Jump to content

Golf 6 - Lumini de zi - DRL


Cocoon
 Share

Postare recomandată

Salutare! Am un golf 6 fara proiectoare, cu grila din poza, imi puteti recomanda niste lumini de zi led (DRL) (fara proiectoare) de preferat cu tot cu grila de plastic, sa o pot inlocui direct fara alte complicatii. Ce am gasit eu e doar pt cele cu proiector (poza) sau doar modulul cu leduri, care nu stiu cum s-ar monta in grila masinii fara a gauri pe acolo cate ceva.. Multumesc!

grila_1.jpg

test22.JPG

Modificat de moshu_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    19

  • The_Ego

    12

  • Mistery

    10

  • gmihai24

    6

dar drl-urile oem din faruri ce au? de ce sa vrei astfel de chinezarii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un G6 , 2010 , cu faruri clasice , fara functia auto. As vrea sa montez un bloc de lumini cu senzor de lumina , cu functia auto , ca alea de le gasesti pe site-urile chinezesti. Intrebarea e , pe functia "auto " luminile drl functioneaza si la caderea noptii se aprinde faza scurta , stingand drl ? A montat cineva ? Stiti cum se manifesta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucreaza exact ca si cand comuti tu pe faza scurta, din buton - deci, stinge DRL.

Pe Auto aprinde faza scurta, daca e intuneric. Daca nu, o stinge - masina aprinde DRL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci daca tii blocul pe AUTO  , cand pui contactul , se va aprinde DRL , iar la caderea noptii va aprinde faza scurta. Multumesc .

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/14/2019 at 10:08 AM, Mistery said:

dar drl-urile oem din faruri ce au? de ce sa vrei astfel de chinezarii?

Care drl-uri din faruri? nu am leduri pe ea. tu zici sa activez din vcds functia drl pe faza lunga? as merge pe led pt ca mi se par mai vizibile pe zi, nu vreau chinezarii... am vazut ceva drl-uri de la osram si philips, sunt bune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum fiecare pune ce vrea pe masina lui.

Philips si osram sunt firme bune, dar eu n-am vazut pana acum ceva care sa ma faca sa zic: mda, arata bine! tot ca niste improvizatii sunt.

Si eu sunt de parere ca mai bine lasi drl-ul de pe faza lunga sau daca vrei neaparat led schimba farurile cu unele cu drl led incorporat cum a facut @GabiB77 si castigi si xenon sau pune bara de R20.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut.Golf 6 1.6 tdi.ziua cand am butonul de lumini pe AUTO masina imi face flash uri singura cand intalnesc alta masina.

tin sa mentionez ca noaptea imi merge perfect..Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
w0rmblaster

Buna ziua, stie cineva cum pot activa pozitiile din poza?

Put si simplu nu merg. 
Masina are drl ( tip R) dar as vrea sa activez si pozitia din far.

IMG_9973.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!