Jump to content

Service Bun si IEFTIN pentru geometrie roti


axl666
 Share

Postare recomandată

salut,

imi poate recomanda cineva in Bucuresti un service bun pentru o geometrie computerizata la o Octavia II?

multumesc anticipat

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fie mergi la autosoft ,unul din cele din oras (100 lei) fie poti incerca in glina (au echipament ok) la jumate din pret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

piata galati,pe dreapta cum mergi pe Dacia catre romana.

ieftin si f ok.am fost eu multumit,si asta nu i putin lucru:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De fapt acum se numeste Piata Gemeni din cate stiu eu.

Da, acolo am facut si eu geometria la masina si reglaj faruri si alte chestii. Recomand mai ales pe partea de sudura, nu stiu daca mai lucreaza Alex acolo. Chiar se pricepe baiatul ala la mecanica si se vede ca-i place ceea ce face.

Singurul inconvenient e ca e si vulcanizarea in scuarul ala si se aglomereaza si e destul de dificil de manevrat masina acolo. Si patronul Cristi e baiat Ok, foarte amabil si saritor.

P.S. pretul pentru geometrie era 70 de lei(sau 60) pentru masini la care se facea geometria doar la rotile din fata si 100 pentru cele cu suspensie independenta la care se face geometria la toate rotile. Astea erau preturile acum 12-13 luni.

Modificat de alexanderdj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Turnu Magurele,langa Meridian e o firma cu mult albastru,vand si cauciucuri si au un balon cu GoodYear-Hil serv se cheama.Aici am facut geometrie la 7-8 masini si de fiecare data a fost in regula.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai ieftin si cu cea mai noua tehnologie este in comuna catelu, la iesire pe autostrada soarelui intri in catelu si acolo la firma Augusta-vulcanizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Turnu Magurele,langa Meridian e o firma cu mult albastru,vand si cauciucuri si au un balon cu GoodYear-Hil serv se cheama.Aici am facut geometrie la 7-8 masini si de fiecare data a fost in regula.

subscriu,f f ok HIL SERV!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai ai unul pe Barbu Vacarescu, s-a deschis de vreo cateva luni. E intre Mol si Petrom si pare firma serioasa dupa cum arata de-afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La Glin serv am fost si eu. 50 RON a costat insa totul a decurs ok, nu m-as fi asteptat sa gasesc asa curatenie intr-un service (nici pic de ulei)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce service este cel din Glina ? AUtosoft nu are punct in Glina.

LE: AM inteles, Glin Service.

Modificat de Flavyus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns azi la Glina, facut geometrie, curat, fain. Multumesc colegilor de recomandare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La IGIT service in Pipera a fost cineva? Au aparatura buna, pleci cu volanul drept de-acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autosoft este solutia :) dai un ban dar stai in fata :flower: eu le-am facut acuma 1 an la autosoftul de langa Mall Vitan, si sunt foarte multumit si in ziua de azi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, de pe calea dudesti. Si eu recomand. Foarte foarte buni

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut si eu la Autosoft, mi-au pus volanul stramb, m-am intors la ei si le-am zis ca-mi sta volanul stramb ca sa merg drept, dupa ce s-au inchinat la tot felul de sfinti, de parca nu s-ar mai fi vazut asa, mi-au mai facut o data directia, si mi l-au pus stramb in directia cealalta. A treia oara nu m-am mai dus, ca mi-era lehamite sa-i vad cum fac pe prostii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

fugiti de cei de la autosoft de pe dudesti. Am plecat de la ei cu volanul spre dreapta, m-am intors si mi l-au pus pe stanga de intram cu masina in parapet pe autostrada. M-am intors si mi-am luat banii inapoi. Niste hoti!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au prostit si astia, dar macar sunt scumpi si cu fite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am facut geometrii si pe la Premio si pe Autosoft, etc. Insa cel mai bine mi-a iesit la reprezentanta...Cel putin la Alto Syncro este un tip atat de priceput si de meticulos pe partea de geomtrie incat si cu Megane-ul m-am dus tot acolo cand a fost de facut geometria...Au facut oamenii si proba de drum cu masina, au mai schimbat intre ele rotile daca li s-a parut ca sunt roti cu uzura inegala pe aceeiasi axa; pe scurt si-au dat interesul sa faca treaba.

la Autosoft sunt cativa pe acolo foarte buni pe partea de echilibrari. Cel putin la sediul lor de pe Fundeni e Ionel Lambru care e taticul lor pe echilibrari. La geometrie nu m-au convins..

P.S.: si ieftin si bun..mai rar. Acum sincer sa fiu prefer sa dau 150 ron la un service bun dar sa fiu sigur ca iese ce trebuie si nu ma aleg apoi cu anvelopele uzate neuniform, decat sa ma duc sa fac cu 100 ron si sa ma aleg cu anvelopele tocite aiurea. Eu am schimbat un set de anvelope din cauza uzurii doar pe partea interioara a lor...geometrie facuta tot la una din firmele de mai sus.

Am adus aminte mai sus si de Premio: aia mi se par cei mai varza! Si au pretentii de servicii "premium" I-am vizitat atat la sediul de pe Fundeni ca si la cel din Ploiesti. Echilibrare mai varza decat mi-au facut astia n-am avut nici la vulcanizarile de cartier; imi trepida volanul mai rau decat inainte sa ma dc la ei.

De servicii ok am mai avut parte si la Sama Service din Pipera

Modificat de Cowboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autosoft Dudesti - praf! Am umblat la bascule si la bieletele de directie. L-ea aranjat la ochi mecanicul cat sa pot merge pana fac geometria iar masina mergea drept, volanul drept. cand am plecat de la Autosoft masina tragea dreapta.

Selenium - OK. Volanul sta drept, masina merge drept. Ramane de vazut daca setarile sunt bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost ft multumit de Autosoft Baneasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand Sama, dupa Bd.Dimitrie Pompei (zona Pipera-Floreasca).

La Dl.Viorel, care este un profi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut o parere contra despre PREMIO Fundeni. Eu am fost foarte multumit. A stiut nenea de acolo ce sa faca.

Am trecut prin statii de geometrie roti care mi-au facut mai mult rau decat bine(una din ele de cea de la Razoare - i-am uitat numele pentru ca nu a fost interesant).

Al doilea loc, METROTEHNICA - soseaua Giurgiului. Tipul de acolo e de nota 20. Pentru grupul VAG geometria iese perfect.

In ambele locatii am petrecut mai bine de o ora ca sa mi se faca ajustarile cum trebuie, nu numai sa regleze bieletele ca sa-mi stea volanul drept.

In concluzie:

PREMIO Fundeni

METROTEHNICA Giurgiului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ziceam de Premio, dar ma refeream la partea de echilibrare; acum am vazut ca nu m-am exprimat tocmai exact..

Da, si Metrotehnica sunt foarte ok pe partea asta de geometrie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!