Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

oare merg boxe de golf 6 pe bora ? cu tot cu tweetere?

sunt sigur ca se aud mult mai bine decat boxele originale ale mele :)

Link către comentariu

Daca au tot diametrul de 16.5 probabil ca merg...poate o sa trebuiasca sa dai alte gauri in distantier ca sa le prinzi de usa.

Frumoasa rau BoraBora cu semnalizarile alea.Ne-am intersectat in seara asta. :icon_thumleft:

Link către comentariu

alex :icon_thumleft:

nu stiu nimic de boxele de golf 6,ce diametru au,etc.speram si inca sper ca poate imi spune cineva sigur daca merg sau daca nu.

29082012116.jpg

29082012117.jpg

29082012118.jpg

ramane pe saptamana viitoare sa o schimb.

Modificat de redline1619
Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Pana la urma unde schimbi distributia, da un semn. :icon_bounce:

Link către comentariu

la Botosani,am sa dau un semn cand ma duc sa o schimb poate esti prin zona.

Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Bine man, macar cand vii sa faci ceva la masina ca la intalniri nu vrei sa vii. :emthdown: :(

Link către comentariu

cer scuze john,am fost azi la Botosani sa schimb distributia,nu am avut cum sa dau un semn pentru ca imediat trebuia sa plec la Iasi sa vizitez niste prieteni,prin urmare am fost si la Palas,foarte frumos,nu am ce zice :icon_redface: .

masina s-a comportat bine,fara probleme dupa schimbarea distributiei,totul pare in regula.

179200km -schimbat distributia +pompa de apa.

motorina si tot inainte :icon_thumleft:

am scos un consum mixt de 6.3l Botosani-Iasi si 6.6l Iasi-Botosani.ma declar multumit de consum ; mers normal,fara talpa inutila si fara tempomat.

am alimentat acum cateva zile aproape 60l de motorina,am parcurs pana acum 650km,am in bord putin sub jumatate de rezervor iar "range" imi arata ca mai merg cam 230km :D

Modificat de redline1619
Link către comentariu

daca pun folie negru lucios pe plafon +negru mat pe stalpi,trec fara probleme iarna asta sau se va exfolia din cauza temperaturilor scazute si a inghetului?

nu stiu ce fel de folie foloseste respectivul,daca e calitate sau nu,cert e ca imi ia 170lei cu materialele lui.

vreau sa stiu,sa imi fac programare sau sa astept sa treaca iarna.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Mai rau ii face caldura decat frigul. Daca e pus cum trebuie, nu ai treaba cu el 2-3ani.

170 cam mult. In cta m-a costat 1mil

Link către comentariu

masina tocmai a implinit 180000km :cheers: si merge la fel ca in prima zi !

iar baiatu cu folia iar nu are timp de ea ! :angry: incerc pe saptamana viitoare. ^_^

Modificat de redline1619
Link către comentariu

08092012124.jpg

pana la 200000km mai e cale lunga :D

am masina de 5 luni si abea am facut ~6500km.daca in 6 luni fac 7000,inseamna ca intr-un an fac aproximativ ~14000km.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Salutare. Felicitari pentru ceea ce faci. Poti sa-mi spui cine ti-a facut farurile asa frumoase cu lupa bixenon? Ma intereseaza inelele care tin lupa in far. Sau ai cumparat farurile gata facute de vreo firma in domeniu? Spor la treaba.

Link către comentariu

004tjr.jpg

005gdc.jpg

am reparat farul drept care a cazut la o groapa acum cateva pagini in urma,am incercat sa le reglez dar din pacate farul stang nu merge reglat,urca faza lunga cat trebuie dar daca ii dai o palma la far coboara iar.deci este fara rost.

am nevoie de alte faruri,cu astea nu ajung nicaieri.

aveti mai sus 2 poze,una e cu faza scurta,alta e cu faza lunga.exact ce se vede in poza asa vad si eu in realitate,adica mai nimic.

ce faruri imi recomandati care sa arate bine si sa vada ca un far normal?

vad mai departe cu un far de Matiz decat cu farurile astea :dry:

imi place modelul asta de faruri http://www.okazii.ro...-bora-a43472455

numai ca nu am idee cum bat.

ceva idei? sugestii?

PS: prefer ceva pe negru,nu argintiu sau alte culori.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Este o problema foarte cunoscuta cu farurile la Bora...fata de cele stock...tu chiar vezi ceva pe drum:-D

Daca mergi cateva nopti cu ale mele...vei spune ca ale tale sunt extraordinare:-))

Modelul indicat de tine este ok...imi place si mie...doar ca din start i-as inlocui proiectorul cu inca o semnalizare...eu am ceva cu dubla semnalizare:-P...

Tu acum iti poti monta si proiectoare in bara...pentru ca ai FMIC...si nu il mai afecteaza...daca mai e loc...

Bafta

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

Farurile actuale sunt bestiale,cel putin estetic. Pacat ca nu sunt fiabile pe drum....

Sunt lupele prea grele si cad din suport sau ce se intampla?

Nu merge cumva pribse mai bine,intarite...?

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Lupele sunt grele si am tot incercat diferite metode de a le repara.este a 3a oara cand le desfac sa le repar si cand credeam ca le am repart , a cedat celalalt.pe langa asta,nici macar nu vad bine cu ele.

Am auzit ca farurile de bora sunt pacatoase,dar nu exista niciun model de far care arata si vad bine?

Link către comentariu

eu nu am nici ce-a mai mica problema cu ale mele. cat de lumina, bate extraordinar, iar cand dau faza lunga se face lumina in sat:p.si am tot lupe bi-xenon montate. nu stiu care e problema la tine. oricum am vazut ca lupele difera

Link către comentariu

Probabil s-au slabit suportii oglinzii. La mine o singura data a cazut oglinda. Cat de cat, din ce vad in poze lumina e imprastiata ok ca intensitate, doar ca nu bate la distanta. Cred ca e vorba de reglaj DAR daca vrei sa nu iti mai bati capul, mergi pe FK-urile de care ti-am zis. Cred ca sunt cele mai decente la aspect si se spune ca bat bine... Doar o sa ai nevoie de alt kit xenon

Link către comentariu

Ce "mi-as bate eu capu" cu ele:D

daca le schimbi sistemul de prindere?adica sa il faci pe cel cu suruburi si sa decupezi oglinda?greutatea ar fi distribuita altfel...ca acum este stilul trambulina si mi se pare normal sa nu tina:(

Link către comentariu

Da la produsul ala ma refeream, 140E la noi. Daca pui asa ceva, anuleaza angel eyes si poti pune pozitia US care o ai acum.

Ce e pe Jetta asta sunt OEM Replicas

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!