Jump to content

Instalare ulterioara de pachete optionale - Passat B7


vtdesign
 Share

Postare recomandată

Nu mai e valabil pin 7.Trebuie sa te legi cu plusurile direct in plafoniera in cazul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum, nu mergea varianta cu mufa B pin 7, deoarece el are B7... deci este cu B7 - si mufa T52.

ben - cum vrei tu sa faci, trebuie tras fir din plafoniera, te complici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna dimineata - sunt posesorul unui passat B7 berlina din 2011 highline,motorizare 2.0 -140 cp - am achizitionat de curand sistemul camera marsarier pe original - cea in care se rabateaza sigla de vw si iese camera un pic in afara - toate piesele sunt originale(inclusiv cablajul) - nu am unde sa montez acest sistem - locuiesc in Botosani si as fi dispus sa ma deplasez in apropiere(max 150-200 km) doar sa gasesc pe cineva care stie sa monteze cap-coada .va multumesc si astept un raspuns daca cineva ma poate ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria Prestari servicii / Oferte extinse prestari servicii - si vezi pe cine gasesti, in jurul tau.

In Bacau iti pot recomanda pe Mecatronic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt side assist cam ce piese trebuie ? Eu am Deja front,lane,sign assist .. nu inteleg de ce s-a zgârcit fostul proprietar :P . Bine, acum daca merita sa-l instalez ulterior :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai nevoie de module (stanga-dreapta; se monteaza pe caroserie in spatele barii spate), cablaje, alte capace de oglinzi si lampile cu LED din capacele de oglinzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Hayate .. ai idee cat ar costa piesele ? De instalat ma descurc eu , nu-i bai. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am revenit dupa montarea camerei de marsarier - ca si timp nu a durat mult - aprox 2 ore de lucrat la relantii - am rezolvat in Botosani doar in proportie de 75% - toate bune si frumoase dar nu am reusit codare dupa instalare - eroarea mai jos

Address 6C: Back-up Cam.        Labels: 5N0-907-441.clb
   Part No SW: 3C9 907 441     HW: 3C9 907 441 
   Component: J772__Rearview      0020  
   Revision: 00H13000    Serial number: 525PA8-J420650
   Coding: 0020007
   Shop #: WSC 30153 210 01865
   VCID: E8D55355DB96F65809C

1 Fault Found:
01043 - Control Module; Incorrect Software Version 
            000 -  - 
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100000
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 202
                    Time Indication: 0

 

dupa indelungi cautari pe internet,telefoane,diferiti meseriasi mai am o singura varianta de rezolvare - cred - un alt modul de senzori de parcare - mai nou decat al meu - mentionez ca camera marsarier este de pe un passat cc 2013 iar masina mea este 2011 - de aici cred ca si eroarea de incorect software version - maine primesc alt modul de senzori de parcare(mentionez ca am si parcare automata - deci 12 senzori de parcare) - modulul cica ar fi montat pe partea dreapta in spate la contra-aripa - am desfacut capitonaju si nu gasesc modulu - mai exact imi poate spune cineva?ms - daca cineva stie alta rezolvare la problema mea sunt ochi si urechi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Pai vezi cine l-a montat....si unde

2. Modulul trebuie să fie de pe același model de Masina, varianta caroserie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate aseara o grindina mi-a crapat destul de rau parbrizul si urmeaza sa il schimb. 

Am o curiozitate, daca as vrea sa pun parbriz incalzit m-ar costa mult adaptarea instalatiei? 

Aceasta incalzire are buton separat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da are buton separat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna dimineata - referitor la parbriz incalzit , eu am pe masina asa ceva - are buton de activare pe panoul de climatronic - am un amic care doreste sa monteze parbriz incalzit si la o mica socoteala am ajuns la 2800-2900 lei - parbriz(OEM),releu temporizator,cabluri,manopera etc.Deocamdata a lasat-o in stand-by.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, my_car2016 said:

Buna dimineata - referitor la parbriz incalzit , eu am pe masina asa ceva - are buton de activare pe panoul de climatronic - am un amic care doreste sa monteze parbriz incalzit si la o mica socoteala am ajuns la 2800-2900 lei - parbriz(OEM),releu temporizator,cabluri,manopera etc.Deocamdata a lasat-o in stand-by.

Exact - butonul este separat.... pe unitatea de comanda a climatronicului - deci, aceasta trebuie schimbata si cumparata una cu parbriz incalzit

11 hours ago, Dogu91 said:

Da are buton separat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de raspunsuri. Ma dau batut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul easy open pt portbagaj este de serie la cei care au keyless sau nu ? Trebuie activat ceva sau se face retrofit ? Tot dau cu piciorul pe sub portbagaj dar nu vrea sa se deschidă :))) :D  

Modificat de casper_bdc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este de serie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa pun led-uri la numere la un Passat B7. Ce led-uri imi recomandati, care sa fie asemanatoare cu cele de fabrica introduse pe acest model dupa w 45 ? Ceva codari trebuie facute ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine pui de fabrica. Codul lor este: 1K8 943 021C. Trebuie codata centrala dupa montaj.

casper_bdc, daca nu ai in meniul ceasurilor de bord optiune, nu ai asa ceva pe masina.

Pentru easy open ai nevoie de senzor deschidere portbagaj.

easy_open.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde le-as putea achizitiona ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 minutes ago, florin r. said:

Chiar nu se vede lnkul pus de Hayate?

 

 

E vorba de led-uri, prietene .Linkul este pentru Casper. Sezi bland data viitoare.

Modificat de Retzius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In IC am decat mirror down parca . mersi fain  ! O sa-i fac retrofit :D nu costa mult si este folositoare șmecheria . 

Modificat de casper_bdc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!