Jump to content

Service Bun si IEFTIN pentru geometrie roti


axl666
 Share

Postare recomandată

@neos asa se face, cand e cineva interesat sa munceasca 3 minute in plus pt 15g de plumb in minus.

am mai intalnit la cineva , dar s-a inchis acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin alt topic am povestit ulterior că au început să dea cu bâta-n baltă cei de la Autosoft și că am fost mai mulțumit de cei de la Auto Agusta (de la intrare din Cățelu).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Auto variant pe Mihalache sunt cam cei mai buni din Bucuresti.

Daca nu va face presiunea la roti înainte de geometrie, dați jos mașina de pe stand și plecați.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autosoft Fundeni fac geometrie, va uitati pe softul lor daca au fix modelul vostru ca parametri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

tocmai am fost la auto variant. Nu prea mi-au placut. mi-au cerut bani in plus pentru ca au deblocat piulita de la bieleta anti-ruliu. Nu m-au lasat sa stau sa vad ce lucreaza, obligandu-ma sa stau undeva in spate. Plus ca i-am sunat si mi-au zis sa vin in 15 minute, am venit si mi-au spus ca mai trebuie sa astept pentru ca mai sunt masini in fata. Nu am asteptat mult, vreo 30 minute, dar ce rost are programarea. 

PS: Nu pareau pasionati, destul de morocanosi. 

Modificat de hashwood
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare tuturor. Chiar dacă nu a mai intrat nimeni pe aici, eu totuși scriu și sper sa nu supăr pe nimeni. Am schimbat locația, nu mai sunt la Auto Agusta. Aparat nou preturi tot la fel de ieftine. Va mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce treaba are bieleta antiruliu cu geaometria rotilor? se regleaza din bieleta de directie.

Esti multumit de cum merge masina? se simte o imbunatatire? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei mai neserioși midocar Vitan . Îți spun una și defapt masina are altceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut ! 

Am un Golf 5, i-am schimbat arcurile stock cu eibach pro kit si imi sta volanul inclinat spre stanga. La viteza daca iau mainile de pe volan masina merge drept, nu trage nici stanga dar nici dreapta. Daca indrept volanul masina se duce in dreapta. Unde pot face si eu geometria in Bucuresti ? Stau in sectorul 4 eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undeva sa aiba stand bun si meseriasi, ce conteaza unde stai...vrei s-o faci la 100m de casa? Geometrie buna se face la pitcar pe barbu vacarescu...se mai face si in alte locuri, dar nu cred ca ar fi o problema sa te deplasezi oriunde in bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am zis asa orientativ, nu conteaza unde e, daca se face treaba buna si mi se rezolva problema poate sa fie si la 100 km de casa. Deci PITCAR Automotive Holdings recomanzi. Multumesc mult, voi lua legatura cu ei sa vad ce si cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 8/29/2018 at 8:37 PM, clau'SASHA said:

Salutare tuturor. Chiar dacă nu a mai intrat nimeni pe aici, eu totuși scriu și sper sa nu supăr pe nimeni. Am schimbat locația, nu mai sunt la Auto Agusta. Aparat nou preturi tot la fel de ieftine. Va mulțumesc

Poti sa imi spui si mie unde te-ai mutat? Sau sa imi dai un pm. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ceva recomandari pentru geometrie? Urmeaza sa ii schimb flansele pe spate la amortizoare si as vrea sa o fac pe toata si eventual sa nu fie 300 lei :)

Am facut-o la un service din capat la Vasile Milea stanga si volanul sta in stanga putin cand merg drept, deci au facut-o de s-au rupt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Tocmai ce m-am intors de la Claudiu, foarte rabdator si cu bun simt, am facut geometria ca la carte iar volanul sta acum drept :D

Modificat de Ciprian01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Ultima data cand am avut rotile echilibrate de mesterii nostri, m-am trezit cu vibratii la 130 pe autostrada, in drum spre D (vina mea ca n-am facut probe in tara). Cand am ajuns acolo, dupa ce le-au reechilibrat in vreo 15 min, mi-au spus ca au gasit in plus 90 gr de plumb. N-a mai aparut nici cea mai mica vibratie pana la ...... pe autostrazile fara limita. 53 E cheltuiti fara regret.

Acum, la noile cauciucuri, am o usoara vibratie in volan la 120-130 si nici nu mai stiu cu cine sa incep. Vreo recomandare pe axa Bucuresti-Brasov (ca habar n-am pe unde oi ajunge)? :D Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ati facut geometria recent la AutoAgusta? Calitatea a ramas aceeasi ca acum cativa ani sau aveti alte recomandari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțam fain!

După o vizită degeaba la Autosoft Dudești sper să găsesc aici specialiști în domeniu. Unele guri spun că Autosoft Militari sunt mai buni, dar sunt reticent acum (la urma urmei e aceeași firmă).

Știi cumva ce aparatură au cei de la Glin Service?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/12/2018 at 8:25 PM, K said:

Până la urmă unde este noua locație pentru Claudiu?

Undeva pe la Ikea Pallady, zona aia de sevice-uri de pe stanga cum ma duc spre Autostrada Soarelui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Pentru geometrie, cine mai vrea sa mai vina la mine,m am mutat de la autoagusta la Tmd Lasting. Preturile la fel, același aparat 3D. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este adresa ? Strada Victor Brauner 42C ? Langa Palladium Residence ? 

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!