Jump to content

Instalare ulterioara de pachete optionale - Passat B7


vtdesign
 Share

Postare recomandată

la proiector este h8 - la cele cu proiectoare apare h8 la amandoua

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Am un B7 din 2014 si ma intereseaza in ce consta montarea ACC - adaptive cruise control. Am inteles ca se poate monta ulterior achizitiei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la proiector este h8 - la cele cu proiectoare apare h8 la amandoua

Nu am priceput :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

la proiector este h8 - la cele cu proiectoare apare h8 la amandoua

Nu am priceput :D

 

 

am vazut si modelul acela cu doua H8.

 

altfel, cum ai tu pe DRL si h8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am doar drl si are bec P21w.

Pt ceata merge H8 dar ma gandeam ca pt drl sa nu fie prea puternic H8 in comparatie cu P21w si sa bata in ochi.

Deci merge si asa sa inteleg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut ce zici tu, la poporul chinez... da, e posibil sa fie cam tare pe DRL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am gandit si la posibilitatea ca oglinda/sticla sa fie altfel si sa "arunce" lumina mai jos dar .....

Am rugamintea daca exista cineva care are CEATA+DRL (varianata care este pe masina cu faruri cu halogen, cele cu xenon au DRL in far si jos au ceata+cornering) sa-mi spuna ce becuri are sau daca e chinezarie sa ne spuna si cum se vede.

Modificat de Manuel N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu am montat pe lumina DRL aceste leduri:  http://www.emag.ro/led-auto-alb-30w-ba15s-12-24v-canbus-cu-leduri-cree-637738/pd/DD896BBBM/

Nu mi-au facut probleme si lumineaza foarte bine dar trebuie luat in calcul ca nu sunt tocmai legale.

 

Daca vrei iti pot pune si o poza sa vezi cum arata pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da este acelasi soclu, era trecut si la descrierea articolului din link.

Si datorita faptului ca au consum mare nu iti indica nici in bord eroare de bec ars.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am ceata + drl si faruri halogen. Pe drl am bec P21W si pe ceata(cornering) am h8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...deci chinezii nu s-au mai complicat si au bagat h8 pe ambele.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa fie lumina.....  :winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa fie lumina..... :winter:

....si ziua :p
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Pt masina din semnatura, fabricatie 2011, model 2012 m-ar interesa sa schimb rcd 310 cu o navigatie rns 510. Acum as avea cateva intrebari si anume :

1. Ce model navigatie, din ce an s-ar potrivi pt ca am vazut pe olx din 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, model j, d etc? Care ar fi diferenta intre ele? Dupa achizitie, indiferent de model se codeaza ca sa afiseze diverse optionale ale masinii gen senzori de parcare, incalzire scaune etc? Oricare din cele de mai sus merg codate?

2. Merita investitia deoarece am inteles ca se fura in draci?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu am montat pe lumina DRL aceste leduri: http://www.emag.ro/led-auto-alb-30w-ba15s-12-24v-canbus-cu-leduri-cree-637738/pd/DD896BBBM/

Nu mi-au facut probleme si lumineaza foarte bine dar trebuie luat in calcul ca nu sunt tocmai legale.

Daca vrei iti pot pune si o poza sa vezi cum arata pe masina.

Ar fi interesant sa vedem o poza cum vine pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va atasez o poza cu ledurile. 

Sunt montate de 3 ani si nu am avut probleme cu ele, tehnice sau legale.

 

87482b3.jpg

 

 

Modificat de mike11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Pt masina din semnatura, fabricatie 2011, model 2012 m-ar interesa sa schimb rcd 310 cu o navigatie rns 510. Acum as avea cateva intrebari si anume :

1. Ce model navigatie, din ce an s-ar potrivi pt ca am vazut pe olx din 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, model j, d etc? Care ar fi diferenta intre ele? Dupa achizitie, indiferent de model se codeaza ca sa afiseze diverse optionale ale masinii gen senzori de parcare, incalzire scaune etc? Oricare din cele de mai sus merg codate?

2. Merita investitia deoarece am inteles ca se fura in draci?

Multumesc.

 

cu cat mai noua, cu atat mai bine ... 

 

daca merita sau nu - ramane la latitudinea ta. Normal ca se fura in draci.... de unde sa fie atatea la vanzare, la preturile astea ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin imi poti spune te rog care este (daca este) pinul pentru proiectoare ceata? (asta e mufa C )

post-78071-0-80845100-1453966801_thumb.j

Modificat de Manuel N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am gandit si la posibilitatea ca oglinda/sticla sa fie altfel si sa "arunce" lumina mai jos dar .....

Am rugamintea daca exista cineva care are CEATA+DRL (varianata care este pe masina cu faruri cu halogen, cele cu xenon au DRL in far si jos au ceata+cornering) sa-mi spuna ce becuri are sau daca e chinezarie sa ne spuna si cum se vede.

nu-i mare smecherie corneringul din bara, te ajuta numai la viteze mici. Iar bixenonul eu nu am sesizat sa fie adaptiv. Cand ploua sau este umed esti tot crispat.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin imi poti spune te rog care este (daca este) pinul pentru proiectoare ceata? (asta e mufa C )

 

uite pinii mufelor - in poza ta, se vede ca pin-ul 25 lipseste - deci, BCM-ul tau nu suporta proiectoare

post-30007-0-16465500-1453988311_thumb.p

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult Florin. M-am linistit. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce trebuie adaugat la un passat b7 2013 fara keyless go, sa ai optiunea asta de keyless entry, keyless go? se poate face usor sau e complicat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!