Jump to content

poze montaj/demontaj 6N2


barabas leiba
 Share

Postare recomandată

ai putea te rog sa pui si o poza cu butoanele de la kitul spal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai sa vezi care e schema!

Butoanele de SPAL sunt oribile, adica arata ca alea de DACIE.

Eu am facut altceva! am montat butoane originale de POLO 6N2, asa cum am pe masina, mai precis am montat exact butonul care e la usa din dreapta, care e la fel acum si pe sapte (stanga+dreapta)

Mai mult, am doubla comanda, adica le pot comanda si eu din fata. Ca totul sa fie mega-super original, in fata am montat butoanele de geamuri de la POLO CLASSIC 2000, cel care are acelasi interior cu al meu si se monteaza pe consola centrala (ZORRO trebuie sa stie) La aceasta masina, la CLASSIC, nu sunt trase butoanele inusa, ci sunt pe consola, ca la masinile mai vechi

Noi, la 6N2 nu avem nici macar optiune din fabrica geamuri electrice pe sapte, nu stiu de ce. Din acest motiv nu am putu cumpara consola cu patru butoane la usa soferului, cum are GOLF IV, pentru ca nu exista.

Dar ceea ce am facut e mega original si arata exact ca din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai asa as vrea sa arate si la mine, cu toate ca mi-ar placea sa fie butoanele pe usi. deci butoane pot sa-mi iau separat de la ceva gen augsburg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal, poti sa iti iei.

Tu ai totusi 9N, ceea ce insemana ca:

1. poti cumpara consola cu 4 butoane de geamuri, care vine la usa soferului

2. poti sa iti cumperi butonul care vine in dreapta de inca 2 ori.

Cred ca insa este mai scump, pentru ca am senzatia ca la 9N butoanele vin in clanta usii, ceea e BAD NEWS.

La noi, la 6N2, butoanele vin ingropate in fata de usa, practic poti sa le pui oriunde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cererea publicului de 6N2, voi posta cum se sterg mesajele:

SERVICE OIL

SERVICE INSP.

1. tineti degetul apasat pe butonul de reset trip ca in poza cu sageata.

2. in timp ce tineti apasat, dati de cheie in contact, pana apar simbolurile pe bord

3. veti observa ca se sterge scrisul si apar trei liniute - - -

4. luati contactul si totul s-a sters

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se pare ca butoanele vin undeva pe la maner intr-un loc unde eu am altfel usa.. :D cu butoanele pe consola cum arata? ai niste poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iacata cum arata schema de distributie de 6N2, cu motor 1,9 SDI

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ teh: degeaba, nu te ajuta cu nimic, voi nu puteti pune pe 9n butoane pe consola

Din fericire pentru noi astia cu 6N, putem face mixaje cu POLO 6N, POLO CLASSIC 2000, LUPO si AROSA, deci combinam intre ele piesele ca la balamuc

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alta veste buna! Putem monta pe 6N2 stergatoare de 9N, adica aerotwin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati-va cum se pot monta tetiere pe spate, in cazul celor care nu au si gasesc de la dezmembrari ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa arata "harta" sigurantelor la Polo 6N2.

<{POST_SNAPBACK}>

Salut !

Spune-mi si mie unde e blocul de sigurante la 6N2? Nu-l gasesc ! Tocmai mi s-a stricat alarma :D (nu mai suna, desi semnalele se aprind) iar oglinda dreapta nu se mai regleaza decat STG - DR si sper ca e de la sigurante.

PS: Alarma oricum se auzea incet si inainte !... :D Deci e difuzorul, la care am umblat ieri, cautand sigurantele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uita-te sub butonul de aprins luminile. In acel mic compartiment ai sa observi ca exista o trapa cu maner. Bagi mana si tragi inspre tine si apar sigurantele.

La alarma nu ma pricep, decat la cea de fabrica (claxon) Vezi ca are siguranta alarma de fabrica.

Cauta la pozita 22, e mai mult ca sigur de acolo, daca ai zgandarit sigurantele

Daca tottusi nu merge, vezi si la 19 si la 41

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata inca niste poze de la un POLO 6N2 SDI, facute pe sub burta masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati-va ce usor se monteaza pe spate boxe mari 16,5 X 23,5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca nu aveti firele deja trase pentru boxe in spate, asa ca este util sa va uitati aici, ca sa vedeti pe unde se trag firele. In ultima faza se foloseste o sarma ca sa puteti baga firele prin furtunul care face legatura portiere-stalp.

Mare atentie la acel tub albastru, este de la centralizata. Daca il sectionati nu vi se mai inchid usile, pentru ca sistemul pierde aer si nu poate face vacuum!

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa arata schema presiunii la roti, la POLO 6N2.

In cazul in care ati ramas fara autocolantul asta pe interiorul busonului de la rezervor, puteti sa aruncati aici un ochi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata o piesa pe care francezii o injura la greu ca se strica repede. Este vorba de o sonda (senzor) de temperatura la motor, care face ca acul de pe bord sa arate cai verzi pe pereti.

Motorul in cauza este pe benzina.

Bidonul asta e de aditiv pentru lichidul de racire

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati aici solutie pentru cine are (avem) eleron de fabrica de GTI pe masina si ne enerveaza ca loveste in antena

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei cu motorash de GTi (nea BORRIS pe tine te astept) bagati un filtru K&N, ca ii sade bine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa arata becul care se pune la iluminarea celor trei robinete pentru climatizare manuala

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cica asa s-ar scrie "Volkswagen POLO" in chineza

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revenim cu corespondenta coduri/becuri si puterile pe care le au

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata cum arata un maner de usa (sofer) scos afara si ce piese contine. In cazul in care il scoateti, e bine de stiut cum sa puneti la loc piesele, sa vedeti cum arata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal, poti sa iti iei.

Tu ai totusi 9N, ceea ce insemana ca:

1. poti cumpara consola cu 4 butoane de geamuri, care vine la usa soferului

2. poti sa iti cumperi butonul care vine in dreapta de inca 2 ori.

Cred ca insa este mai scump, pentru ca am senzatia ca la 9N butoanele vin in clanta usii, ceea e BAD NEWS.

La noi, la 6N2, butoanele vin ingropate in fata de usa, practic poti sa  le pui oriunde

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am un Polo 6n Model 2000 (dupa capul meu asta e deja 6n2). S-a ars consola cu patru butoane (de pe usa soferului). Ex-proprietarul a comandat o consola noua, dar pe deasupra are toate patru butoanele si pe dedesubt are numai trei mufe. Lipseste cea din stanga jos (pt. geam). Ceva idei??? De unde cumpar sau cum o pot folosi pe cea care o am?

Multam anticipat,

Dan :confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!