptamana asta.

pregatesc o mica excursie sa fac cu masina la Vatra Dornei si Cheile Bicazului pentru cateva zile si sper sa imi iasa cum imi doresc :dry:

Modificat de redline1619
Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Sa i arati frumusetile patriei !!! :emthup:

Link către comentariu

ce parere aveti despre acest site ? http://www.oemplus.ro

am vazut ca au de vanzare diferite produse pe care m-ar interesa insa, http://www.oemplus.ro/Pagina-oem.aspx?pag=produse&level=5&id=160&denumire=Bara-fata---R&lastid=49&tip=Exterior

nu seamana cu cea VOTEX? sau poate asa se mai numeste? ca nu am idee.

le-am trimis un mesaj si i-am intrebat daca produsele sunt din plastic etc. iar ei au spus ca sunt originale.

mai au si bara spate R si praguri R.

Link către comentariu

Este bara Votex! Ai putea sa incerci si la reprezentanta, sau in alte parti.

De ex. da-i un mesaj lui zenoracing si intreaba-l daca nu poate aduce. Are preturi foarte, foarte bune!

Link către comentariu

OEMPlus are preturi apropiate de reprezentanta asa ca nu prea merita.

Poti sa il intrebi pe Alex (zenoracing) la ce pret aduce sau vezi daca gasesti ceva pe ebay.

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!