Jump to content

Maurul lui Dun


Dun

Postare recomandată

Nu am luat-o ca imi pare foarte ruginita.

Am urcat Polacul pe elevator si a mea arata de 10 ori mai bine. Iar eu voiam sa cumpar alta toba in ideea ca a mea ar fi destul de obosita dupa trei ani si ceva. Dar acum, vazand cum arata toba mea si cum arata aia m-am hotarat ca nu este cazul.

 

As avea posibilitatea sa cumpar toba de GTI noua cu 900 de lei. Strict prin pisma pretului (estimez lucrarea de montarea a tips-urilor la un total de 500 de lei) inca am dubii in sensul ca pentru inca 400 parca s-ar merita toata toba, dar nu sunt sigur. Ma mai gandesc. Daca aveti argumente intr-un sens sau in altul bagati mare.

Link către comentariu

Mda ... pai si ... pot monta cele doua elemente pe masina mea? Ma refer atat la prinderi cat si la diametre ?

Link către comentariu

Diametru tevii probabil sa difere, dar se rezolva fara probleme. Prinderile in schimb sunt tot de acolo. 

Nu vrei oricum sa se auda putin mai nervoasa?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ba da ...

 

Hai ca asta chiar este tare. Nu ma gandeam absolut deloc la asa ceva :biggrin:

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Desi avem masini total diferite am trecut si eu prin asta...vroiam tipsuri...Aici intervine problema cat de mari sa fie...in ce unghi sa fie taiate...cat de mult sa intre sub bara...cat mai la stanga...cat mai la dreapta...dpmdv este foarte mare bataie de cap si oricat de profesionist e cel care le face nu ies ca de fabrica...

Am avut foarte mare noroc si am gasit o toba de 1.8T si a iesit perfect :D

post-14266-0-13015300-1426702695_thumb.j post-14266-0-78249400-1426702693_thumb.j

 

post-14266-0-93353200-1426702695_thumb.j post-14266-0-04950100-1426702697_thumb.j

 

Deci daca banii nu sunt o problema...cel mai sigur sa iasa treaba buna e alta toba :)

Drumuri bune :)

Link către comentariu

Mda ... intelepte vorbe mi-ai spus.

O sa ma gandesc bine la noapte.

Link către comentariu

Sau, cand ai drum prin tara treci pe la Pilot pe la Pitesti si iti fac ceva de genul asta:post-47000-0-72837700-1426704913_thumb.j

 

 

Ideea e ca trebuie sa ai multa rabdare cu ei si sa pui problema intr-o maniera pozitiva. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Cred ca varianta OEM ofera mai multe beneficii cu mai putina bataie de cap fiind o solutie aproape la gata, iar calitatea este foarte buna (nu cea mai buna, dar oricum mult mai buna decat multe dintre solutiile alternative).

 

Avand in vedere ca sasiul pe care sunt realizate variantele in cauza (R WRC si GTI 6C) este acelasi cu cel pe care este facuta si masina mea trag nadejde sa pot monta relativ usor una dintre cele doua variante pe care le-a gasit Ego pe ebay. Sper ca tobele sa aiba aceeasi forma si dimensiuni cu ale mele, aceleasi prinderi in aceleasi pozitii si singura diferenta fata de evacuarea mea sa fie diametrul tevilor.

Link către comentariu

Eh, in cazul asta nu ramane decat un singur lucru de spus: Go for it! Vorba aia, dai un ban dar stai in fata.  :icon_thumleft:

Link către comentariu

M-a sunat un curier ca luni vine bara. A plecat marti pe 17 spre mine.

Link către comentariu

Pentru ca Circoloco nu mi-a dat sansa sa imi iau la revedere de la masina lui de care tocmai ce s-a despartit am sa o fac aici:

 

La revedere, fortosule  :wub: . Sper sa ai parte in continuare de dragoste si de benzina buna !

Link către comentariu

Pfff ... nu stiu.

Sunt tentat sa merg acolo unde am vopsit oglinzile si ochelarii proiectoarelor. Mai ales ca vreau sa vopsesc si eleronul ala negru lucios.

 

Daca aveti alte sfaturi ... bagati mare.

Link către comentariu

Am primit si raspunsul pentru bara fata. Singura nepotrivire este la sortul de sub bara: cel care vine pe modelul HL nu se potriveste pe aceasta bara si trebuie schimbat.

Astept cu nerabdare si codul acestei piese.

 

In alta ordine de idei ma gandesc foarte serios sa vopsesc negru lucios si emblema "W" din bot.

post-4613-0-53515700-1426922836_thumb.jp

vs

post-4613-0-86275300-1426922862_thumb.jp

 

Si mai este o treaba care nu imi da pace: numarul din fata este in plus "fata de imaginea asta". Eu as merge fara el, daca legea nu ar interzice asta.

Modificat de Dun
Link către comentariu

Iti dau eu sigle W piano-black, daca se potrivesc. Le-am pus la mine dar nu mi-a placut cum vin... Macar faci o proba.

Link către comentariu

Imi place foarte mult "buburuza ta", foarte ingrijita. 

 

Sa te poarte sanatos 1.000.000 km.

Link către comentariu

f7ee932e9020477748351c552d0cd138.jpg

Cat mai putin sa ocupe numarul :D. Oricum daca te uiti se vede ca bara are decupaj, iar grila suport pentru numar. Daca nu aveau arata bine fara, asa arata de parca ii lipseste numarul :))

1244283d1401133192-vw-polo-gt-tsi-offici

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Numarul il poti pune cu banda...cat se poate de sus si nu va "manca" foarte mult din grila.

Poti sa il lipesti cu banda chiar daca ramane o parte din el in aer (chiar si jumatate)...am probat si tine fara probleme daca pui banda care trebuie.

Ar fi minunat fara numar pe fata, dar o sa te opreasca non stop.

Este absolut superba bara asta...abia astept sa o vad pe masina.

Spor!

Link către comentariu

Numarul il voi pune cu banda dublu adeziva, ca si pe asta pe care il am acum. Dar, avand in vedere ca inca nu am vazut bara la fata, nu stiu exact cum am sa il incadrez. Ar fi misto un sistem care sa il hologrameze (ce cuvant am inventat) pe bara. In felul asta ar mult mai simplu sa il faci sa apara sau sa dispara.

 

Ma ajuta foarte mult culoarea masinii si contrastul pe care il va face cu negrul grilelor.

 

Nu va pot spune cat de greu imi vine sa astept lucrurile care urmeaza sa se intample si cat de multe mi se par acum etapele intermediare. Sper ca saptmana viitoare sa am toate informatiile necesare pentru bara fata ca sa o pot comanda.

Link către comentariu

Aaaa ... nu  :o

Baga si tu un link sa ne minunam de inventie.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!