Jump to content

Golf 6 - Lumini de zi - DRL


Cocoon
 Share

Postare recomandată

Nu exista martor de bord si pentru DRL cumva ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    19

  • The_Ego

    12

  • Mistery

    10

  • gmihai24

    6

Doar masinile din US au martor pt DRL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegul redeye are activat asa ceva pe masina lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi asa?

golf-drl-2.jpg

Sau efectiv martorul

10e213d.png

 

E prima oara cand aud la o masina cu bord in kmh de martor de drl. Oricum e inutil, dar americanii au inclusiv martor de BRAKE  :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Efectiv martorul in bord, aia in cb activeaza sau dezactiveaza total drl-ul din ce stiu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am activat martorul in bord pentru DRL de anul trecut. Nu mai stiu de la ce versiune vcds a aparut optiunea si nici nu stiu exact ce bit este. Cand mai ajung cu interfata la masina verific.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca exista acel martor DRL in bord... stiu ca m-am uitat si eu intr-o zi dupa el

o sa mai verific inca o data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici la mine nu este acel martor de DRL in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-ai activat si nu s-a aprins nimic? La mine nu scrie drl ci este simbol de faza scurta de culoare verde. Daca dezactivez manual drl ul dispare si martorul din bord. De asemenea, cand se aprind luminile de seara dispare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acel martor exista intr-adevar (in stanga langa turometru si are simbol asemanator pozitiilor nu fazei scurte), chiar am intrebat de el zilele trecute in alt topic... de unde se activeaza?

Modificat de Mistery
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine e in dreapta, langa simbolul de tempomat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Intenționez sa îmi instalez niște DRL-uri cu LED, lângă proiectoarele de ceata. Exista tot felul de grile care includ si led-urile. De exemplu: http://www.xenon-store.ro/Lumini-de-zi-dedicate-VW-Golf-6-cu-proiector-ceata

Sunt și unele modulite de la Dectane, dar cam scumpe.

Si-a instalat cineva? Sunt ok?

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Montarea de lumini altele decat cele din fabrica se sanctioneaza cu retinerea certificatului de inmatriculare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Activarea indicatorului DRL se face in modulul 09-Cent. Elect.. La masina mea a fost nevoie de activarea bit-ului 5 (Daytime Running Light (DRL) Indicator Lamp active) din byte-ul 26.

post-40721-0-42795200-1444846504_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu. Si eu pe golf 6 am acel martor de DRL activat si functioneaza fara cusur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Mi-am activat si eu acel martor dar va place sa stea aprins asa in bord? L-am dezactivat destul de repede. Exact ca in postul #72 apare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am activat si eu acel martor dar va place sa stea aprins asa in bord? L-am dezactivat destul de repede. Exact ca in postul #72 apare.

Exact la fel am facut si eu: l-am activat, am vazut ca s-a aprins martorul si l-am dezactivat imediat - statea ca nuca in perete.

Chiar nu-i vad rostul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Buna

 Am un golf 2010 echipat cu faruri xenon  5K1941754B.si 5K1941753B  fara led- drl. Doresc sa montez faruri cu xenon cu led ceva de genul 5K1941751D a mai facut cineva asa ceva,daca da ce trebuie sa schimb si care sunt codarile?

 Multumesc si sa aveti o zi frumoasa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pentru o Jetta 2017 care ar fi cel mai bun bec cu led pentru daylight? Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sunt curios de o chestie. Înainte când aveam stopurile cu bec incandescent și switch-ul pentru lumini era pe auto erau aprinse și stopurile. Acum de când am pus stopurile cu led, pe timp de zi daca switch-ul e pe auto, stopurile sunt stinse. Doar daca pun pozitia se aprind dar daca pun pozitia scade intensitatea Led-urilor de pe DRL fata. Exista vreo codare sa am și stopurile aprinse când sunt pe auto sau sa maresc intensitatea DRL-urilor când sunt pe poziție?

Modificat de giamgiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe DRL, in niciun fel nu ai cum sa ai stopurile aprinse pe spate, s-a mai discutat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!