Jump to content

poze montaj/demontaj 6N2


barabas leiba
 Share

Postare recomandată

Salut,

eu nu am usile ca cea din poza. mentionez ca am un polo classic din 99 SDI

am o problema cu geamurile motorasul s invarte dar geamurile nu se deschid

cea de la care am cumparat masina mi.a spus ca e un cablul in S care s.a rupt.

eu nu am reusit sa dau jos fata de la usa ca sa vad daca acel cablu exista sau nu

ma poti ajuta cu un sfat?

merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Unde sint pozele ca eu nu le vad nicaieri.

Care e smecheria , ca sa pot vedea si eu pozele?

va rog spuneti-mi si mie cum pot sa vad toate pozele ce s-au postat in topicul asta

mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La classic nu e mare lucru:

- se scoate butonul de blocasre a usilor (prin desurubare)

- se trage de parghia de deschidere a usii si cu o surubelnita se scoate arcul (detalii mai sus, pe un post al lui Barabas ce inseamna si cum se face)

- se trage usor de fata de usa (trebuie sa "pocneasca" niste butoni de plastic)

- se demufeaza cablurile boxei

Pozele nu sunt relevante pentru classic decat in parte deoarece este o alta "arhitectura" a usii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salut!

Sunt mai nou pe forumu asta(e chiar primu meu post) si m-am hotarat sa studiez cu atentie toate subcategoriile inainte de a incepe sa postez. Am citit cateva topic-uri si am ajuns la concluzia ca forumul e super. Imi place foarte mult initiativa anminilor de a pastra o ordine cat mai riguroasa pe paginile forumului.

Un singur lucru ma cam deranjeaza si nu stiu care e cauza: Nu pot sa vad nici o poza postata in acest forum( si motivele pentru care scriu in topicul asta sunt: am vazut ca si alti utilizatori au raportat asta aici; e un topic bazat in special pe poze si nu le vad; am tot cautat un topic special in care persoane mai vechi pe forum si/sau admini iti raspund la intrebari de acest gen)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

de ce nu se pot vedea pozele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

S-au pierdut la unele probleme anterioare ale forumului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au pierdut la unele probleme anterioare ale forumului.

................................................................................

.............................................practic sa pierdut ce era maiimportan.

nu sunt sanse sa recuperati pozele sa aiba ceva relevanta topicul asta???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Mai este cineva acum implicat in rezolvarea pb de POLO 1,4i 6N2. De curand am luat unul si am probleme cu geamurile electrice de pe fata. Nu se mai deschid. La cel din stanga trebuie schimbata macaraua, cablurile s-au rupt. Nu reusesc sa idetific codul subansamblului. Am fost si la diverse mag in Vitan si mi-au adus un kit ce nu se potrivea. A trebuit sa il returnez. Eu acum am citit mesajele dar nu se mai vad pozele intradevar a trecut mult timp de la postarea lor. Mai este implicat in pb ref POLO? Multumesc, Mihai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici voi posta, prin amabilitatea colegilor francezi (care au pus poze numai pe forum, ca sa nu le vada decat membrii) montaje/demontaje la POLO 6N2.

<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>edited by BogMW</span>

Am si eu o nelamurire. De ce nu pot vedea pozele pe care le postezi tu?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o nelamurire. De ce nu pot vedea pozele pe care le postezi tu?

Mersi.

serverul forumului a fost schimbat si pozele nu sunt vizibile pentru nici un utilizator de ceva timp(nici acum 1 an cand am intrat eu in comunitate nu se vedeau pozele)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti ,te rog sa trimiti pozele pe mail la barbateimm@yahoo.com.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut ! Nu vad pozele cu demontajul ! (si nici alte poze din topicurile tehnice !)

S-a intamplat ceva cu forumul sau pentru ca eu n-am mai intrat de multa vreme sunt restrictionat ? Va multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Aceashi probleme nu vad pozele...daca se poate face ceva ar fi super.

Modificat de zso
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut

ma poate ajuta cineva cu un geam la portiera pe partea dreapta pt un polo in 2 portiere din 2001,motor 1.4 mpi benzina?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

NICI EU NU VAD POZELE!!

CHIAR NU ESTE NIMENI CINE SA REMEDIEZE PROBLEMA?

MULTUMESC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

ma poate ajuta cineva cu un geam la portiera pe partea dreapta pt un polo in 2 portiere din 2001,motor 1.4 mpi benzina?

multumesc

IN LEGATURA CU USILE TE POT AJUTA EU:)

LE-AM DEMONTAT CRED CA DE VREO 7 ORI PANA ACUM...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cum se demonteaza plasticul acela de pe consola centrala? vreau sa il scot fiindca mi s-a blocat scrumiera din bord :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

NU pot sa vad nici o poza, nu apare nimic la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mare pacat ca nu se mai vad pozele..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sal to all... :ceuameni:

Sunt nou pe aici, tocmai am cumparat un 6N2 2000 tip AUC

Dar unde sunt pozele??? As vrea sa demontez cateva lucruri...

Nu se poate repara cumva pls, sau nu aveti alta sursa pentru acele poze??? La mail daca se poate: si_csaba@yahoo.com

Modificat de blh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si pe mine m-ar interesa sa vad cum se schimba filtru polen! Nu se poate face nimic cu pozele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Respecte!

nici eu nu vad pozele atat de mult dorite de multi :icon_thumright: Am si eu multe probleme....durerea mare .... nu prea stiu ce platforma este al meu polo, 6n sau 6n2??? Masina o puteti vedea aici http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=812602

1. nu se mai aprinde nici un bec la clima, nu stiu cum sa o demontez si sa ajung sa schimb becurile.

2 vreau sa-mi montez inchiderea centralizata si vreau sa stiu daca trebuie ceva mai special pe portiera spate, alarma, propuneri firme, etc...

3 motorul suna ca un diesel la rece :blink:

4 cum se demonteaza partea superioara a volanului ca nu-mi mai merge claxonul...se mira lumea de ce gesticulez atat de nervos in masina si nu claxonez! ma iubesc toti pt. asta , chiar ma saluta...:P

5 vreau sa-mi pun tetiere pe locurile din spate...exista o modalitate?

6 ma mai intereseaza ce fel de antigel folositi si ce mai trebuie facut sa o pregatesc pt.o iarna grea? :frigbaitata:

7mai sunt muuulte...

Daaaar tot imi iubesc micutzul polo! :P

Drive safe! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu ai Polo 6N2 - sa-l stapanesti sanatos si fara belele :icon_thumright:

1. exista un singur bec care se afla in spatele comutatorului de viteza a ventilatorului. Tragi de el si in spate vei gasi un bec.

2. o alarma nici scumpa, nici ieftina o sa-si faca treaba. Ca fapt divers, sistemul de inchidere centralizata original foloseste o pompa cu vacuum - o solutie nu prea fericita.

3. e ceva normal. Dupa aia o sa ti se pare ca rontaie mereu ca un diesel... iarasi, ceva normal.

4. inainte sa desfaci volanul (greu si mult de munca) ai verificat siguranta claxonului ? Ai verificat daca la goarna de claxon primeste curent ?

5. bancheta cu tetiere de la dezmembrari cred ca ar fi cel mai simplu.

6. respecta specificatiile din carte si de pe bidonul de antigel - cred ca G12 daca-mi aduc bine aminte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!