Jump to content

Consiliere achiziție (Tiguan facelift - 5N2)


nexus
 Share

Postare recomandată

RNS510 se poate monta destul de usor. Am montat eu pe altea mea. Preturile am vazut ca sunt destul de mici comparativ cu valoarea rns510 din configurator.

Xenon adaptiv este dificil si costisitor de montat dupa. Din cate stiu se fac modificari la instalatia electrica + senzori autoleveling + faruri noi cu lupa si ca sa fie totul legal mai adaugi si sistemul de spalare faruri.

Parerea mea este ca trebuia sa configurezi masina asa cum ti-ar fi placut/convenit chiar daca trebuia sa mai astepti 3 luni de zile.

Modificat de octavian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • optzeci

    61

  • nexus

    57

  • scoalaveche

    20

  • dexim

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai asteapta cu farurile, este posibil sa apara hella etc. aftermarket.

Pacat ca nu ai putut lua xenon direct.. este prima optiune care am pus-o...

rns 510 se gaseste peste tot, acu exista pana si chestii chinezesti cu android si iGo asa ca nu ai pierdut nimic la cap. navi.

Eu nici nu am pus, pt. ca mai bine vad pe parbriz intr-un igo de iphone decat sa-mi arunc ochii pe mijlocul bordului.

Sa o stapanesti sanatos daca a venit deja sau asteptare usoara daca "e pe vine"... :P

Modificat de nexus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut in final cum arata tapiteria Pakata de pe versiunile Trend&Fun si Track&Field. Mi-a placut mult mai mult decat cea Milan cu Alcantara de pe Sport&Style si Track&Style.

Sper ca inainte de a da comanda sa reusesc sa vad si cum arata tapiteria Pandu si scaunele confort. Eu unul sunt aproape sigur ca nu voi lua tapiteria Milan pe Track&Style. Daca Pandu e asemanatoare ca textura cu Pakata, pentru mine asta va fi alegerea. Mi s-a parut a fi un material destul de tare, rezistent in timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in alta ordine de idei, nu i-a ajuns nimanui masina?... ca prin oras am vazut deja destule.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si noi asteptam... Luni am platit ultima factura, masina fiind deja in Curtici de o saptamana sau doua. Comanda am facut-o pe 20 iulie. Teoretic, in maxim 5 zile masina ajunge la Sibiu; practic... ramane de vazut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tot_resp

Ce versiune ai comandat si ce optionale? Ma intereseaza daca ai comandat cutie manuala sau DSG. Intuiesc ca manuala pt ca termenul de livrare e destul de mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce versiune ai comandat si ce optionale? Ma intereseaza daca ai comandat cutie manuala sau DSG. Intuiesc ca manuala pt ca termenul de livrare e destul de mic.

Sport&Style 1.4 TSI 160 CP M6 BMT + Park Assist, Tempomat, Vienna, trapa panoramica, priza 230V, culoare alb. Am renuntat la RCD510 pentru ca ar fi intarziat livrarea. Oricum, masina va ajunge (sper) cu 2-3 saptamani sub termenul de livrare estimat initial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost anuntat ca masina ajunge inainte de craciun :)

yupee!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

io am fost anuntat ca sigur nu vine cu rear camera assist :( si ca sa fie treba treaba, am fost informat ca montarea ansamblului original costa cca. 4.000 lei (manopera inclusa). tare, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4000 e exorbitant pentru o camera. O faci tu singur mai bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fiind complet atehnic, cred ca cel mai bine o sa ma uit in oglinzi cand dau cu spatele :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@scoalaveche: vad ca deja ti-ai pus in semnatura masina.. sa inteleg ca a venit ? :) poz[n]e ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-a venit. dar consider ca o am si din cauza asta a aparut si semnatura. imediat ce vine (cica sapt. 48 din 2011), umplu formumul de poze. O postez chiar de la fata locului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suna extraordinar, dar as cam vrea sa vad si cum se simt ca de sunat...imi tot suna din septembrie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate ne vedem prin Bucuresti la o comparatie diesel-benzina.. dupa ce vin tractorasele :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu mare placere, insa poate indicat ar fi sa ne vedem in Bucuresti dar sa facem comparatie (si) pe langa Bucuresti, in mediu de "non-oras" asa :Driver:

Modificat de scoalaveche
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@opzeci Poate ca ce ai vazut tu cu trei butoane la climatizare este echiparea standard - climatic. Climatronicul este optional (+415 eur), asta desi are numai 2 butoane rotative. :D

Se pare ca noul Climatronic va arata cam astfel

Pe un Passat pt SUA parca nu arata asa rau ca in poza de mai sus

Aici cu cateva led-uri aprinse si display-urile de temperatura arata chiar bine. Daca initial mi se parea urat, acum mi-am schimbat parerea. Arata chiar fain.

Modificat de optzeci
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ai idee si de cand vor incepe sa monteze versiunea noua pe masini?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din saptamana 45, care cred ca e saptamana viitoare. Trebuie sa ma uit pe un calendar.

Am inteles ca VW fac modificari in saptamanile 22 si 45. Sunt curios ce alte modificari vor mai face. Am vazut pe net ca la Passat sunt mai multe modificari.

Oricum noul Climatronic va fi pe toate VW-urile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana 45 e saptamana curenta :) Deci de saptamana aceasta cred ca vor avea noul Climatronic. Sunt curios cum o sa arate bordul. Daca o sa se vada bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tare... eu sunt curios de care o sa aiba a mea, ca nu m-am hotarat inca daca arata mai bine modelul anterior sau cel discutat aici :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lol eu sunt multumit cu oricare din ele... :) sa vina odata! :9

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut . Peste cateva zile o sa merg la reprezentanta sa comand noul tiguan.M-am hotarat la ce optiuni o sa aleg si acum ma punteti pe ganduri cu climatronicul asta nou ,o sa beneficez de cel nou?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Andrei_72 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!